Копія
Справа № 560/3787/24
УХВАЛА
18 березня 2024 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з частиною другою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Приписами частин 4, 5 статті 94 КАС України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Позивачами в порушення вказаних вимог до позовної заяви надано копії письмових доказів не завірені належним чином, а саме: не містить відміток "копія", "з оригіналом згідно", дати здійснення завірення копії, підпису та ПІБ особи, яка завірила вказані копії.
Суд також зазначає, що додатками до позовної заяви визначено копії документів, хоча до суду позивачами: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подано фотокопії документів неналежно якості.
Зважаючи на викладене, позивачам слід усунути виявлені недоліки шляхом подання до суду :
1) позивачу - ОСОБА_1 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів, доданих до позовної заяви (в двох примірниках);
2) позивачу - ОСОБА_3 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів (в двох примірниках);
3) позивачу - ОСОБА_2 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів (в двох примірниках).
Крім того, суд зазначає, що у Кодексі адміністративного судочинства зазначено, що сторони в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто або через представника (ст. 55 КАС).
Цією нормою законодавчо закріплена відповідна правова можливість залучення позивачем або відповідачем, а також третьою особою юридично досвідчених осіб для ведення адміністративних справ в адміністративному суді з метою захисту суб`єктивних прав, свобод та інтересів. При цьому особа, яка має представника, не позбавлена права самостійно брати участь у захисті своїх прав та свобод.
Згідно з ч. 1 ст. 57 КАС України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частинами 1 та 2 статті 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Натомість матеріали справи містять фотокопію довіреності від 01.03.2024 року, яка зважаючи на вищезазначене не завірена належним чином.
Згідно з ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом надання до суду :
1) позивачу - ОСОБА_1 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів, доданих до позовної заяви (в двох примірниках);
2) позивачу - ОСОБА_3 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів (в двох примірниках);
3) позивачу - ОСОБА_2 , необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів (в двох примірниках);
4) зобов`язати ОСОБА_2 надати до суду довіреність від 01.03.2024 року, що завірена належним чином, як встановлено нормами КАС України.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя/підпис/І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117828491 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Тарновецький І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні