Справа № 953/1565/24
н/п 2/953/1810/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" березня 2024 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, треті особи: ОСОБА_2 , П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визнання права власності, -
встановив:
28 лютого 2024 р. ОСОБА_1 (далі: позивач) звернувся до суду з позовом до Харківської міської ради (далі: відповідач), треті особи: ОСОБА_2 (далі: третя особа-1), П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора (далі: третя особа-2), в якому просить суд: встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є його рідним братом; встановити факт, що ОСОБА_3 постійно проживав з ним за адресою: АДРЕСА_1 , визнати за ним право власності на частину квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .
01.03.2024р. ухвалою Київського районного суду м. Харкова позовну заяву залишено без руху.
12.03.2024р. позивачами подано заяву про усунення недоліків.
Судом встановлено, що позивачем усунуті недоліки позовної заяви і вона відповідає вимогам, викладеним у статях 175, 177 ЦПК України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
В силу приписів ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, зокрема, щодо спадкування.
В даному випадку, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг і характер доказів у справі, а також значення справи для сторін, з огляду на необхідність дотримання основних засад цивільного судочинства, зазначених у ст. 2 ЦПК України та з метою недопущення порушення передбачених ст. 43 ЦПК України процесуальних прав учасників справи, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 28, 53, 175-177, 187, 212 ЦПК України, суддя ,
постановив:
Провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківської міської ради, треті особи: ОСОБА_2 , П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визнання права власності, - відкрити.
Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
Призначити проведення підготовчого засідання на 10.04.2024 о 09.20.
Направити позивачу копію ухвали, відповідачу та третім особам - копію ухвали та копію позовної заяви з додатками.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Треті особи мають право надати свої письмові пояснення щодо позову та відзиву протягом 5 днів з дня отримання позову (ст.ст. 181, 192 ЦПК України). До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 цього Кодексу.
Позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинна подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. (ч. ч. 2, 3, 8 ст. 83 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2018.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117678618 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Єфіменко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні