ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/749/24 Провадження № 2/636/1015/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про відкриття провадження у справі
27березня 2024 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Гуменний З.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , третя особа: П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про усунення від права спадкування та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення від права спадкування та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, в якій просить визнати за ним в порядку спадкування за законом після померлої ОСОБА_4 право власності: на 1/4 частку спадкового майна, а саме квартири АДРЕСА_1 ; визнати за ним в порядку спадкування за заповітом після померлої ОСОБА_4 право власності на 1/2 частку спадкового майна, а саме житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ; та квартиру АДРЕСА_3 . Також у позовних вимогах заявлені клопотання про витребування доказів.
Позовна заява подана без додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, тому ухвалою від 12.02.2024 позовна заява була залишена без руху, що виконано у строк.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суддя встановив, що позов поданий і оформлений у порядку, встановленому ст. 175 ЦПК України, підстав для залишення її без руху, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає. Під час відкриття провадження у справі суддя вирішує питання щодо порядку розгляду вказаного спору.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України, тому її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження і з метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Позивачем до позовної заяви не додано заяв чи клопотань, які потребують вирішення без виклику сторін під час відкриття провадження.
Керуючись ст. ст. 175, 187, 189, 190, 274, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Відкрити провадженняу справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , третя особа: П`ята Харківська міська державна нотаріальна контора, про усунення від права спадкування та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 14.00 год. 02 травня 2024 року.
Визначити відповідачам 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Визначити третій особі 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву, яке повинне відповідати ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання копії відзиву ( у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Визначити третім особам 5-денний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання пояснення на відзив, яке повинне відповідати ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у П`ятій Харківській міській державній нотаріальній конторі (61146, м. Харків, вул. Валентинівська, буд. 27-Г):
- відомості про наявність або відсутність спадкоємців, які зверталися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також про те, чи була прийнята спадщина після її смерті, чи видавалось кому-небудь свідоцтво про право на спадщину;
- інформаційну довідку з Єдиного спадкового реєстру заповітів/спадкових договорів про наявність чи відсутність заповітів від імені ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , складених за її життя, та дані щодо внесення змін до заповітів, їх скасування, визнання їх недійсними тощо;
- належним чином засвідчену копію матеріалів спадкової справи № 620/2023 на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зобов`язати нотаріуса П`ятої Харківської міської державної нотаріальної контори надіслати суду витребувані документи та інформацію протягом п`ятнадцяти днів після отримання копії цієї ухвали суду.
Витребувати у ОСОБА_2 та ОСОБА_3 правовстановлюючі документи на спадкове майно, а саме:
- квартиру АДРЕСА_3 ;
- житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартиру АДРЕСА_1 .
Зобов`язати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 надіслати суду витребувані документи протягом п`ятнадцяти днів після отримання копії цієї ухвали суду.
Роз`яснити, що:
- згідно ч. 7 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребуває суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали;
- згідно ч. 8 ст. 84 ЦПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;
- згідно ч. 9 ст. 84 ЦПК України, притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://cg.hr.court.gov.ua. Роз`яснити сторонам, що судові повістки можна отримувати в електронному вигляді за допомогою SМS-повідомлення, для чого учаснику процесу потрібно подати до суду заявку, яку необхідно роздрукувати на порталі Судової влади України або отримати в суді.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117937019 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні