УХВАЛА
05.03.2024
Справа № 522/15329/22-Е
Провадження № 2/522//23
Приморський районний суд м. Одеси у складі: головуючої судді Ярема Х.С.. при секретарі судового засідання Кніш Д.А., розглянув в підготовчому засіданні клопотання представника позивача, подане в порядку ст. 93 ЦПК України.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває справа за позовом малолітньої ОСОБА_1 від імені якої діє її мати ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання недійсним договору купівлі-продажу.
09.01.2024 представник позивача подав клопотання про письмове опитування відповідача в порядку ст. 93 ЦПК України, в якому просить поставити відповідачеві запитання щодо обставин, які мають значення для справи. ставить ці запитання лише зараз, оскільки тільки тепер появився відповідач і заперечує проти позову.
У вирішенні клопотання суд керується наступним.
Згідно з ч. 1-3 ст. 93 ЦПК України учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи. Учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті. Відповіді на запитання подаються до суду учасником справи фізичною особою у формі заяви свідка не пізніш як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - до першого судового засідання. Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ЦПК України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Таким чином, ЦПК України встановлює строки для реалізації стороною певного процесуального права. Позивач міг поставити відповідачу запитання в порядку ст.93ЦПК Українилише в позовній заяві. Подання окремого клопотання в порядку ст.93ЦПК України після подання позову та отримання відзиву на позов, ЦПК не передбачено.
Керуючись ст. 93 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання позивача про письмове опитування учасників справи в порядку ст.93ЦПК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя Ярема Х.С.
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 12.03.2024 |
Номер документу | 117548266 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Ярема Х. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні