Справа №:755/19947/23
Провадження №: 2/755/1500/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" березня 2024 р. м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Марфіній Н. В., розглянувши в порядку письмового провадження, в приміщенні суду питання про виправлення описки в межах розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування нерухомого майна,
у с т а н о в и л а:
В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа № 755/19947/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування нерухомого майна.
За змістом положень ч.13 ст.7 Цивільного процесуального кодексу України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 статті 269 Цивільного процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Судом встановлено, що ухвалою суду від 22 січня 2024 року було відкрито провадження у справі та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «Дроіт - Сіті» (02160, м. Київ, вул. Фанерна, буд. 4, РНОКПП: 38648652).
Як роз`яснено п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18 грудня 2009 року №14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено. Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
Однак в ухвалі суду допущена описка в частині написання назви Товариства, яке залучено в якості третьої особи, яка може бути виправленашляхом постановлення ухвали про виправлення описки.
Враховуючи викладене та керуючись 260-261, 269, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд-
постановила :
Виправити описку в ухвалі Дніпровського районного суду міста Києва від 22 січня 2024 року у цивільній справі №755/19947/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування нерухомого майна, а назву товариства, яке залучено в якості третьої особи замість «Товариство з обмеженою відповідальністю «Дроіт - Сіті», виправити та зазначити як: «Товариство з обмеженою відповідальністю «Дроід - Сіті».
Ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д я :
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117504071 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марфіна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні