Справа № 2-154/11/0307
Провадження № 4-с/931/1/24
У Х В А Л А
про залишення скарги без руху
12 березня 2024 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., ознайомившись із матеріалами скарги ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця,
в с т а н о в и л а:
05.03.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, в порядку, передбаченому розділом VІІ ЦПК України, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Іваничівського відділу державної виконавчої служби у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо відмови зняти арешт з належного йому нерухомого майна та скасувати арешт на майно ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , накладений постановою про відкриття виконавчого провадження ВП№29855815 від 16.11.2011р. Локачинським РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області, якою було накладено арешт на все нерухоме майно, реєстраційний номер обтяження № 11851021 від 16.11.2011р.
Вирішуючи питання прийняття скарги до розгляду, суддя дійшла наступного висновку.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Згідно ст. 448 ЦПК України, скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Згідно з п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07 лютого 2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення ЦПК про залишення позову без руху.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Заявник у скарзі не зазначив заінтересовану особу - стягувача у справі № 2-154/11/0307, а саме: публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський Акціонерний Банк" та основні дані заінтересованої юридичної особи (повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету).
Крім того, відповідно до прохальної частини скарги, заявник просить, окрім визнання бездіяльності щодо відмови зняти арешт протиправною, скасувати арешт на майно ОСОБА_1 , накладений постановою про відкриття виконавчого провадження ВП №29855815 від 16.11.2011р. Локачинським РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області, згідно з якою було накладено арешт на все нерухоме майно, реєстраційний номер обтяження № 11851021 від 16.11.2011р.
Однак, вимога зняти арешт з майна (а не зобов`язання державного виконавця вчинити таку дію щодо зняття арешту, з врахуванням і того, що виконавче провадження вже закінчено) передбачена чинним ЦПК України як позовна вимога при розгляді справи в порядку позовного провадження.
З наявної у матеріалах скарги відповіді відІваничівського відділуДВС уВолодимирському районіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції від27.02.2024року за№ 5659вбачається,щовиконавче провадження № 29855815 від 16.11.2011р. закінчено 07.06.2012 року.
Таким чином, вимога про зняття арешту з майна є правильною, однак, виключно у позовному провадженні, натомість зазначена вимога скарги не містить вимогу про зобов`язання державного виконавця вчинити дії щодо зняття арешту. Вимога ж заявника про визнання бездіяльності органу ДВС протиправною підлягає до розгляду саме у порядку контролю за судовими рішеннями, тобто як скарга.
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, виходячи з аналогії закону, дану скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 447 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и л а:
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення скарги без руху, про що повідомити заявника.
У разі невиконання вказаних недоліків, дана скарга буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 15.03.2024 |
Номер документу | 117622228 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Масляна С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні