УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 564/765/24
06 березня 2024 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Цвіркуна О.С., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за матеріалами позовної ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІСПАН ЛІМІТЕД» про визнання незаконним та скасування наказу про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення премії, та стягнення невиплаченої премії,
ВСТАНОВИВ:
До Костопільського районного суду Рівненської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТзОВ «СВІСПАН ЛІМІТЕД» про визнання незаконним та скасування наказу про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення премії, та стягнення невиплаченої премії.
Під час вивчення матеріалів зазначеної позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства з огляду на таке.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 цього Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3028 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено три позовні вимоги, з яких дві майнового характеру:
- Стягнути з ТОВ «СВІСПАН ЛІМІТЕД» на користь ОСОБА_2 не виплачену премію за листопад місяць 2023 року в розмірі 7111 грн.;
- Стягнути з ТОВ «СВІСПАН ЛІМІТЕД» на користь ОСОБА_2 5000 грн. у відшкодування моральної шкоди;
та одну не майнового характеру:
- Визнати незаконним та скасувати наказ про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 у вигляді позбавлення премії за листопад 2023 року, як безпідставний, обумовлений упередженим ставленням до працівника з ознаками дискрімінації та переслідування.
При зверненні до суду позивач ОСОБА_1 вказав, що він в даній категорії справ звільнений від сплати судового збору на підставі ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Однак, відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Так, позивач в даній справі звільнений від сплати судового збору тільки в частині стягнення невиплаченої премії, оскільки премія відноситься до заробітної плати, та не звільнений від сплати судового збору за інші позовні вимоги.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір в розмірі 2422,40 грн. (1211,20 х 2 за одну позовну вимогу майного характеру та одну позовну вимогу не майнового характеру).
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків поданої позовної заяви, а саме для надання суду доказу на підтвердження сплати судового збору у визначеному законом розмірі або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст. ст.175,177,185,260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІСПАН ЛІМІТЕД» про визнання незаконним та скасування наказу про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення премії, та стягнення невиплаченої премії - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків поданої позовної заяви.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. С. Цвіркун
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117490948 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Цвіркун О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні