УХВАЛА
07 березня 2024 року
м. Київ
справа № 496/5125/15-к
провадження № 51-4957км23
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурорів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
виправданого ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_7 про відвід прокурору ОСОБА_6 ,
встановив:
До початку судового розгляду справи за касаційною скаргою прокурора ОСОБА_5 на ухвалу Одеського апеляційного суду від 18 травня 2023 року щодо ОСОБА_7 останній у судовому засіданні заявив відвід прокурору ОСОБА_6 на тій підставі, що вона не брала участь у розгляді кримінального провадження судами першої та апеляційної інстанцій.
Заслухавши пояснення виправданого ОСОБА_7 на підтримання заявленого відводу, думку прокурорів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про необхідність відмови у задоволенні заяви з огляду на відсутність обставин, які б перешкоджали участі прокурора у кримінальному провадженні, колегія суддів дійшла висновку, що заява про відвід не підлягає задоволенню з огляду на таке.
У статті 77 КПК визначено вичерпний перелік обставин, які унеможливлюють участь прокурора у кримінальному провадженні: якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичом сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач; якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості. З юридичної точки зору такими (іншими) обставинами можуть бути: надання особою консультацій чи інших послуг як напередодні, так і в процесі провадження; перебування її в дружніх або неприязних стосунках з будь-ким із учасників провадження, у службовій, матеріальній чи іншій залежності від них, а також в інших відносинах, що викликають сумніви в неупередженості, в тому числі в дружніх або неприязних стосунках з особами, які беруть участь у кримінальному провадженні, тощо.
Виправданий ОСОБА_7 у своїй заяві й усних поясненнях у судовому засіданні жодних таких обставин не наводить. Те, що прокурор не брав участі у розгляді кримінального провадження судами першої та апеляційної інстанцій, не є правовою підставою для відводу й не перешкоджає його участі у касаційному розгляді.
Відповідно до частини 4 статті 36 КПК у судовому провадженні з перегляду судових рішень в апеляційному чи касаційному порядку, за нововиявленими або виключними обставинами можуть брати участь прокурори органу прокуратури вищого рівня.
Положеннями підпункту 2 пункту 20 наказу Генерального прокурора № 309 від 30 вересня 2021 року «Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні» (зі змінами) на прокурорів управління підтримання публічного обвинувачення в суді Офісу Генерального прокурора покладено участь у судовому провадженні з перегляду судових рішень у касаційному порядку.
Із огляду на зазначене колегія суддів вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про відвід прокурора ОСОБА_6 , котра у межах своїх службових повноважень прокурора управління підтримання публічного обвинувачення в суді Офісу Генерального прокурора бере участь у касаційному розгляді на належній правовій підставі.
Керуючись статтями 75, 81 КПК, колегія суддів
постановила:
У задоволенні заяви виправданого ОСОБА_7 про відвід прокурора ОСОБА_6 відмовити.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 13.03.2024 |
Номер документу | 117590169 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання впливом |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Лобойко Леонід Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Лобойко Леонід Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Лобойко Леонід Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Лобойко Леонід Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні