УХВАЛА
Справа № 6-133/10
01 жовтня 2010 року Першотравенський міський суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої - судді Янжули С.А.,
при секретарі Лиман Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Першотравенську Дніпропетровської області заяву Управління пенсійного фонду України в м. Першотравенську про роз’яснення рішення суду,
ВСТАНОВИВ:
Управління пенсійного фонду України в м. Першотравенську звернулося до суду з заявою про роз’яснення постанови Першотравенського міського суду від 23 лютого 2010 року по адміністративній справі №2-а-421/10 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Першотравенську Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльності відповідача відносно відмови у підвищенні до пенсії дітям війни та зобов’язання вчинення перерахунку пенсії, посилаючись на виявлену незрозумілість для них в частині, що стосується нарахування та виплати на користь ОСОБА_1, як дитині війни підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченому ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», щомісячно, а саме, який мінімальний розмір пенсії за віком застосовувати при розрахунку даного підвищення до пенсії.
Розглянувши заяву суд приходить до наступного:
Згідно ч.1 ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи його змісту.
Як вбачається зі змісту постанови Першотравенського міського суду Дніпропетровської області № 2-а-421/10 від 23 лютого 2010 року, залишеної без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області, позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Першотравенську Дніпропетровської області про визнання незаконною бездіяльності відповідача відносно відмови у підвищенні до пенсії дітям війни та зобов’язання вчинення перерахунку пенсії задоволено частково.
Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в місті Першотравенську Дніпропетровської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 недоплачену щомісячну доплату до пенсії дітям війни, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 14 січня по 30 вересня 2009 року.
Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в місті Першотравенську Дніпропетровської області нараховувати та виплачувати на користь ОСОБА_1, як дитині війни, щомісячно підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» №2195-ІV від 18 листопада 2004 року, до змін в законодавстві.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Як вказано в мотивувальній частині вказаного судового рішення, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-ІV від 18 листопада 2004 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок -20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Оскільки, іншого розміру мінімальної пенсії за віком на день винесення цієї ухвали законом не визначено, суд вважає за необхідне вказати на те, що в мотивувальній частині постанови вже було вказано на необхідність застосування боржником – Управлінням Пенсійного фонду України у місті Першотравенську при перерахуванні та виплаті підвищення до пенсії ОСОБА_1 в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-ІV від 18 листопада 2004 року, розміру 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року, у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Що стосується нарахування на користь ОСОБА_1 як дитині війни підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», щомісячно, щодо застосування розміру мінімальної пенсії за віком, то слід нараховувати виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом з 01 жовтня 2009 року й по день нарахування підвищення.
Відповідно до ст.52 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня - 470 гривень, з 1 квітня - 481 гривню, з 1 липня - 482 гривні, з 1 жовтня - 498 гривень, з 1 листопада – 573 гривні.
Відповідно до ст.52 Закону України «Про Державний бюджет на 2010 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня - 695 гривень, з 1 квітня - 706 гривень, з 1 липня - 709 гривень, з 1 жовтня - 723 гривень, з 1 грудня - 734 гривень.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне роз’яснити резолютивну частину постанови суду, в частині, що стосується нарахування на користь ОСОБА_1, як дитині війни, підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченому ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», щомісячно.
На підставі викладеного, керуючись ст.170 КАС України, - суд
УХВАЛИВ:
Роз’яснити Управлінню пенсійного фонду України в м. Першотравенську резолютивну частину постанови Першотравенського міського суду №2-а-421/10 в частині, що стосується нарахування на користь ОСОБА_1, як дитині війни, підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченому ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», за період з 14 січня по 30 вересня 2009 року, та з 01 жовтня 2009 року й по день нарахування підвищення щомісячно, пояснивши, що при розрахунку даного підвищення до пенсії застосовувати мінімальний розмір пенсії за віком, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом з 01 січня 2009 року й по день нарахування підвищення, що встановлено ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Першотравенський міський суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя: С.А. Янжула
Суд | Першотравенський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2010 |
Оприлюднено | 26.10.2010 |
Номер документу | 11777907 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноградський районний суд Харківської області
Жигилій Сергій Павлович
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Квятковська Лідія Йосипівна
Цивільне
Бериславський районний суд Херсонської області
Захарчук Володимир Васильович
Цивільне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Янжула Світлана Анатоліївна
Цивільне
Червоногвардійський районний суд м.Макіївки
Березніков Олександр Володимирович
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Тихомиров Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні