КОПІЯ
Єдиний унікальний номер справи №678/157/24
Провадження №1-кп-678-41/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2024 року селище Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглядаючи у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 січня 2024 року за №12024243300000021, про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Хмельницький, житель: АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, раніше несудимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
встановив:
На розгляді Летичівського районного суду Хмельницької області перебуває кримінальне провадження за №12024243300000021 від 29 січня 2024 року, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
В підготовче судове засідання, призначене на 20 лютого 2024 року на 09 год. 00 хв., на 07 березня 2024 року на 09 год. 00 хв., потерпілий ОСОБА_6 та представник потерпілого Спільного українсько-естонського підприємства у формі ТзОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» ОСОБА_7 за здійсненим відповідно до ст.ст. 134-137 КПК України викликом, будучи повідомленими належним чином, не з`явилися без поважних причин, будь-яких заяв або клопотань на адресу суду не надходило, про причини неявки суд не повідомили.
Прокурор під час проведення судового засідання заявив клопотання про накладення грошового стягнення на потерпілих, оскільки їх неявка призводить до затягування розгляду справи.
Заслухавши думку та пояснення прокурора, інших учасників процесу, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 314 КПК України, підготовче судове засідання відбувається за участю обвинуваченого (крім випадків, коли здійснювалося спеціальне досудове розслідування), прокурора, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду. Після виконання вимог, передбачених статтями 342-345 цього Кодексу, головуючий з`ясовує в учасників судового провадження їх думку щодо можливості призначення судового розгляду.
Згідно ч. 1 ст. 325 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом потерпілий, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, суд, заслухавши думку учасників судового провадження, залежно від того, чи можливо за його відсутності з`ясувати всі обставини під час судового розгляду, вирішує питання про проведення судового розгляду без потерпілого або про відкладення судового розгляду. Суд має право накласти грошове стягнення на потерпілого у випадках та порядку, передбачених главою 12 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум з 01 січня 2024 року на одну особу працездатного віку в розрахунку на місяць становить 3028 грн.
Згідно зч.1ст.138КПК України, поважними причинами неприбуття особи на виклик є: 1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання; 2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; 3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); 4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; 5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; 6) смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; 7) несвоєчасне одержання повістки про виклик; 8) інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
Тобто, даною нормою визначено вичерпний перелік поважних причин неприбуття особи на виклик до суду.
Враховуючи, що потерпілий ОСОБА_6 та представник потерпілого ТзОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» ОСОБА_7 повторно за судовими викликами не з`явилися у підготовче судове засідання,про причининеявки судне повідомили,при цьому їх показання мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, у зв`язку із чим слухання справи відкладено на іншу дату, що призводить до затягування розгляду справи, до них ухвалою Летичівського районного суду Хмельницької області від 20 лютого 2024 року вже було застосовано грошове стягнення в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд вважає за необхідне повторно застосувати до них грошове стягнення.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.110, 139, 140,143, 144, 146, 147, 314, 323, 325 КПК України, суд,
постановив:
Підготовче судове засідання відкласти на 09 год. 00 хв. 26 березня 2024 року.
Накласти на потерпілого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , грошове стягнення в розмірі 2 (двох) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 6 056 (шість тисяч п`ятдесят шість) гривень.
Накласти на представника потерпілого Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма-Фарм, ЛТД» - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_3 , грошове стягнення в розмірі 2 (двох) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 6 056 (шість тисяч п`ятдесят шість) гривень.
Копію ухвали для організації виконання направити у Вінницький відділ державної виконавчої служби у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (вул. В. Винниченка, буд. 29, м. Вінниця).
Копію ухвали для відома надіслати потерпілому ОСОБА_6 та представнику потерпілого ОСОБА_7 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуального прокурора Летичівської окружної прокуратури.
Особа, на яку було накладено грошове стягнення та яка не була присутня під час розгляду цього питання судом, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї грошового стягнення. Клопотання подається суду, який виніс ухвалу про накладення грошового стягнення.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_1
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117518297 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Лазаренко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні