Справа № 152/437/24
2/152/222/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 березня 2024 року м. Шаргород
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Роздорожна А.Г., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до фермерського господарства «Слобідське» про захист права власності, -
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із цим позовом та просив захистити йогоправо власності щодо належного йому на праві власності майна земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з кадастровим номером 0525383000:02:001:0153 площею 1,1288 га, яка знаходиться в адміністративно територіальних межах Мурафської сільської ради Жмеринського (колишня назва Шаргородського) району Вінницької області, шляхом припиненнядій відповідача фермерськогогосподарства «Слобідське»щодо незаконноговикористання вищевказаноїземельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з кадастровим номером 0525383000:02:001:0153 площею 1,1288 га, яка знаходиться в адміністративно територіальних межах Мурафської сільської ради Жмеринського (колишня назва Шаргородського) району Вінницької області без належного договору оренди ділянки.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю, що вона не відповідає вимогам статей 175 і 177 ЦПК України, і її слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви, з огляду на таке.
У позовній заяві не дотримано таких вимогстатті 175 ЦПК України:
-в порушенняпункту 6частини третьоїстатті 175ЦПК України,позовна заяване міститьвідомостейпро вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
-в порушенняпункту 7частини третьоїстатті 175ЦПК України,позовна заяване міститьвідомостейпро вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- в порушення пункту 8 частини третьоїстатті 175 ЦПК України позивач не зазначив щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно із частиною четвертою статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 та підпункту 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» передбачено, що з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн.
З позовної заяви вбачається, що позов подано 20 березня 2024 року фізичною особою, а отже, до сплати підлягає судовий збір в сумі 1211,20 грн, однак в матеріалах позовної заяви відсутній документ, що підтверджує сплату судового збору.
Вважаю, що позивачу слід надати термін для усунення недоліків позову шляхом подання досудупозовноїзаяви вновійредакції з урахуванням вищевказаних зауважень, а також подання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно з частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на вищевикладене, вважаю, що цю позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до фермерського господарства «Слобідське» про захист права власності залишити без руху, надавши позивачу строк сім днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що коли він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконають вимоги, визначені статтями175і 177цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала не може бути оскаржена.
Суддя Андрея РОЗДОРОЖНА
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117801571 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Роздорожна А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні