Справа № 560/18563/23
УХВАЛА
06 березня 2024 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючої-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області зарахувати страховий стаж на посаді педагога-куратора Луцького ліцею № 14 з 02.09.1997 по 01.09.2007 та виплатити грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, передбаченої пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у цій адміністративний справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалами від 26.01.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд залучив до участі у справі як співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області та відмовив у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
До позову позивачка долучила довідку департаменту освіти Луцької міської ради від 17.07.2023 №Щ-65/16.3-10, за змістом якої рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради народних депутатів від 16.09.1996 № 455 "Про затвердження окремих штатних одиниць Луцьких закладів освіти" введена посада педагог-організатор /класний/. Посада педагога-організатора передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909, період роботи за цією посадою зараховується до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років. Посада педагога куратора Переліком не передбачена, однак посадові обов`язки педагога-куратора ідентичні із посадовими обов`язками і характером роботи посади педагога-організатора.
Ухвалою від 19.02.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд витребував у Департаменту освіти Луцької міської ради копію листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.10.2011 №10/2-724.
На виконання ухвали суду від 19.02.2024 Департамент освіти Луцької міської ради повідомив, що строк зберігання листів становить 5 років, тому немає можливості надати витребуваний документ.
За змістом довідки комунального закладу загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради" від 07.09.2023 №01/22/132 (яка міститься у матеріалах справи) робота педагога-куратора передбачала такі основні напрями і форми: вивчення дитячого колективу шляхом проведення тестування, анкетування, діагностування; залучення до самоврядування; допомога учням у виборі спецкурсів, факультативів, клубів, гуртків, секцій для розвитку інтересів; відвідування сім`ї з метою вивчення матеріально-побутових умов сім`ї, врахування позитивних і негативних проявів у виховному досвіді сім`ї учня; проведення батьківських зборів і родинних свят протягом навчального року; залучення батьків до позакласних заходів; проведення годин тематичного спілкування, виховних годин, інших позакласних заходів з урахуванням вікових особливостей; організація бесід з психологом; проведення тренінгів, ділових ігор тощо, проведення педконсиліумів; відвідування уроків; організація навчальної діяльності класу і кожного учня; координація взаємин учителів і батьків; узгодження навчального і позакласного навантаження учнів; проведення індивідуальної роботи з учнями; організація колективу класу на виконання спільної справи; організація і проведення екскурсій; профілактика бездоглядності, правопорушень і злочинів; виявлення виховних проблем класу, використання індивідуальних і групових форм у виховній роботі. Зазначено, що позивачка проходила курси підвищення кваліфікація як класний керівник та атестувалася на відповідність займаній посаді.
Ухвалою від 27.02.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд витребував у комунального закладу загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради" посадові інструкції педагога-куратора та педагога-організатора.
На виконання ухвали суду від 27.02.2024 комунальний заклад загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради" надіслав посадову інструкцію педагога-куратора та вказав, що посадова інструкція педагога-організатора така ж сама , проте змінилась лише назва посади: педагог-куратор на педагог-організатор-класний керівник.
Ухвалою від 06.03.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд залучив третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, комунальний заклад загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради".
Комунальний заклад загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради" надіслав лише посадову інструкцію педагога-куратора. Посилаючись на ідентичність документів та зміну лише назви посади ліцей не долучив витребуваний документ на виконання ухвали суду від 27.02.2024, враховуючи що зазначений документ перебуває у його розпорядженні.
Ненадання третьою особою посадової інструкції педагога-організатора, перешкоджає суду повно та всебічно з`ясувати всі обставини справи з метою встановлення права позивачки на зарахування до страхового стажу на посаді педагога-куратора Луцького ліцею № 14 з 02.09.1997 по 01.09.2007 та виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, передбаченої пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до частини шостої статті 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
За змістом частини восьмої статті 80 КАС України у випадку неподання доказів, витребуваних судом без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом (частина 4 статті 45 КАС України ).
Зокрема, такі заходи процесуального примусу, визначені частиною першою статті 149 КАС України, а саме, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
- невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повторно витребувати у третьої особи посадову інструкцію педагога-організатора.
Невиконання зазначеної ухвали суд вважатиме зловживанням третьою особою процесуальними правами.
Керуючись статтями 80, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
повторно витребувати у комунального закладу загальної середньої освіти "Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради" посадову інструкцію педагога-організатора.
Витребувані документи надати до суду протягом 5 днів з дня отримання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя О.К. Ковальчук
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117531295 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них осіб, звільнених з публічної служби |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Ковальчук О.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні