ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"22" березня 2024 р. Справа № 911/3767/23
Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В.,
за позовом Державного підприємства «Гарантований покупець»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон Про-Плюс»
про стягнення 22 053 148, 89 гривень
за участю представників:
від позивача: Прокопів Н.М. (довіреність № 168-Д від 29.12.2023)
від відповідача: Безпалюк Н.В. (ордер серії АІ № 1524827 від 09.01.2023)
установив:
У загальному позовному провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа № 911/3767/23 за позовом Державного підприємства «Гарантований покупець» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон Про-Плюс» про стягнення надлишково сплачених позивачем коштів за договором № 1727/02/20 від 03.08.2020 в період за квітень-червень 2023 року у розмірі 22 053 148, 89 гривень.
Господарський суд Київської області ухвалою від 08.03.2024 у цій справі, зокрема, відклав підготовче засідання на 22.03.2024.
18.03.2024 через підсистему «Електронний суд» відповідач подав клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб, згідно якого просить суд, зокрема, залучити до участі у справі № 911/3767/23 як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» та Акціонерне товариство «Херсонобленерго».
В обґрунтування означеного клопотання відповідач зазначає, що з урахуванням предмету та підстав позову, оскільки у цій справі розглядатимуться та досліджуватимуться відносини у сфері купівлі-продажу електроенергії, де задіяні органи публічного та приватного сектору, що мають певні права та обов`язки, несуть відповідальність за свою діяльність, а також обставини, які є наслідком реалізації повноважень відповідних органів та обсяг їх відповідальності, - належить залучити до участі у справі Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» та Акціонерне товариство «Херсонобленерго», оскільки з огляду на їх задіяння на ринку електроенергії під час збору, передачі даних комерційного обліку, встановлення обставин відпуску чи ні відповідачем електричної енергії, рішення у цій справі може вплинути на їх права.
Відповідно до приписів ч. 1, 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Однак в супереч наведених приписів законодавства відповідачем не обґрунтовано належними та допустимими доказами, на які саме права та обов`язки Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та Акціонерного товариства «Херсонобленерго» щодо однієї із сторін може вплинути рішення у цій справі, зокрема, які права та обов`язки можуть з`явитися у вказаних юридичних осіб у разі задоволення поданого позивачем позову, як наслідок, не доведено наявність підстав для залучення таких юридичних осіб як третіх осіб у розумінні ст. 50 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон Про-Плюс» про залучення до участі у справі третіх осіб та, як наслідок, про відмову в його задоволенні.
Крім того у підготовчому засіданні 22.03.2024 представник відповідача - адвокат Безпалюк Н.В. заявила усне клопотання про відкладення підготовчого засідання з огляду на намір відповідача подати клопотання про зупинення провадження у цій справі.
Відповідно ч. 1 ст. 177, ч. 2 ст. 182, ч. 2 ст. 183, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи те, що під час підготовчого провадження судом визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу, зібрано відповідні докази з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а також під час підготовчого засідання вирішені питання, закріплені у ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України, тоді як зазначена представником відповідача підстава для відкладення розгляду справи не є безумовною у розумінні викладених процесуальних приписів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання та, як наслідок, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. 120, 177, 185, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1.Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон Про-Плюс» про залучення до участі у справі третіх осіб.
2.Відмовити у задоволенні усного клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон Про-Плюс» про відкладення підготовчого засідання.
3.Закрити підготовче провадження в справі № 911/3767/23.
4.Призначити справу до судового розгляду по суті, що відбудеться 26.04.2024 о 10:15 в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
5.Викликати учасників справи в судове засідання.
6.Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно приписів ст. 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
7.Довести до відома учасників судового процесу про можливість провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації.
8.Зобов`язати учасників справи повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження під час розгляду справи.
9.Роз`яснити учасникам справи, що суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
10.Роз`яснити учасникам справи особливості розгляду справ у період дії правового режиму воєнного стану та порядку дій учасників судового процесу під час сигналу «Повітряна тривога» - після надходження сигналу «Повітряна тривога» розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється, а про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою.
11.Повідомити учасників справи про можливість:
-відповідно до приписів ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів);
-надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі «Електронний суд», а також електронною поштою на еmail: inbox@ko.arbitr.gov.ua з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом;
-отримати інформацію щодо справи, що розглядається за вебадресою ko.arbitr.gov.ua/sud5012/ на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в Інтернет.
Ухвала підписана 22.03.2024, набирає законної сили негайно після її проголошення відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена окремо від рішення суду відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя П.В.Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117847284 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні