Справа № 354/1150/23
Провадження № 2/354/140/24
УХВАЛА
про призначення повторної судово-генетичної експертизи
18 березня 2024 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої - судді Остап`юк М.В.
при секретарі Крицкалюк Я.М.
з участю сторін:
представника позивачка: адвоката Яремчук М.Є.
розглянувши упідготовчому судовому засіданні взалі суду в м. Яремче питання про призначення повторної судово-генетичної експертизи,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про встановлення факту батьківства.
У підготовчому засіданні представник представник позивача клопотала про призначення повторної по справі судово-генетичної експертизи на визначення кровної спорідненості по лінії батька між дідусем та онукою, проведення якої доручити Медико-генетичному центру "МАМА ПАПА", які виконують такого роду дослідження (експертизи), з огляду на те, що Івано-Франківський НДЕКЦ МВС такі дослідження не проводить.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився. Просив проводити розгляд справи у його відсутності.
Представники третіх осіб у підготовче засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Зваживши доводи клопотання, вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з письмових матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про встановлення факту батьківства.
Відповідно до вимогстатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обгрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно із ч. 1ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Ухвалою суду від 20.11.2024 року призначено у справі судово-генетичну експертизу, проведення якої доручено Івано-Франківському НДЕКЦ МВС.
Однак, експертиза не проведена, оскільки вказана установа проводить такого роду дослідження лише між батьком та дитиною.
У той же час, відповідно до відповіді на адвокатський запит від 12.02.2024 №вих. №0022-24, дослідження на встановлення спорідненості на рівні дідусь по батьку - онука виконуються Медико-генетичним центром "МАМА ПАПА".
Відтак, враховуючи предмет позову, смерть особи, яку Позивачка вважає батьком своєї дитини, важливість встановлення даного питання шляхом проведення експертного дослідження, суд вважає, що є всі підстави для задоволення клопотання представника позивачки про призначення повторної експертизи, провдення якої доручити Медико-генетичному центру "МАМА ПАПА".
Відповідно до вимог ч. 4ст. 103 ЦПК Українипитання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Частиною 5статті 103 ЦПК Українивизначено, що учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Позивачем у письмовому клопотанні наведено питання, яке запропоновано поставити експерту. Суд повністю погоджується із наведеним питанням і вважає, що воно відповідає вимогам ч. 6ст. 103 ЦПК України, а саме відноситься до спеціальних знань експерта.
Витрати за проведення експертизи суд покладає на позивачку ОСОБА_1 ..
На підставі викладеного, керуючись статтями 76,103,252 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання сторони позивачки про призначення судово-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Орган опіки і піклування в особі служби у справах дітей Ворохтянської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області, Яремчанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Надвірнянському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту батьківства, повторну судово-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Медико-генетичного центру "МАМА ПАПА" (м. Київ,вул. Тарасівська, 2/21, 01033).
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
- Чи є кровна/біологічна спорідненість між ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Попередити експертів, які будуть проводити призначену судом експертизу, про кримінальну відповідальність згідно статтями 384 і 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивачку ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам положення статті 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя: М. В. Остап`юк
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 19.03.2024 |
Номер документу | 117697821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Остап'юк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні