СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2024 року Справа № 480/2270/24
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гелети С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж лайн" до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправним та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Престиж лайн" через свого представника, адвоката Кузнецова А.С. з позовною заявою до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, і просить суд визнати протиправною та скасувати постанову №ПНС/СМ/16855/053/НП/СП-ФС від 25.10.2023 Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про застосування штрафу до ТОВ «Престиж лайн» у розмірі 20100 грн.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, враховуючи наступне.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 160 КАС України у позовній заяві, зазначаються, зокрема: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно ч. 6 ст. 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
У даному випадку до суду звернувся адвокат Кузнецов А.С. в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж лайн".
Позовну заяву від 22.03.2024 підписано представником позивача, адвокатом - Кузнецовим А.С.
Разом із тим, у супереч вимогам п. 5 ч. 2, ч. 6 ст. 160 КАС України представником позивача не зазначено дані адвоката - ОСОБА_1 , а саме не зазначено ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати належним чином оформлену позовну заяву, у якій зазначити дані представника позивача, адвоката - ОСОБА_1 , зокрема ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), місце проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Крім того, за приписами ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В силу положень ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Із позовної заяви вбачається, що позивач просить скасувати постанову №ПНС/СМ/16855/053/НП/СП-ФС від 25.10.2023 про застосування штрафу у розмірі 20100,00 грн, тобто позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 3.1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн) і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (30280,00 грн).
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 3028,00 грн.
До матеріалів адміністративного позову представником позивача додано квитанцію №332766960761394 від 15.03.2024 про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн, однак, суд зазначає, що вказана квитанція не може вважатися належним доказом сплати судового збору у даній справі, з огляду на наступне.
Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За правилами статті 2 Закону України «Про судовий збір», платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Як уже згадувалося вище, частина третя статті 161 КАС України вимагає долучення до позовної заяви документа про сплату судового збору, адже подання до суду такої заяви є об`єктом його справляння згідно із Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України від «Про судовий збір» суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
У зв`язку із цим суд перевіряє, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 вересня 2020 року у справі №9901/144/20.
Водночас, суд зазначає, що квитанція №332766960761394 від 15.03.2024 не може бути підтвердженням сплати судового збору за подання Товариством з обмеженою відповідальністю "Престиж лайн" адміністративного позову, оскільки її сплачено узагалі невідомою особою, враховуючи те, що у графі "Платник" зазначено лише номер телефону. У призначенні платежу також відсутня інформація про те, що судовий збір сплачено ТОВ "Престиж лайн" за подання адміністративного позову про скасування постанови №ПНС/СМ/16855/053/НП/СП-ФС від 25.10.2023.
З огляду на викладене, додана до позовної заяви квитанція №332766960761394 від 15.03.2024 за своїм змістом не підтверджують сплату судового збору за її подання ТОВ "Престиж лайн" у повному розмірі, а тому судовий збір за подання даного адміністративного позову вважається не сплаченим.
Зазначений висновок узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною в ухвалі від 12.01.2023 справа №990/8/24 адміністративне провадження №П/990/8/24.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати суду докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру у розмірі 3028,00 грн за наступними реквізитами:
Кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
- Рахунок - UA878999980313151206084018540
- Отримувач - ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101
- Банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.)
- Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37970404
- Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
- Наявність відомчої ознаки - "84" Окружні адміністративні суди.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж лайн" до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправним та скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Гелета
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117885916 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони праці |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Гелета
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні