Ухвала
від 26.03.2024 по справі 158/2014/23
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 158/2014/23

Номер провадження 2-о/167/5/24

У Х В А Л А

про призначення судово-психіатричної експертизи

26 березня 2024 року м. Рожище

Рожищенський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Гармай І. Т.,

присяжних Лавренюк Л. О., Максимюка М. М.,

з участю:

секретаря судових засідань Ісакової Н. Ю.,

представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Рожищенського районного суду Волинської області цивільну справу за клопотанням ОСОБА_3 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Ківерцівської міської ради, ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення Рожищенського районного суду Волинської області від 08 липня 2021 року про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним.

Клопотання обгрунтовує тим, що 08 липня 2021 року Рожищенським районним судом Волинської області у справі № 158/2996/20 було ухвалено рішення про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним. Згідно ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 27 лютого 2023 року заявника призначено опікуном над недієздатним ОСОБА_1

10 серпня 2023 року строк дії рішення закінчується, а тому, ураховуючи наведене, просить продовжити строк дії рішення Рожищенського районного суду Волинської області від 08 липня 2021 року про визнання ОСОБА_1 недієздатним.

Ухвалою судді Рожищенського районного суду Волинської області від 11 липня 2023 року відкрито окреме провадження у справі та призначено судове засідання 20 липня 2023 року о 15 год 30 хв.

Ухвалою Рожищенського районного суду Волинської області від 20 липня 2023 року в справі призначено судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручено експертам Волинської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України». На час проведення експертизи провадження в справі зупинено.

Ухвалою Рожищенського районного суду Волинської області від 07 лютого 2024 року за клопотанням представника заявника провадження у даній справі поновлено та призначено судове засідання на 13 год 30 хв 06 березня 2024 року. Зобов`язано Волинську філію судово-психіатричних експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» повернути матеріали цивільної справи № 158/2014/23 без проведення експертизи.

06лютого 2024року представникзаявника ОСОБА_4 через систему«Електронний суд»надіслав судуклопотання вякому зазначає,що заявником ОСОБА_3 встановлено,що Рівненськоюфілією судовихекспертиз Державноїустанови «Інститутсудової психіатріїМіністерства охорониздоров`яУкраїни»,що розташованаза адресою:м.Рівне,вул.Дубенська,64наявна можливістьпроведення експертизиу визначенийзаконом 30денний строк,за умовиоплати заявникомвартості послугза проведенняекспертизи. У зв`язку з цим просить призначити у справі судово-психіатричну експертизу для з`ясування психічного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення якої доручити експертам Рівненської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».

У судове засідання заявник ОСОБА_3 та представник заявника ОСОБА_4 не з`явилися. 26 березня 2024 року через систему «Електронний суд» представник заявника надіслав суду заяву в якій клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи та доручення її проведення експертам Рівненської філіїсудових експертизДержавної установи«Інститут судовоїпсихіатрії Міністерстваохорони здоров`яУкраїни» підтримав та просив судове засідання проводити у його та заявника відсутності.

Заінтересована особа орган опіки та піклування Ківерцівської міської ради в судове засідання не з`явилися, 14 березня 2024 року на електронну адресу суду надіслали клопотання в якому просили судове засідання проводити у їх відсутності.

Заінтересована особа ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився.

Представник заінтересованої особи ОСОБА_1 ОСОБА_2 в судовому засіданні щодо призначення судово-психіатричної експертизи ОСОБА_1 не заперечував.

Заслухавши представника заінтересованої особи ОСОБА_1 ОСОБА_2 , дослідивши матеріали клопотання, суд доходить такого висновку.

Згідно копії медичного висновку ЛКК № 7-29 від 09 січня 2023 року ОСОБА_1 , 1966 року народження встановлено першу А групу інвалідності, по стану здоров`я потребує постійного стороннього догляду, не здатний до самообслуговування.

Рішенням Рожищенського районного суду Волинської області від 08 липня 2021 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано недієздатним. Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною становить два роки з дня набрання рішенням законної сили. Рішення суду набрало законної сили 10 серпня 2021 року.

Ухвалою Ківерцівського районного суду Волинської області від 27 лютого 2023 року ОСОБА_3 призначено опікуном над недієздатним ОСОБА_1 .

Заявник вказує, що ОСОБА_1 на даний час продовжує хворіти, а наявне у нього психіатричне захворювання позбавляє можливості розуміти значення своїх дій, керувати ними, а відтак потребує постійного стороннього догляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 Цивільного процесуального кодексу України (далі- ЦПК України) суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно з ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. 103-105 ЦПК України.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

З обгрунтувань клопотання встановлено, що Рівненською філією судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що розташована за адресою: 33010, Рівненська область, м. Рівне, вул. Дубенська, 64, наявна можливість проведення експертизи у визначений законом 30 денний строк.

Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.

Ураховуючи вищенаведене, з метою з`ясування наявності чи відсутності підстав для продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_1 недієздатним, суд вважає за необхідне заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити та зупинити провадження у справі на час її проведення.

Керуючись ст. 103-105, 252, 259, 298, 260, 353 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Клопотання заявника ОСОБА_3 про призначення судово-психіатричної експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільній справі за клопотанням ОСОБА_3 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Ківерцівської міської ради, ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною судово-психіатричну експертизу, на вирішення експертів поставити наступні питання:

1) Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на будь-яке психічне захворювання?

2) Чи є захворювання ОСОБА_1 хронічним та стійким?

3) Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

4) Чи спостерігається на даний час поліпшення психічного стану або видужання ОСОБА_1 ?

5) Чи може ОСОБА_1 в силу свого психічного стану здоров`я брати особисто участь у розгляді даної цивільної справи?

Проведення експертизи доручити експертам Рівненської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (місцезнаходження: 33010, м. Рівне, вул. Дубенська, 64 Рівненська область).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №158/2014/23.

Експертизу провести у місячний строк.

Роз`яснити учасникам справи положення ч. 1 ст. 109 ЦПК України, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 261 ЦПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий суддя І. Т. Гармай

Присяжні Л. О. Лавренюк

М.М.Максимюк

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.03.2024
Оприлюднено28.03.2024
Номер документу117910864
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —158/2014/23

Рішення від 07.10.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Рішення від 07.10.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 26.03.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 06.03.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Ухвала від 28.06.2023

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні