Постанова
від 26.03.2024 по справі 487/7054/23
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа №487/7054/23

Провадження №1-кп/487/423/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2024 Заводський районний суд м. Миколаєва у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритомусудовому засіданнів залісуду м.Миколаєва кримінальнепровадження заобвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 110 і ч.3 ст. 436-2 КК України

ВСТАНОВИВ:

В провадженніЗаводського районногосуду м.Миколаєва перебуває кримінальнепровадження заобвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.1 ст.110і ч.3ст.436-2 ККУкраїни.

25.03.2024прокурор надавдо судуклопотання пропродовження обвинуваченої ОСОБА_4 строкудії запобіжногозаходу увиді триманняпід вартоюстроком на60днів.Обґрунтовуючи клопотанняпосилався на обґрунтованість підозриу вчиненняобвинуваченою кримінальнихправопорушень,передбчанних ч.1ст.110і ч.3ст.436-2КК України,а такожна наявність ризиків,передбачених ч.1ст.177КПК України, які незменшилися тапродовжують існувати,а саме: переховуватисявід суду,з метоюуникнення покарання,враховуючи,що ОСОБА_4 обвинувачується увчиненні,зокрема тяжкогозлочину,покарання заякий передбачає позбавленняволі від5до 8років позбавленняволі,крім того,може здійснюватинезаконний вплив насвідків працівниківАТ «Миколаївобленерго,з метоюспонукання останніхзмінити своїсвідчення,також може вчинитиінші кримінальніправопорушення,а самеможе продовжитивиправдовувати,заперечувати збройну агресіюРФ протиУкраїни,здійснити публічнізаклики щодозміни межтериторії абодержавного кордонуУкраїни напорушення порядку,встановленого КонституцієюУкраїни.Тому вважає,що вищевказане свідчить про неможливість запобігання вищезазначеним ризикам та застосування більш м`яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про продовження обвинуваченої ОСОБА_4 строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 60 днів, просив про його задоволення.

В судовому засіданні захисник обвинуваченої просила в задоволенні клопотання відмовити, зазначивши, що зазначені прокурором ризики є перебільшеними та не доведеними, тому просила обрати більш м`який запобіжний захід ніж тримання під вартою у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки обвинувачена не має наміру переховуватися від суду, раніше не судима, заміжня, має сина, немає закордоннийпаспорту,який добровільноздала правоохоронниморганам, тому незможе виїхатиза межіУкраїни,не можевпливати насвідків,оскільки знею працівникиАТ «Миколаївобленерго»,які єсвідками уданому кримінальномупровадженні неспілкуються,вона вжеізольована відсуспільства,навіть немає можливості спілкуватисячерез соціальнімережі,оскільки підчас обшукувилучені телефон,комп`ютер, непідтверджено будь-якимидоказами зазначенийпрокурором ризик вчинити інші кримінальні правопорушення.

В судовому засіданні обвинувачена підтримала думку свого захисника, просила в задоволенні клопотання прокурора відмовити, просила обрати більш м`який запобіжний захід ніж тримання під вартою, щоб побути разом із родиною, не має наміру ухилятися від суду, не зможе виїхати за межі України, оскільки у неї немає закордонного паспорту, не спілкується із свідками - працівники АТ «Миколаївобленерго», не має наміру вчиняти інші кримінальні правопорушення, раніше не притягувалась до кримінальної відповідальності.

Суд, заслухавши думку учасників кримінального провадження, приходить до наступного:

Судом встановлено, що під час досудового розслідування відносно обвинуваченої ОСОБА_4 ухвалою Миколаївського апеляційного суду від 24.08.2023 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави.

Судовий розгляд по справі триває, але у обвинуваченої 29.03.2024 закінчується строк запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Згідно ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Так, запобіжні заходи у кримінальному провадженні можуть бути застосовані тільки за наявності законної мети та підстав, визначених КПК України.

При вирішенніпитання щодопродовження обвинуваченоїстроку дії запобіжногозаходу увиді триманняпід вартою, суд враховує встановленіобставини тавагомість наявнихдоказів,якими вониобґрунтовуються у їх сукупності та обґрунтованість підстав для продовження запобіжного заходу.

Так, докази надані стороною обвинувачення доводять обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінуємих їйкримінальних правопорушень,одне ізяких,відповідно дост.12КК України,віднесено докатегорії тяжкихзлочинів тасанкція якогопередбачає покарання строкомвід 5до 8років позбавленняволі.

Крім того, суд приходитьдо переконанняпро доведеністьпрокурором існуванняризиків,передбачених п.п.1,3,5ч.1ст.177КПК України, які продовжують існувати, а саме: переховуватися від суду, з метою уникнення покарання, враховуючи, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні, зокрема тяжкого злочину, покарання за який передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років позбавлення волі, маючи проросійські політичні погляди, може здійснити виїзд на непідконтрольні території Луганської або Донецької областей чи АР Крим або на окуповану територію. Крім того, може здійснювати незаконний вплив на свідків працівників АТ «Миколаївобленерго, з метою спонукання останніх змінити свої свідчення. Також може вчинити інші кримінальні правопорушення, а саме може продовжити виправдовувати, заперечувати збройну агресію РФ проти України, здійснити публічні заклики щодо зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, враховуючи продовження на території України воєнного стану та тимчасової окупації ВС РФ частини територій Миколаївської та Херсонської областей.

Суд бере до уваги особу обвинуваченої, яка раніше не судима, заміжня, неповнолітніх дітей немає, має зареєстроване місцем проживання, працювала офіційно, але вказані обставини не спростовують наявність ризиків, визначених при обрані запобіжного заходу.

З наведеного вище, з урахуванням того, що до завершення строку дії попередньої ухвали про тримання обвинуваченої під вартою судовий розгляд не завершено з об`єктивних причин, суд приходить до висновку, що обраний відносно обвинуваченої запобіжний захід, у вигляді тримання під вартою, з урахуванням його тривалості у співвідношенні із тяжкістю обвинувачення на даний час не виходить за межі розумного строку, кореспондується з характером суспільного інтересу, який би виправдав виняток із загальної норми про повагу до свободи людини, тобто визначеними КПК України конкретними підставами і метою запобіжного заходу, не надає можливості перешкоджання інтересам правосуддя, наведені у клопотанні ризики є дійсними та триваючими.

Отже, з урахуванням наведеного, інший вид запобіжного заходу ніж тримання під вартою, не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченої.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що всі вище перелічені обставини у своїй сукупності виправдовують продовження обвинуваченої ОСОБА_4 строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строків на 60 днів до 24.05.2024 включно, тому клопотання прокурора є обґрунтованим і підлягає задоволення.

Керуючись ст.ст. 177, 183, 194, 199, 331 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про продовження обвинуваченої строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою задовольнити.

Продовжити обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з утримання в ДУ «Миколаївській слідчий ізолятор» на 60 днів до 24.05.2024 включно.

Копію ухвали надіслати начальнику ДУ «Миколаївській слідчий ізолятор».

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, а обвинуваченою з дня отримання копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_1

Повний текст ухвали оголошено 27.03.2024 о 11:50 год.

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення26.03.2024
Оприлюднено28.03.2024
Номер документу117934558
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників

Судовий реєстр по справі —487/7054/23

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Широківський районний суд Дніпропетровської області

Геря О. Г.

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Широківський районний суд Дніпропетровської області

Геря О. Г.

Ухвала від 28.01.2025

Кримінальне

Широківський районний суд Дніпропетровської області

Геря О. Г.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Широківський районний суд Дніпропетровської області

Геря О. Г.

Вирок від 07.05.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Постанова від 26.03.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Постанова від 26.03.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Постанова від 30.01.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Постанова від 30.01.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Ухвала від 11.01.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Чебанова-Губарєва Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні