Ухвала
від 19.03.2024 по справі 947/4104/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/4104/24

Провадження № 1-кс/947/3629/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , захисника підозрюваної - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваної - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджено прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання в рамках кримінального провадження № 72023160000000061 від 15.06.2023 року відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Великий Дальник, Одеського району, Одеської області, з середньою освітою, одруженої, маючої на утримані неповнолітніх дітей ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 , не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72023160000000061 від 15.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до п. 4, п. 5, ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», використанням торговельної марки визнається:

- нанесення її на будь-який товар, для якого торговельну марку зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов`язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням торговельної марки з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення);

- застосування її під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої торговельну марку зареєстровано;

- застосування її в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет.

Торговельна марка визнається використаною, якщо її застосовано у формі зареєстрованої торговельної марки, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованої торговельної марки лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності торговельної марки.

Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом:

- позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг;

- позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання це позначення і торговельну марку можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою;

- позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою;

- позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою.

Встановлено, що Компанія «TheProcterGamblerCompany», юридична особа, заснована відповідно до законодавства Сполучених Штатів Америки, зареєстрована за адресою: Уан Проктер енд Гембл Плаза, Цинцинаті, Огайо, США, є власником прав інтелектуальної власності на численні словесні та зображувальні торгівельні марки, які зареєстровані та охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (далі - Закон).

Компанія «TheProcterGamblerCompany» є власником прав інтелектуальної власності на знаки для товарів та послуг, зокрема: на знак «ІНФОРМАЦІЯ_9» згідно свідоцтва України на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 від 31.10.1997, «ІНФОРМАЦІЯ_6», згідно свідоцтва України на знак для товарів і послуг № НОМЕР_2 від 15.09.2000, «ІНФОРМАЦІЯ_8», згідно свідоцтва України на знак для товарів і послуг № НОМЕР_3 від 30.06.1998, «ІНФОРМАЦІЯ_7», згідно свідоцтва України на знак для товарів і послуг № НОМЕР_4 від 15.09.2000, які охороняються та захищаються на території України відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону.

Компанія «The Procter Gambler Company» має такі права щодо вказаних вище торговельних марок, як володілець свідоцтв: право на використання вказаних торговельних марок; виключне право надавати будь-якій особі дозвіл (видавати ліцензію) на використання торговельних марок на підставі ліцензійного договору; виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельних марок, у тому числі забороняти таке використання.

Крім цього, на підставі відповідних ліцензій Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Проктер енд Гембл Україна» (код ЄДРПОУ - 19341005), має право на використання торговельних марок компанії «The Procter Gambler Company» в Україні зокрема: на виробництво в Україні товарів, зокрема, мийних засобів, під торговельними марками «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_9», «ІНФОРМАЦІЯ_7», на власних виробничих потужностях, розташованих за адресою: вул. Уральська, буд. 1-А, м. Покров, Дніпропетровська область, але функціонування цих виробничих потужностей було призупинено з початком повномасштабного вторгнення рф до України; на імпорт (ввезення) до України інших товарів під торговельними марками компанії «The Procter Gamble Company», які не виробляються в Україні.

Іншим особам права на використання торговельних марок компанії «The Procter Gamble Company» на території України не надано.

Статтею 4 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» визначено, що іноземні особи та особи без громадянства мають рівні права з особами України, передбачені цим законом, відповідно до міжнародних договорів України чи на основі принципу взаємності.

Відповідно до п. 27 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», фальсифікована продукція - продукція, яка виготовлена з порушенням технологій або неправомірним використанням знаку для товарів та послуг, чи копіюванням форми, упаковки зовнішнього оформлення, а так само неправомірним відтворенням товару іншої особи.

Разом з тим, у ОСОБА_7 , який будучи заступником директора ТОВ «Альтаїр-С» (ЄДРПОУ 36352090) та здійснюючи діяльність з виробництва засобів побутової хімії, в листопаді 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе), із корисливих мотивів, виник злочинний умисел, направлений на незаконне використання у своїй господарській діяльності знаків для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», що зареєстровані та охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», з метою отримання незаконних доходів від продажу фальсифікованих засобів побутової хімії, в порушення положень п. 4 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», без спеціального дозволу власника.

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_7 вирішив залучити до протиправної діяльності групу осіб, а саме ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_5 , які заздалегідь домовились про спільне вчинення злочину та дали згоду на нього, тобто діяли за попередньою змовою між собою.

Так, ОСОБА_7 , з метою облаштування місця здійснення діяльності, пов`язаної з незаконним використанням знаку для товарів, а саме виготовлення фальсифікованих засобів побутової хімії з нанесенням, зокрема на тару зазначеної продукції знаків для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» « ІНФОРМАЦІЯ_6 », «ІНФОРМАЦІЯ_8», « ІНФОРМАЦІЯ_7 », з подальшим пропонуванням для продажу та безпосереднього продажу, приблизно з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе)почав використовувати нежитлові виробничі приміщення ТОВ «Альтаїр-С» за адресою: АДРЕСА_2, в якому було наявне спеціалізоване обладнання для повного технологічного циклу виготовлення засобів побутової хімії.

Також, ОСОБА_7 , будучи заступником директора ТОВ «Альтаїр-С», яке в тому числі здійснювало виробництво засобів побутової хімії, тобто володіючи спеціальними знаннями та контактами підприємств постачальників сировини, комплектуючих для такого виду діяльності, у період з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024 організував закупівлю сировини - хімічних сполук, тари, дозаторів, кришок, етикеток у кількості, не встановленій слідством, до безпосереднього місця вчинення злочину за адресою: АДРЕСА_2.

З метою доведення свого злочинного умислу до кінця, ОСОБА_7 , здійснив дії, спрямовані на пошук та підбір працівників, які повинні були забезпечити функціонування виробництва з виготовлення засобів побутової хімії.

За таких обставин, у період часу з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024, ОСОБА_7 вступив у змову з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , з якими домовився про спільне вчинення незаконного використання знаків для товарів, на що останні надали свою згоду.

Крім цього, ОСОБА_7 , з метою належного контролю за процесом виготовлення фальсифікованих засобів побутової хімії, здійснення обліку виготовленої та збутої продукції, проведення закупівель сировини для її виготовлення, в квітні 2023 року залучив до злочинної діяльності ОСОБА_9 , з якою домовився про спільне вчинення незаконного використання знаків для товарів, на що остання надала свою згоду.

Достеменно знаючи про те, що тільки правовласник знаку для товарів має виключне право володіти, користуватися та розпоряджатися знаками для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», які охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (що унеможливлює у законний спосіб іншим особам використовувати їх без згоди правовласників), у період з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024 ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , будучи обізнаним про порядок реєстрації прав на знаки для товарів та усвідомлюючи відсутність у нього прав на використання знаків для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 », маючи на меті отримання незаконних доходів від продажу фальсифікованих засобів побутової хімії, в порушення положень п. 4 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», керуючись корисливим мотивом, здійснювали у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_2, незаконне використання знаків для товарів « ІНФОРМАЦІЯ_9 » « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 », що виразилось у нанесенні на тару з виготовленими засобами побутової хімії позначень «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», які є схожими із зареєстрованими торгівельними марками настільки.

Так, ОСОБА_5 , будучи офіційно працевлаштованою на ТОВ «Альтаїр-С» на посаді пакувальника, маючи знання, навички та досвід щодо процесу виготовлення засобів побутової хімії, достеменно знаючи про те, що тільки правовласник знаку для товарів має виключне право володіти, користуватися та розпоряджатися знаками для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», які охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (що унеможливлює у законний спосіб іншим особам використовувати їх без згоди правовласників),діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у період з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024, керуючись корисливим мотивом, здійснювала розподіл виконуваної роботи між працівниками, які працювали на виробництві засобів побутової хімії за адресою: АДРЕСА_2, визначаючи кількість необхідних працівників а також вид виконуваної працівниками роботи на день (складання картонних упаковок та ящиків, встановлення кришок на тару, наклеювання етикеток) а також безпосередньо здійснювала наклеювання етикеток з позначеннями знаків для товарів « ІНФОРМАЦІЯ_9 » « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на тару з засобами побутової хімії.

Крім цього, ОСОБА_8 , здійснюючи підприємницьку діяльність, як фізична особа-підприємець, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , достеменно знаючи про те, що тільки правовласник знаку для товарів має виключне право володіти, користуватися та розпоряджатися знаками для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 », які охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (що унеможливлює у законний спосіб іншим особам використовувати їх без згоди правовласників) у період з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024, керуючись корисливим мотивом, здійснював функції зі збуту фальсифікованих засобів побутової хімії, які виготовлялись у цеху за адресою: АДРЕСА_2 на території України, у тому числі промринку «7 кілометр», що розташований в межах Одеського району, Одеської області, а також підшукував потенційних покупців, приймав замовлення щодо необхідної кількості продукції від них, здійснював зберігання фальсифікованої продукції, проводив розрахунки з покупцями, отримував грошові кошти за збуті фальсифіковані засоби побутової хімії.

В свою чергу, ОСОБА_9 , достеменно знаючи про те, що тільки правовласник знаку для товарів має виключне право володіти, користуватися та розпоряджатися знаками для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», « ІНФОРМАЦІЯ_7 », які охороняються відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (що унеможливлює у законний спосіб іншим особам використовувати їх без згоди правовласників), діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , у період з квітня 2023 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 03.01.2024, керуючись корисливим мотивом, здійснювала проведення закупівель сировини для виготовлення фальсифікованих засобів побутової хімії, контролювала кількість виготовленої продукції працівниками, обліковувала прихід та розхід виготовленої продукції, сировини та матеріалів які використовувались у її виготовленні та крім цього, здійснювала нарахування заробітних плат працівникам, які були залучені до виготовлення засобів побутової хімії.

В період часу з листопада 2022 року по 07.06.2023 року, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , керуючись корисливими мотивами, за адресою: АДРЕСА_2, виготовляли наступні фальсифіковані засоби побутової хімії: пральний порошок у поліетиленових пакетах по 10 кг, на упаковках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_6», у кількості 22 шт., пральний порошок у пластикових відрах по 10, 5 кг, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_6», у кількості 30 шт., засоби для прання, на упаковках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_7», об`ємом по 5.7 л у кількості 3 шт., засоби для миття посуду, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_9», «Cytryna», об`ємом 1 л, у кількості 6692 шт., засоби для миття посуду, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_9», «Jablko», об`ємом 1 л, у кількості 3320 шт., засоби для миття посуду, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_9», «Соковитий лимон», об`ємом 0,5 л, у кількості 1392 шт., засоби для миття посуду, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_9», «Стигла ягода», об`ємом 0,5 л, у кількості 1773 шт., засоби для миття підлоги та стін, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_8», «Лавандовое спокойствие», об`ємом по 1 л, у кількості 580 шт., засоби для миття підлоги та стін, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_8», «Лимон», об`ємом по 1 л, у кількості 108 шт., засоби для миття підлоги та стін, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_8», «Океан», об`ємом по 1 л, у кількості 935 шт., засоби для миття підлоги та стін, на етикетках яких нанесено позначення «ІНФОРМАЦІЯ_8», «Роза», об`ємом по 1 л, у кількості 37 шт.

Після цього, з метою розповсюдження виготовленої зазначеної фальсифікованої продукції, незаконно використовуючи знаки для товарів, не отримавши від компанії «The Procter Gambler Company» будь-яких дозволів або ліцензій на використання позначень «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7»,діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 ,в період з листопада 2022 року (більш точну дату та час органом досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) по 07.06.2023 здійснювали продаж на території України, у тому числі на промринку «7 кілометр», що розташований в межах Одеського району, Одеської області даної продукції, отримуючи в такий спосіб незаконний дохід.

У подальшому, в період з 06.06.2023 по 07.06.2023, в ході проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_2, було виявлено та вилучено вищезазначену продукцію з торговельними знаками товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7» не є оригінальною продукцією компанії «The Procter Gambler Company», а тому є фальсифікованою продукцією.

Таким чином, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , своїми протиправними діями завдали компанії «The Procter Gambler Company» матеріальних збитків на загальну суму 1 560 722,20 грн.

Незважаючи на те, що правоохоронними органами упродовж 2023 року припинялась протиправна діяльність ОСОБА_7 , а також залучених ним осіб щодо незаконного використання знаків для товарів компанії «TheProcterGamblerCompany», під час виготовлення засобів побутової хімії, вищезазначена група осіб продовжила вчинення кримінального правопорушення за наступних обставин.

Так, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи злочинний умисел, направлений на незаконне використання знаків для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» « ІНФОРМАЦІЯ_6 », «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», в період часу з 07.06.2023 по 03.01.2024, усвідомлюючи, що в результаті проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_2 правоохоронними органами задокументовано обставини виготовлення фальсифікованої продукції компанії «The Procter Gambler Company», вжили заходів щодо конспірації ведення злочинної діяльності, з метою подальшого її здійснення та уникнення за це відповідальності встановленої Законом.

Так, в період часу з 07.06.2023 по 03.01.2024, за адресою: АДРЕСА_2, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , здійснювали виготовлення засобів побутової хімії, а саме: пральних гелів, порошків, засобів для миття посуду та підлоги без маркувань на тарі та зокрема виготовили: засіб для миття посуду у пляшках ємністю 0,5 л - 1 601 одиниця, засіб для миття посуду у пляшках ємністю 1 л - 1 306 одиниць, засіб для миття посуду у каністрах ємністю 5 л - 167 одиниць, рідкий засіб для прання у каністрах ємністю 5,775 л - 37 одиниць, рідкий засіб для прання у каністрах ємністю 5,775 л - 3 одиниці, рідкий засіб для прання у каністрах ємністю 4,43 л - 22 одиниці, порошок для прання у мішках ємністю 6 кг - 15 одиниць, порошок для прання у мішках ємністю 10 кг - 47 одиниць, порошок для прання у коробках ємністю 10 кг - 37 одиниць, порошок для прання у відрах ємністю 10,4 кг - 12 одиниць.

В подальшому, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , в період часу з 07.06.2023 по 03.01.2024, здійснював наклеювання етикетки з незаконним використанням знаків для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» « ІНФОРМАЦІЯ_6 », «ІНФОРМАЦІЯ_7» на вищезазначену продукцію на промринку «7 кілометр» (більш точного місця досудовим розслідуванням не встановлено), яку зберігав у контейнерах за адресою: АДРЕСА_3 , з метою подальшого збуту.

Так, 03.01.2024, в ході проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_3 , було виявлено та вилучено продукцію компанії « ІНФОРМАЦІЯ_10 », а саме: засіб для миття посуду «ІНФОРМАЦІЯ_9» у пляшках ємністю 0,5 л (в асортименті) - 1 601 одиниця, засіб для миття посуду «ІНФОРМАЦІЯ_9» у пляшках ємністю 1 л (в асортименті) - 1 306 одиниць, засіб для миття посуду «ІНФОРМАЦІЯ_9» у каністрах ємністю 5 л (в асортименті) - 167 одиниць, рідкий засіб для прання «ІНФОРМАЦІЯ_6» у каністрах ємністю 5,775 л (в асортименті) - 37 одиниць, рідкий засіб для прання «ІНФОРМАЦІЯ_7» у каністрах ємністю 5,775 л - 3 одиниці, рідкий засіб для прання «ІНФОРМАЦІЯ_7» у каністрах ємністю 4,43 л - 22 одиниць, порошок для прання «ІНФОРМАЦІЯ_6» у мішках ємністю 6 кг - 15 одиниць, порошок для прання «ІНФОРМАЦІЯ_6» у мішках ємністю 10 кг (в асортименті) - 47 одиниць, порошок для прання «ІНФОРМАЦІЯ_6» у коробках ємністю 10 кг (в асортименті) - 37 одиниць, порошок для прання «ІНФОРМАЦІЯ_6» у відрах ємністю 10,4 кг - 12 одиниць.

Вилучена продукція не є оригінальною продукцією компанії «The Procter Gambler Company», а тому є фальсифікованою продукцією, вартість якої становить 446 793,61 грн.

Таким чином, своїми протиправними діями, що полягали у незаконному використанні знака для товарів «ІНФОРМАЦІЯ_9» «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_8», «ІНФОРМАЦІЯ_7», ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , завдали компанії «The Procter Gambler Company» матеріальних збитків на загальну суму 2 007 515,81 грн.

За вказаних обставин 13.03.2024 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України за кваліфікуючими ознаками: незаконне використання знака для товарів, діючи за попередньою змовою організованою групою, що завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмір.

Сторона обвинувачення звертається до слідчого судді із клопотанням про застосування відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, посилаючись на те, що остання обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованого їй злочину та встановлено наявність ризиків, передбачених п. п. 1,3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому необхідно застосувати вказаний запобіжний захід.

У судовому засіданні -

Прокурор в судовому засіданні підтримала клопотання у повному обсязі та просив його задовольнити.

Захисник підозрюваної та підозрювана не заперечували проти задоволення клопотання.

Підозрювана зазначила, що з пред`явленою їй підозрою погоджується та не має наміру ухилятися від органу досудового розслідування та суду.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вислухавши думку учасників судового процесу, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Як вбачається з матеріалів клопотання, 13.03.2024 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України за кваліфікуючими ознаками: незаконне використання знака для товарів, діючи за попередньою змовою організованою групою, що завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмір.

Згідно п. 32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_5 підтверджується матеріалами досудового розслідування, а саме: показаннями допитаних у кримінальному провадженні свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , актами ідентифікації продукції, складеними спеціалістами компанії «TheProcterGambleCompany», висновками проведених судових експертиз у сфері інтелектуальної власності за експертною спеціальністю 13.5 «Дослідження пов`язані з комерційними (фірмовими) найменуваннями, торговельними марками (знаками для товарів і послуг) географічними значеннями», висновками судових експертиз у сфері інтелектуальної власності за спеціальністю 13.9 «Економічні дослідження у сфері інтелектуальної власності», протоколом проведення обшуку від 06.06-07.06.2023, протоколом проведення обшуку від 03.01.2024, протоколами проведених оглядів мобільного телефону ОСОБА_7 , мобільного телефону ОСОБА_8 , ноутбуку ОСОБА_7 , речовими доказами у кримінальному провадженні, та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Зважаючи на надані слідчому судді матеріали, слідчий суддя вважає доведеним у судовому засіданні наявність обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

При цьому, слідчий суддя акцентує увагу сторони захисту на тому, що слідчий суддя не вирішує питання винуватості ОСОБА_5 у вчиненні того чи іншого злочину, а лише на підставі долучених до клопотання матеріалів, вирішує питання наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення особою злочину.

Згідно ч. 5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

При вирішенні питання про наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя виходить з наступного.

Так, враховуючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винною у вчиненні злочину у випадку направлення обвинувального акту до суду, слідчий суддя вважає доведеним прокурором існування ризику передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: ризику можливого переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та суду.

Стосовно загрози втечі особи, практика ЄСПЛ виходить з того, що якщо тяжкість покарання, якому може бути підданий підозрюваний, можна законно розглядати, як таку, що може спонукати його до втечі. Для того, щоб ця обставина мала реальний характер потрібно враховувати наявність інших обставин, а саме: характеристики особи, її моральний облік, місце проживання, професію, прибуток, сімейних зв`язків, будь яких зв`язків з іншою країною, або наявність зв`язків в іншому місці.

У рішенні по справі «W проти Швейцарії» від 26.01.1993 року ЄСПЛ вказав, що врахування тяжкості злочину має свій раціональний зміст, оскільки вона свідчить про ступінь суспільної небезпечності цієї особи та дозволяє спрогнозувати з достатньо високим ступенем імовірності її поведінку, беручи до уваги, що майбутнє покарання за тяжкий злочин підвищує ризик того, що підозрюваний може ухилитись від слідства.

Також, СПЛ у справі «Ілійков проти Болгарії» закріпив, що «суворість передбаченого покарання» є суттєвим елементом при оцінюванні «ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».

При цьому, слідчий суддя приймає до уваги посилання сторони захисту на відносно міцні соціальні зв`язки підозрюваної ОСОБА_5 та вважає, що ризик переховування підозрюваної є мінімальним.

Слідчий суддя також погоджується з доводами клопотання, що існує ризик передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України у вигляді можливого незаконного впливу підозрюваною ОСОБА_16 на свідків у даному кримінальному провадженні, оскільки є достатні підстави вважати, що підозрювана може на них впливати з метою схилення їх не давати правдиві, послідовні показання у ході досудового розслідування та/або змінити свої показання у подальшому в суді, для уникнення або мінімізації можливої кримінальної відповідальності за вчинення тяжкого злочину, адже свідки безпосередньо судом допитані не були, а показання, що надаються на досудовому розслідуванні, не можуть лягти в обґрунтуванні судових рішень, зважаючи на положення ч. 4 ст. 95 КПК України.

При цьому, КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний обов`язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому, оскільки під поняттям «ризик» - слід розуміти обґрунтовану ймовірність протидії підозрюваного кримінальному провадженню у формах, передбачених ч.1 ст.177 КПК України.

Запобіжний захід застосовується з метою попередження ризиків здійснення такої поведінки підозрюваного та, як наслідок, унеможливлення здійснення негативного впливу на хід та результати кримінального провадження. Тобто в даному випадку, слідчий суддя має право зробити висновки прогностичного характеру, коли доказування спрямоване не на подію, яка відбулася в минулому, а на встановлення фактичних даних, які дозволять стверджувати про подію, яка може статися з достатньою долею ймовірності у майбутньому.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до переконання, що застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання із покладенням на підозрювану ОСОБА_5 обов`язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України буде достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної та буде здатним запобігти ризикам, встановленим під час розгляду клопотання.

Таким чином, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 176-179, 193, 194, 196, 205 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджено прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання в рамках кримінального провадження № 72023160000000061 від 15.06.2023 року відносно підозрюваної ОСОБА_5 - задовольнити.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком до 13.05.2024 року, включно, в межах строку досудового розслідування, наступні обов`язки:

-прибувати до органу досудового розслідування та/або суду за першою вимогою;

-не відлучатися за межі м. Одеси без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

-утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_5 , що відповідно до ч. 2 ст. 179 КПК України, у разі невиконання покладених на неї обов`язків, до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 .

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення19.03.2024
Оприлюднено21.03.2024
Номер документу117749188
СудочинствоКримінальне
Сутьзастосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання в рамках кримінального провадження № 72023160000000061 від 15.06.2023 року відносно: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Великий Дальник, Одеського району, Одеської області, з середньою освітою, одруженої, маючої на утримані неповнолітніх дітей ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 , не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України

Судовий реєстр по справі —947/4104/24

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Копіца О. В.

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Копіца О. В.

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Копіца О. В.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Журавльов О. Г.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Журавльов О. Г.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Журавльов О. Г.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Журавльов О. Г.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні