"25" березня 2024 р. Справа № 363/1283/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2024 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Рукас О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Ярош Людмила Володимирівна, до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Служба у справах дітей та сім`ї Боярської міської ради, про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
15 березня 2024 року до Вишгородського районного суду Київської області надійшла вищезазначена позовна заява.
Згідно з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею по справі визначено суддю Рукас О.В.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Судом встановлено, що як на підставу своїх позовних вимог, стороною позивача вказується на те, що 17.03.2023 року рішенням Вишгородського районного суду Київської області між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було розірвано шлюб.
На підтвердження вказаної обставини до позовної заяви додано фотозображення копії рішення Вишгородського районного суду Київської області від 13.06.2023 року у справі № 363/2097/23. Разом з тим, судом встановлено, що копія вказаного судового рішення не містить гербової печатки суду та помітки про набрання рішенням суду законної сили. Матеріали позовної заяви не містять жодних відомостей щодо набрання вказаним рішенням суду законної сили, у зв`язку з чим суд не може зробити висновок щодо набуття вказаним судовим рішенням ознак преюдиційності, виключності та вичерпності в аспекті встановлення обставин та фактів, що також мають значення для розгляду даної справи.
Тому стороною позивача для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви має бути надана належним чином завірена копія рішення Вишгородського районного суду Київської області від 13.06.2023 року у справі № 363/2097/23 з поміткою про набрання ним законної сили.
Крім того, судом встановлено, що до матеріалів справи долучено копію свідоцтва серії НОМЕР_1 від 29.12.2016 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно якого стороною позивача ставиться питання щодо позбавлення відповідачки батьківських прав. У позовній заяві та копіях всіх долучених до неї документах повне ім`я відповідача вказується як « ОСОБА_4 ». Разом з тим, у вказаному свідоцтві про народження матір`ю зазначається « ОСОБА_5 ». Будь-якого документального підтвердження того, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 є однією особою, до позовної заяви не долучено.
Залишення позовної заяви без руху не є обмеженням у доступі до правосуддя. Так, згідно практики Європейського суду з прав людини, сформульовану, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі «Пелевін проти України» (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі «Наталія Михайленко проти України» (пункт 31) зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою: регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб. Крім того необхідно врахувати позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема, у пункті 55 справи «Креуз проти Польщі», що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відтак, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки, надавши належним чином завірену копію рішення Вишгородського районного суду Київської області від 13.06.2023 року у справі № 363/2097/23 з поміткою про набрання ним законної сили, а також надавши документальне підтвердження того, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , яка зазначається у свідоцтві про народження дитини, є однією особою. У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 190 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей та сім`ї Боярської міської ради, про позбавлення батьківських прав залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.В. Рукас
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117881045 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рукас О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні