Ухвала
Іменем України
14 березня 2024 року
селище Краснопілля
Справа № 587/3550/23
провадження № 2-о/578/3/24
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді КОСАР А. І., присяжних:САМОХВАЛОВОЇ Л. О., СУПРУН Н. С., секретар судового засідання ЛИТВИН А. В.
розглянув у приміщенні суду в селищі Краснопілля Сумського району Сумської області у цивільній справі окремого провадження за заявою ОСОБА_1 в особі представника адвоката МУЙДІНОВА Родіона Мукумовича
про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіку та призначення опікуна
заінтересована особа: Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті ВЕРХНЬОСИРОВАТСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Клопотання заявника про призначення судово психіатричної експертизи
та установив:
У грудні 2023 року ОСОБА_2 вособі представникаадвоката МуйдіноваРодіона Мукумовича/далі по тексту також заявник/ звернувся до Сумського районного суду Сумської області із заявою, якою просить визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інваліда 2 групи, зареєстрований за проживанням за адресою: АДРЕСА_1 недієздатною особою, встановити над ним опіку, і призначити заявника опікуном.
Ухвалою від 19 грудня 2023 року Сумський районний суд Сумської області цивільну справу № 587/3550/23 за заявою ОСОБА_2 в особі представника адвоката Муйдінова Родіона Мукумовича направив за підсудністю до Краснопільського районного суду Сумської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.01.2024 для розгляду справи визначено головуючого суддю Косар Алевтину Іванівну.
Ухвалою від15.01.2024суддя Краснопільського районного суду Сумської області Косар А. І. прийняла до розгляду заяву ОСОБА_2 та відкрила провадження у цивільній справі № 587/3550/23, призначила справу до розгляду у судове засідання на 14 березня 2023 року, на якому необхідно розглянути Клопотання заявника про призначення ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи, на вирішення якої поставити наступні питання:
-чи хворіє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , інвалід 2 групи на психічну хворобу, якщо так то на яку саме (діагноз) і з якого часу;
-чи розуміє ОСОБА_3 значення своїх дій та чи може керувати ними;
-чи потребує ОСОБА_3 встановлення опіки.
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_4 єінвалідом 2групи, страждає на психічнезахворювання та потребує постійного стороннього догляду.
На засідання суду заявник та його представник, представник заінтересованої особи не прибули, надали заяви про проведення судового засідання у їх відсутність, враховуючи складну ситуацію в умовах воєнного стану в зоні розташування суду. Представник заявника клопотання про призначення ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи підтримує і просить задовольнити.
Частиною третьою статті 211 Цивільного процесуальногокодексу України/даліпо текстутакож «ЦПК»/ визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи, що учасники справи не прибули в судове засідання, а перешкод для розгляду справи судом не встановлено, то суд здійснює судовий розгляд у судовому засіданні без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог частини другоїстатті 247 ЦПК.
Дослідивши матеріали справи та клопотання, суд доходить такого висновку.
Згідно з частиною першою, четвертою, п`ятою й шостоюстатті 103 ЦПК,Суд призначаєекспертизу усправі засукупності такихумов:1)для з`ясуванняобставин,що маютьзначення длясправи,необхідні спеціальнізнання усфері іншій,ніж право,без якихвстановити відповідніобставини неможливо;2)сторонами (стороною)не наданівідповідні висновкиекспертів ізцих самихпитань абовисновки експертіввикликають сумнівищодо їхправильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Згідно з частиною першоюстатті 104 ЦПКпро призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно зістаттею 105 ЦПКпризначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Враховуючи, що наявні достатні дані про психічний розлад здоров`я ОСОБА_3 , та вирішення питання про те, чи може остання розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд вважає необхідним призначити у справі судово - психіатричну експертизу, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно із пунктом 5 частини першоїстатті 252 ЦПКсуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.
У зв`язку із тим, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
Із урахуванням вимогстатті 210 ЦПКщодо строків розгляду цивільних справ, судово-психіатрична експертиза повинна бути проведена у найкоротший термін.
Керуючись статтями103,104,105, 247, 252,260,352 Цивільного процесуального кодексу України,
Постановив:
Призначити усправі за заявою ОСОБА_1 в особі представника адвоката МУЙДІНОВА Родіона Мукумовича про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіку та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інвалід 2 групи, на психічну хворобу, якщо так то на яку саме (діагноз) і з якого часу?
2. Чи розуміє ОСОБА_5 значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи потребує ОСОБА_5 встановлення опіки?
Проведення експертизи доручити Сумській філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (проспект Лушпи, будинок 54 місто Суми Сумської області 40000, Код ЄДРПОУ 5054260).
Попередити експертів, які безпосередньо проводитимуть судово-психіатричнуекспертизу, про кримінальну відповідальність згідно стст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
Направити до Сумській філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» для проведення експертизи матеріали цивільної справи єдиний унікальний номер 587/3550/23.
Зобов`язати ОСОБА_1 разом з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проведення експертизи з паспортами та медичною документацією (медична картка амбулаторного хворого) з`явитися у призначений експертом час до Сумської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Зобов`язати заявника у справі єдиний унікальнийномер 587/3550/23 надати судовому експерту на його вимогу необхідні документи для проведення судово-психіатричноїекспертизи у строки, визначені фахівцями. Усі документи, які будуть надаватися судовому експерту для проведення експертизи, повинні бути систематизованими, підшитими, належним чином засвідченими, прошитими та пронумерованими.
Якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, з приводу яких експерту не були поставлені питання, зобов`язати та надати можливість експерту у висновках викласти свої міркування і доводи щодо цих обставин.
Провадження у справі єдиний унікальнийномер 587/3550/23 зупинити до закінчення проведення експертизи та повернення справи до Краснопільського районного суду Сумської області (вулиця Вокзальна, буд. 18 селище Краснопілля, Сумський район Сумської області 42400).
Ухвала суду набирає чинності в момент її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А. І. КОСАР
Присяжні: Н. С. СУПРУН
Л. О. САМОХВАЛОВА
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117667943 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні