Рішення
від 14.02.2024 по справі 911/512/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" лютого 2024 р. м. Київ Справа №911/512/23

Суддя: Грабець С.Ю.

Секретар судового засідання: Передрій І.В.

Суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А

до товариства з обмеженою відповідальністю Соф Проперті Груп

про стягнення заборгованості,

за участю представників:

позивача: Мамаєва Д.Ю. адвоката (посвідчення №КВ6127 від 12.07.2018 року);

відповідача: Дяковського О.С. адвоката (посвідчення №000272 від 16.02.2018 року),

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2023 року на адресу Господарського суду Київської області надійшла позовна заява об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шалімова 69А» (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Соф Проперті Груп» (далі відповідач) про стягнення 166 280,52 грн. основного боргу, 9 138,81 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, 2 933,83 грн. трьох процентів річних та 48 897,10 грн. пені.

В обґрунтування заявлених вимог представник позивача послався на невиконання відповідачем, як власником групи нежитлових приміщень №264, №266, №273, №276/1, №363, №364, №365, №366, №367, зобов`язань щодо сплати внесків на утримання багатоквартирного будинку №69-А по вулиці Шалімова академіка в селі Софіївська Борщагівка Бучанського району Київської області, нарахованих у період з жовтня 2018 року до лютого 2021 року.

Ухвалою суду від 27.02.2023 року відкрите провадження в справі в порядку спрощеного письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

17 квітня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, а також клопотання про залучення третіх осіб до участі в справі.

Ухвалою суду від 21.04.2023 року постановлено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче засідання на 19 травня 2023 року.

Ухвалою суду від 19.05.2023 року строк проведення підготовчого провадження продовжений на тридцять днів, підготовче засідання відкладене на 21 червня 2023 року.

30 травня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для подання відзиву, а також клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Підготовче засідання відкладене на 02 серпня 2023 року, про що постановлена ухвала суду.

21 червня 2023 року, після засідання, через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області представник позивача подав клопотання про відкладення розгляду справи, долучене до матеріалів справи.

06 липня 2023 року через канцелярію Господарського суду Київської області від представника позивача надійшли додаткові пояснення щодо обставин справи, долучені до матеріалів справи.

02 серпня 2023 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області представник відповідача подав клопотання про відкладення розгляду справи, у зв`язку з його участю в іншому судовому засіданні, на підтвердження чого долучив копію ухвали Господарського суду Житомирської області.

Суд, розглянувши у засіданні клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, визнав його таким, що підлягало задоволенню.

02 серпня 2023 року підготовче засідання відкладене на 13 вересня 2023 року, про що постановлена ухвала суду.

13 вересня 2023 року в засіданні суд розглянув клопотання представника відповідача про поновлення пропущеного процесуального строку для подання відзиву, а також клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, подані ним 30 травня 2023 року, разом із відзивом на позовну заяву.

В засіданні клопотання представника відповідача про поновлення пропущеного процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву було задоволено судом, причини пропуску процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву визнані поважними, прийнятий до розгляду відзив на позовну заяву.

Крім цього, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення до участі в справі третіх осіб, - товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно монтажна компанія «Софіївська» та товариства з обмеженою відповідальністю «Тап Сервіс», тому в задоволенні клопотання представника відповідача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, було відмовлено.

Ухвалою суду від 13 вересня 2023 року закрите підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду по суті на 04 жовтня 2023 року.

У судовому засіданні оголошена перерва до 08 листопада 2023 року.

05 жовтня 2023 року через канцелярію Господарського суду Київської області представник позивача подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, а також клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для їх подання.

Суд, розглянувши у засіданні клопотання представника відповідача про поновлення пропущеного процесуального строку для подання доказів, визнав його таким, що підлягало задоволенню, причини пропуску процесуального строку для подання доказів поважними, поновив його та долучив докази до матеріалів справи.

Ухвалою суду від 08.11.2023 року судове засідання відкладене на 06 грудня 2023 року.

06 грудня 2023 року судове засідання відкладене на 10 січня 2024 року, про що постановлена ухвала суду, а 10 січня 2024 року судове засідання відкладене на 14 лютого 2024 року, про що постановлена ухвала суду.

13 лютого 2024 року через канцелярію Господарського суду Київської області представник відповідача подав клопотання про залишення без руху позовної заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шалімова 69А», у зв`язку з відсутністю в матеріалах справи доказів, що підтверджували б повноваження адвоката Мамаєва Дмитра Юрійовича на підписання позовної заяви.

За твердженнями представника відповідача, Єдиний реєстр адвокатів України не містить відомостей про адвоката Мамаєва Д. Ю., а наданий ним ордер не відповідає затвердженій формі.

14 лютого 2024 року в засіданні суд розглянув клопотання представника відповідача про залишення без руху позовної заяви та визнав його таким, що задоволенню не підлягало, з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України).

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Згідно з п. 11 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Пунктом 12 цього Положення встановлено, що ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо); прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01 січня 2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»); підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»).

У постанові в справі №П/9901/736/18 (провадження № 11-989заі18) від 05 грудня 2018 року Велика Палата Верховного Суду зазначила, що ордер, який видано відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», є самостійним документом, що підтверджує повноваження адвоката. Виходячи зі змісту частин першої, третьої статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ордер може бути оформлений адвокатом (адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням) лише на підставі укладеного договору. Крім того, адвокат несе кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу в суді, а так само умисне невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, установлених договором про надання правничої допомоги (стаття 400-1 Кримінального кодексу України).

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), реалізуючи положення Конвенції, необхідно уникати занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки доступ до правосуддя повинен бути реальним. Надмірний формалізм при вирішенні питання щодо прийняття позовної заяви або скарги є порушенням права на справедливий судовий захист.

У рішенні від 13 січня 2000 року в справі «Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії» та в рішенні від 28 жовтня 1998 року в справі «Перес де Рада Каваніллес проти Іспанії» ЄСПЛ вказав, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог, що визнано порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції.

На підтвердження наданих повноважень адвокат Мамаєв Д.Ю. надав ордер, серії АА №0026214, від 14.02.2023 року, та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, серії КВ №6127, від 12.07.2018 року.

У постановах Верховного Суду в справі №855/229/19 від 06.07.2019 року та в справі №910/3845/19 від 26.09.2019 року міститься висновок про те, що особа адвоката підтверджується посвідченням адвоката України та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю.

Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, серії КВ №6127, від 12.07.2018 року у встановленому законом порядку не скасовувалось та недійсним не визнавалось.

Водночас, у матеріалах справи відсутні докази припинення права Мамаєва Д.Ю. на заняття адвокатською діяльністю у порядку, передбаченому законом.

Доводи представника позивача про те, що ордер, наданий адвокатом Мамаєвим Д.Ю., не відповідає його формі, є безпідставними, оскільки вказаний ордер підписаний адвокатом Мамаєвим Д.Ю. та містить усі необхідні реквізити, передбачені чинним законодавством України.

Так, у задоволенні клопотання відповідача про залишення без руху позовної заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шалімова 69А» судом було відмовлено.

У засіданні представник позивача просив стягнути з відповідача 166 280,52 грн. основного боргу, 9 138,81 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, 2 933,83 грн. трьох процентів річних, 48 897,10 грн. пені, а також 3 408,75 грн. витрат по сплаті судового збору.

Представник відповідача в засіданні проти задоволення позову заперечував.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність, вірогідність кожного доказу окремо, а також взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Шалімова 69А" здійснює управління багатоквартирним будинком №69-А по вулиці Шалімова академіка в селі Софіївська Борщагівка Бучанського району Київської області.

Так, відповідно до рішення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А, оформленого протоколом зборів від 26.07.2022 року, у багатоквартирному будинку №69-А по вулиці Шалімова академіка в селі Софіївська Борщагівка Бучанського району Київської області створене об`єднання співвласників та затверджена його назва - об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А, а також статут.

Пунктом 1 розд. ІІ Статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А (далі Статут) встановлено, що метою створення об`єднання є забезпечення та захист прав співвласників квартир та нежитлових приміщень вищевказаного багатоквартирного будинку, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим статутом.

У зв`язку з тим, що відповідач не сплатив внески на утримання будинку за період з вересня 2022 року до лютого 2023 року позивач, вважаючи, що його права порушені, звернувся до суду та просив стягнути з відповідача 166 280,52 грн. боргу.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Так, згідно з п. 4.2. Статуту, об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених законом та цим статутом внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до п. 3 розд. ІІІ Статуту, до виключної компетенції загальних зборів належать, зокрема, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Пунктом 11 розд. ІІІ Статуту встановлено, що рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Згідно з п. 2 розд. V Статуту, співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

01 серпня 2022 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис про державну реєстрацію об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А.

Рішенням загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А, оформленим протоколом зборів від 26.08.2022, затверджене положення «Про порядок сплати співвласниками внесків і платежів на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна, а також відрахувань до резервного та ремонтного фондів ОСББ «Шалімова 69А» (далі - Положення).

Відповідно до п. 3.1. Положення, співвласники здійснюють сплату внесків щомісяця до 20 числа поточного місяця, однією сумою, у тому числі якщо вона складається з окремих складових, на розрахунковий рахунок ОСББ на підставі рахунку із розміром внесків окремо по кожному приміщенню.

Згідно з п. 3.3. Положення, за бажанням співвласника, на підставі поданої ним письмової заяви рахунок може бути надісланий засобами електронного зв`язку на електронну адресу вказану співвласником. У такому випадку, вказаний спосіб буде вважатись належним способом надсилання рахунку співвласнику.

Пунктом 3.4. Положення встановлено, що за відсутності заяви співвласника, передбаченої пунктом 3.3. положення, належним способом надсилання рахунку співвласнику є його поміщення у паперовому вигляді до поштової скриньки з відповідним номером житлового чи нежитлового приміщення.

Відповідно до п. 4.3.1. Положення, співвласники зобов`язані своєчасно та в повному обсязі, у строк до 20 числа поточного розрахункового місяця, у порядку передбаченому пунктом 3.1. даного положення, сплачувати внески.

Рішенням загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А від 26.08.2022 року, оформленим протоколом зборів від 27.08.2022 року, затверджений кошторис об`єднання, розмір та порядок сплати внесків та платежів.

Зокрема, затверджений розмір внеску співвласників об`єднання 8,20 грн. за кв. м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць, включаючи всі житлові та нежитлові приміщення, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, тежнічного переоснащення спільного майна.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї довідки і квитанцій на оплату, розмір заборгованості відповідача зі сплати внесків на утримання будинку за адресою: АДРЕСА_1 , станом на лютий 2023 року, становив 166 280,52 грн. та складався із заборгованості по внесках за нежитлові приміщення №264 8 320,20 грн., №266 10 872,12 грн., №273 18 039,84 грн., №276/1 6 738,48 грн., №363 6 368,04 грн., №364 10 901,52 грн., №365 12 142,20 грн., №366 14 329,00 грн., №367 у розмірі 78 568,56 грн.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, товариство з обмеженою відповідальністю "СОФ Проперті Груп" є власником вищевказаних нежитлових приміщень.

05 грудня 2022 року позивач звернувся до відповідача з листом №05-12-2022-2 із вимогою про сплату заборгованості по внесках на утримання будинку за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Шалімова академіка, будинок 69-А, за період з вересня по грудень 2022 року, до якого були додані акти звірки та квитанції на оплату по кожному приміщенню. Направлення засобами поштового зв`язку на адресу відповідача (Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Шалімова академіка, будинок 67 В, 1) цього листа з доданими актами та квитанціями підтверджується накладною акціонерного товариства Укрпошта №0504519936931 від 05.12.2022 року, долученою до матеріалів справи.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Статтею 9 Конституції України встановлено, що чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Згідно з ч. 4 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція) і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерело права.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно зі ст. 6 Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Ключовим для концепції справедливого розгляду справи є те, щоб сторона не була позбавлена можливості ефективно представляти свою справу в суді та мала змогу нарівні із протилежною стороною користуватися правами, передбаченими принципом рівності сторін (рішення у справі "Стіл та Морріс проти Сполученого Королівства", заява N68416/01, п. 59, ECHR 2005-II). Принцип рівності сторін вимагає "справедливого балансу між сторонами", і кожній стороні має бути надано відповідну можливість для представлення своєї справи в умовах, що не ставлять її у суттєво невигідне становище порівняно з її опонентом (рішення від 26 травня 2009 року в справі "Бацаніна проти Росії", заява N3932/02, п. 22).

Згідно з ч. 1 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Пунктом 1 ч. 6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до відзиву додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.

30 травня 2022 року на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив, у якому він проти задоволення позову заперечував, вважав позовні вимоги необґрунтованими та послався на те, що колишній балансоутримувач не передав позивачу будинок №69-А по вулиці Шалімова академіка, тому вимоги позивача є передчасними.

Доводи представника відповідача спростовуються, у зв`язку з наступними обставинами.

Як уже зазначалось вище, відповідно до п. 4.3.1. Положення, співвласники зобов`язані своєчасно та в повному обсязі, у строк до 20 числа поточного розрахункового місяця, у порядку передбаченому пунктом 3.1. даного положення, сплачувати внески.

Згідно з п. 3.1. Положення, співвласники здійснюють сплату внесків щомісяця до 20 числа поточного місяця, однією сумою, у тому числі якщо вона складається з окремих складових, на розрахунковий рахунок ОСББ на підставі рахунку із розміром внесків окремо по кожному приміщенню.

Рішенням загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А від 26.08.2022 року, оформленим протоколом зборів від 27.08.2022 року, затверджений розмір внеску співвласників об`єднання 8,20 грн. за кв. м загальної площі квартири чи приміщення на місяць, включаючи всі житлові та нежитлові приміщення, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна.

Так, за період з жовтня 2018 року до лютого 2021 року включно відповідач був зобов`язаний сплатити 138 567,10 грн. внесків на утримання багатоквартирного будинку №69-А по вулиці Шалімова академіка в селі Софіївська Борщагівка Бучанського району Київської області, з розрахунку 27 713,42 грн. на місяць, у тому числі 1 386,70 грн. внесків по приміщенню №264, 1 812,02 грн. внесків по приміщенню №266, 3 006,64 грн. внесків по приміщенню №273, 1 123,08 грн. внесків по приміщенню №276/1, 1 061,34 грн. внесків по приміщенню №363, 1 061,34 грн. внесків по приміщенню №363, 1 816,92 грн. внесків по приміщенню №364, 2 023,70 грн. внесків по приміщенню №365, 2 388,26 грн. внесків по приміщенню №366, 13 094,76 грн. внесків по приміщенню №367.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Частиною 1 ст. 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 цього ж Кодексу встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 610 цього ж Кодексу, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж Кодексу, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 1 ст. 202 Господарського кодексу України встановлено, що господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.

Так, у відповідача, як у співвласника багатоквартирного будинку, відповідно до положень Цивільного кодексу України, Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», рішень загальних зборів та Статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шалімова 69А», виник обов`язок з оплати внесків на утримання багатоквартирного будинку пропорційно до площі належних йому нежитлових приміщень.

Звертаючись із позовом до суду, позивач просив стягнути з відповідача 166 280,52 грн. боргу.

Разом з цим, вимога про стягнення боргу з відповідача за лютий 2023 року є передчасною, оскільки обов`язок щодо сплати внеску на утримання будинку за цей місяць, станом на дату звернення до суду з позовом, у позивача не наступив.

Згідно з ч. 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Частиною 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Так, документів, що спростовували б доводи представника позивача або підтверджували б оплату боргу перед позивачем, представник відповідача суду не надав.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача послався на те, що у матеріалах справи відсутні докази передачі колишнім балансоутримувачем (ТОВ «БМК Софіївська») будинку та прийняття його позивачем за актом прийому-передачі, а також передачі, передбаченої законодавством, технічної документації.

Разом з цим, з моменту реєстрації позивача, останній набув права та повноваження, визначені законом, для вчинення дій з управління будинком, розташованим за адресою: Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Академіка Шалімова, будинок 69-А.

Сама лише відсутність примірника технічної документації не унеможливлює функціонування та діяльність такого об`єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Крім цього, договір управління нерухомим майном № 15/08 від 15.08.2022 року, укладений між ТОВ «Соф Проперті Груп» та ТОВ «Тап Сервіс», долучений до матеріалів справи представником відповідача, не звільняє відповідача від обов`язку оплатити послуги по утриманню багатоквартирного будинку в порядку та розмірах, установлених рішеннями загальних зборів співвласників позивача від 26.08.2022 року.

Документів, що підтверджували б оскарження та скасування зазначених вище рішень загальних зборів співвласників позивача від 26.08.2022 року, до матеріалів справи долучено не було.

Відтак, вимога позивача про стягнення з відповідача боргу в сумі 138 567,10 грн. є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Також позивач просив суд стягнути з відповідача 2 933,83 грн. трьох процентів річних, 9 138,81 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, та 48 897,10 грн. пені.

Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Так, сплата трьох процентів річних від простроченої суми є способом захисту майнового права та інтересу кредитора шляхом отримання від боржника компенсації (плати) за користування ним коштами, належними до сплати кредитору.

Відповідно до ст. 253 Цивільного кодексу України, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Господарський суд під час вирішення спору з`ясовує обставини, пов`язані з правильністю здійснення позивачем розрахунку та здійснює оцінку доказів, на яких цей розрахунок ґрунтується. У разі, якщо відповідний розрахунок позивачем здійснений неправильно, то господарський суд, з урахуванням конкретних обставин справи, самостійно визначає суми пені та інших нарахувань, у зв`язку з порушенням грошового зобов`язання, не виходячи при цьому за межі визначеного позивачем періоду часу, протягом якого, на думку позивача, мало місце невиконання такого зобов`язання, та зазначеного позивачем максимального розміру заборгованості.

Ця правова позиція викладена в постановах Верховного Суду в справі №922/2216/18 від 14.01.2021 року, в справі №910/1389/18 від 05.03.2018 року.

Згідно з ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Статтею 253 Цивільного кодексу України встановлено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Згідно з ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Як уже було встановлено судом, відповідно до п. 3.1. Положення, відповідач зобов`язаний сплачувати внески на утримання будинку не пізніше 20 числа поточного місяця, після чого відповідне зобов`язання вважається простроченим.

Так, позивачем періоди нарахування трьох процентів річних та суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, визначені невірно, оскільки він просив стягнути їх з 01 числа кожного місяця, починаючи з вересня 2022 року до лютого 2023 року включно.

Водночас, станом на дату звернення з позовом у цій справі, строк оплати відповідачем внесків на утримання будинку за лютий 2023 року не настав.

Так, три проценти річних від 1 386,70 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №264):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 16,41 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 12,99 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 9,23 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 6,04 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 2,51 грн.;

разом 47,18 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 1 386,70 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №264):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 66,17 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 30,73 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 20,88 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 11,09 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 128,87 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 1 812,02 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №266):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 21,45 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 16,98 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 12,06 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 7,89 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 3,28 грн.;

разом 61,66 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 1 812,02 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №266):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 86,46 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 40,16 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 27,28 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 14,50 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 168,40 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 3 006,64 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №273):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 35,59 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 28,17 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 20,02 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 13,10 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 5,44 грн.;

разом 102,32 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 3 006,64 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №273):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 143,46 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 66,63 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 45,27 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 24,05 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 279,41 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 1 123,08 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №276/1):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 13,29 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 10,52 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 7,48 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 4,89 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 2,03 грн.;

разом 38,21 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 1 123,08 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №276/1):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 53,59 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 24,89 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 16,91 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 8,98 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 104,37 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 1 061,34 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №363):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 12,56 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 9,94 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 7,07 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 4,62 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 1,92 грн.;

разом 36,11 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 1 061,34 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №363):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 50,64 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 23,52 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 15,98 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 8,49 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 98,63 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 1 816,92 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №364):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 21,50 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 17,02 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 12,10 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 7,91 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 3,29 грн.;

разом 61,82 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 1 816,92 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №364):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 86,70 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 40,27 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 27,36 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 14,54 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 168,87 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 2 023,70 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №365):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 23,95 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 18,96 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 13,47 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 8,82 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 3,66 грн.;

разом 68,86 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 2 023,70 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №365):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 96,56 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 44,85 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 30,47 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 16,19 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 188,07 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 2 388,26 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №366):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 28,27 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 22,38 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 15,90 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 10,40 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 4,32 грн.;

разом 81,27 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 2 388,26 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №366):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 113,96 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 52,93 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 35,96 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 19,11 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 221,96 грн., які підлягають стягненню.

Три проценти річних від 13 094,76 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №367):

за вересень 2022 року, за період з 20.09.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 154,98 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з 20.10.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 122,70 грн.;

за листопад 2022 року, за період з 22.11.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 87,18 грн.;

за грудень 2022 року, за період з 20.12.2022 року до 10.02.2023 року, становлять 57,04 грн.;

за січень 2023 року, за період з 20.01.2023 року до 10.02.2023 року, становлять 23,68 грн.;

разом 445,58 грн., які підлягають стягненню.

Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, від 13 094,76 грн. (щомісячного внеску по приміщенню №367):

за вересень 2022 року, за період з вересня 2022 року до січня 2023 року, складає 624,82 грн.;

за жовтень 2022 року, за період з жовтня 2022 року до січня 2023 року, складає 290,20 грн.;

за листопад 2022 року, за період з листопада 2022 року до січня 2023 року, складає 197,15 грн.;

за грудень 2022 року, за період з грудня 2022 року до січня 2023 року, складає 104,76 грн.;

за січень 2023 року складає 0,00 грн.;

разом 1 216,93 грн., які підлягають стягненню.

Так, стягненню з відповідача підлягають 943,01 грн. трьох процентів річних та 2 575,51 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції.

Також позивач просив суд стягнути з відповідача пеню в сумі 48 897,10 грн.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно з ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Частиною 6 ст. 231 Господарського кодексу України встановлено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання (ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 4 ст. 231 Господарського кодексу України встановлено, що у разі, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.

Так, законодавець пов`язує можливість застосування штрафних санкцій за порушення строків виконання зобов`язань саме з умовами їх встановлення у договорі за відсутності законодавчого врегулювання розміру таких санкцій.

Відтак, якщо сторони не передбачили можливість сплати пені за порушення строків виконання зобов`язань та не визначили її розмір, підстави для стягнення пені у розмірі, не погодженому в договірному порядку та прямо не встановленому законом відсутні, тому вимога позивача про стягнення з відповідача пені є безпідставною, необґрунтованою та такою, що задоволенню судом не підлягає.

Оскільки позов задоволений частково, відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 9 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", ст. ст. 193, 202, 230, 231 Господарського кодексу України, ст. 253, ч. 5 ст. 254, ч. 1 ст. 509, ст. ст. 526, 530, 549, 610, 611, 612, ч. 2 ст. 625, Цивільного кодексу України, ч. ч. 1, 2 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", ст. ст. 2, 3, ч. 1 ст. 4, ч. 4 ст. 11, ч. ч. 1, 2, 3, 4 ст. 13, ч. 1 ст. 58, ст. 60, ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, ст. 75, ст. 80, ст. 86, ст. 120, ст. 123, ст. 129, ч. ч. 1, 6 ст. 165, ч. 1 ст. 173, ст. ст. 207, 222, 223, 232, 233, 236, 237, 238 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовільнити частково позов об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А до товариства з обмеженою відповідальністю Соф Проперті Груп про стягнення заборгованості в сумі 227 250,26 грн.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Соф Проперті Груп (08131, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Шалімова академіка, будинок 67 В, офіс 1, ідентифікаційний код 43789231) на користь об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Шалімова 69А (08147, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Шалімова академіка, будинок 69А, ідентифікаційний код 44820235) 138 567,10 грн. (сто тридцять вісім тисяч п`ятсот шістдесят сім грн. 10 коп.) основного боргу; 943,01 грн. (дев`ятсот сорок три грн. 01 коп.) трьох процентів річних; 2 575,51 грн. (дві тисячі п`ятсот сімдесят п`ять грн. 51 коп.) суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції; 2 131,28 грн. (дві тисячі сто тридцять одну грн. 28 коп.) витрат на сплату судового збору.

Відмовити в іншій частині позову.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складений 19.03.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.02.2024
Оприлюднено21.03.2024
Номер документу117753338
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —911/512/23

Постанова від 02.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Ухвала від 04.04.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Рішення від 14.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 13.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 10.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 06.12.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 08.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні