Ухвала
від 21.03.2024 по справі 602/617/23
ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 602/617/23

Провадження № 2-о/602/1/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" березня 2024 р. Лановецький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого Радосюка А. В.

при секретарі Майхрук Н.М.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Ланівці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2 ,-

в с т а н о в и в :

В провадженні Лановецького районного суду Тернопільської області знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2 .

Свої вимоги заявник мотивує тим, що у Державному акті на право приватної власності на землю серії І-ТР № 004687 Товстолузької сільської Ради Тернопільського району Тернопільської області, виданого його матері на ім`я ОСОБА_3 , помилково вказане ім`я « ОСОБА_4 », замість вірного « ОСОБА_5 », просить виправити вказану помилку в імені померлої матері.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 та представник заявника адвокат

Кушка О.М. не з`явилися, хоча про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, однак від представника заявника надійшла заява, у якій він просить розгляд справи проводити без його участі та без участі заявника, вимоги заяви підтримує.

В судове засідання заінтересована особа ОСОБА_2 не з`явилася, хоча про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до вимог ст. ст.293, 315ЦПК України та роз`яснень, викладених у п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншого можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не повязується з наступним вирішенням спору про право.

Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводяться у статті 315 ЦПК України.

Як вбачається із змісту заяви та доданих до неї документів, в даних правовідносинах вбачається спір про право, а саме право на спадкове майно.

Згідно частини 4статті 315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

В зв`язку з тим, що із заявлених заявником вимог, вбачається спір про право та дані вимоги не підлягають судовому розгляду в окремому провадженні, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2 , слід залишити без розгляду.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 185, 186, 187, 259, 260, 261, 315, 352-354 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2 .

Копію ухвали суду вручити або надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: А. В. Радосюк

СудЛановецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено25.03.2024
Номер документу117833459
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —602/617/23

Рішення від 04.10.2024

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

Постанова від 03.06.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 05.04.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

Ухвала від 28.07.2023

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Радосюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні