441/222/16-ц
2/441/1/2024
У Х В А Л А
26.03.2024 Городоцький районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Перетятько О.В.,
за участі секретаря Сороки М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою заступника керівника Городоцької місцевої прокуратури Львівської області до ОСОБА_1 , Бартатівської сільської ради Городоцького р-ну Львівської обл., треті особи - відділ Держгеокадастру у Городоцькому районі, ОСОБА_2 та інші про визнання недійсним Державного акта про право власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
У провадженні Городоцького районного суду Львівської області перебуває справа за позовом Заступника керівника Городоцької місцевої прокуратури Львівської області до ОСОБА_1 , Бартатівської сільської ради Городоцького р-ну Львівської обл., треті особи - відділ Держгеокадастру у Городоцькому районі, ОСОБА_2 та інші про визнання недійсним Державного акта про право власності на земельну ділянку.
Ухвалою суддіГородоцького районногосуду Львівськоїобласті УкраїнцяП.Ф.від 04.04.2016року попереднєсудове засідання у зазначеній цивільній справі було закрите та призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Ухвалою суду від 01.12.2017. справу запозовом заступникакерівника Городоцькоїмісцевої прокуратуридо ОСОБА_1 ,Бартатівської сільськоїради Городоцькогор-нуЛьвівської обл.,треті особи,що незаявляють самостійнихвимог -відділ Держгеокадаструу Городоцькомурайоні, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 провизнання недійснимДержавного актапро правовласності наземельну ділянку провадженням зупинено до вирішення цивільної справи № 441/950/16-ц за позовом Городоцької місцевої прокуратури Львівської обл., в інтересах Городоцької РДА та Інспекції держархбудконтролю у Львівській обл. до Бартатівської сільської ради Городоцького р-ну Львівської обл. про визнання протиправними та скасування рішень сільської ради.
Відповідно до рішення зборів суддів Городоцького районного суду Львівської області від 27.04.2023 № 2 та у зв`язку із звільненням ОСОБА_7 з посади судді Городоцького районного суду Львівської області у зв`язку з поданням заяви про відставку, справу 08.05.2023 відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано на розгляд судді Перетятько О.В.
Ухвалою судді від 27.12.2023 року відновлено провадження у справі.
11.03.2024 Керівник Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області звернулась до судуз клопотаннями про повернення до стадії підготовчого провадження у даній справі, здійснити заміну Бартатівської сільської ради на процесуального правонаступника - Городоцьку міську раду Львівського району Львівської області та Городоцької місцевої прокуратури на процесуального правонаступника - Пустомитівську окружну прокуратуру Львівської області.
Клопотання мотивує тим, що в провадженні Городоцького районного суду Львівської області перебуває справа №441/2790/23 за позовом керівника Пустомитівської окружної прокуратури в інтересах держави до Городоцької міської ради Львівської області, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інших про визнання незаконними та скасування рішень Бартатівської сільської ради Городоцького району Львівської області. В даній справі проводиться підготовче судове засідання. Предметом позову прокурора у справі №441/222/16-ц та №441/2790/23 є визнання недійсним та скасування державних актів на право власності на земельні ділянки, тому вважає, що дані справи слід об"єднати в одне провадження, однак, враховуючи , що дані справи перебувають на різних етапах судового розгляду, виникла необхідність у вирішенні питання про повернення справи до стадії підготовчого провадження для вирішення даного клопотання та клопотання про залучення до участі в справі належних правонаступників, просить клопотання задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилась, 25.03.2024 подала заяви в яких просила про розгляд справи у її відсутності, заперечила проти позовних вимог, просила при вирішенні позову застосувати строки позовної давності та відмовити у позові.
Представник третьої особи до суду не з"явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, оглянувши подані у справі клопотання та заяви, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до частини другої статті 189 ЦПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ч.2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Цивільним процесуальним кодексом України не врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
В постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 12 січня 2022 року у справі № 234/11607/20 (провадження № 61-15126св21), зроблено висновок, що: «при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».
Разом з тим, згідно з практикою Верховного Суду, викладеною у постановах від 03.10.2019 у справі № 902/271/18, від 16.02.2021 у справі №922/2115/19, в ухвалі від 22.06.2021 у справі № 923/525/20, постанові від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21 суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
Відповідно до ч. 1 ст.8-3Закону України«Про добровільнеоб`єднаннятериторіальних громад» повноваження сільської, селищної ради та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об`єднаної територіальної громади, припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади.
Повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об`єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об`єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об`єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об`єднаної територіальної громади.
Розпорядженням КМУ від 12 червня 2020 року № 718-р «Про визначенняадміністративних центрівтазатвердженнятериторій територіальнихгромадЛьвівської області» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Львівської області згідно з додатком. Відповідно до додатку, до складу Городоцької об`єднаної територіальної громади (м. Городок) увійшли Городоцька, Бартатівська, Братковицька, Галичанівська, Добрянська, Долинянська, Керницька, Мильчицька, Мшанська, Повітненська, Речичанська, Родатицька, Тучапська, Угрівська, Шоломиничівська, Градівська і Дубаневицька територіальні громади.
Відповідно до підпункту 4 пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сформована територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади із урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5-6 цього пункту. Підпунктом 12 пункту 6-1 передбачено, що під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та/або їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою.
26.11.2020 р., 1-ою сесією 8-го скликання Городоцької міської ради Львівської області прийнято рішення №14 «Про реорганізацію юридичних - сільських рад, які увійшли до Городоцької територіальної громади, шляхом приєднання до Городоцької міської ради», відповідно до якого, Городоцька міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків всіх юридичних осіб сільських рад зазначених у пункті 1 цього рішення з дня набуття повноважень новообраною радою - 26.11.2020 р.
Окрім того, відповідно до ст.12 ЗУ "Про прокуратуру" у системі прокуратури України діють окружні прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається наказом Генерального прокурора. Утворення, реорганізація та ліквідація окружних покуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюється Генеральним прокурором.
На території Львівської області функціонують Галицька окружна прокуратура м.Львова, Фанківська окружна прокуратура м.Львова, Дрогобицька окружна прокуратура, Жовківська окружна прокуратура, Золочівська окружна прокуратура, Стрийська окружна прокуратура Червоноградстка окружна прокуратура, Пустомитівська окружна прокуратура, Самбірська окружна прокуратура, Яворівська окружна прокуратура. Під територіальну юрисдикцію Пустомитівської окружної прокуратури підпадає Львівський район у який входить Городоцька міська територіальна громада.
Наказом Генерального прокурора від 17.02.2021 №40 "Про день початку роботи окружних прокуратур" днем початку роботи Пустомитівської окружної прокуратури є 15.03.2021.
Відповідно до ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу, усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Окрім того, судом встановлено, що відповідно до Постанови КМ України від 31.08.2016 року №581 "Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" було ліквідовано, як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру і Державного агентства земельних ресурсів. Міжрегіональне та міськрайонні управління Служби, управління (відділи) Служби у районі, містах є структурними підрозділами відповідних головних управлінь Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Таким чином, Відділ Держгеокадастру у Городоцькому районі Львіської області ліквідовано і він є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
З метою недопущення порушення прав учасників процесу, дотримання основних засад цивільного судочинства, справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, забезпечення дійсного вирішення правового спору між сторонами, суд з власної ініціативи може залучити до участі у справі правонаступника третьої особи .
За наведеного, оскільки питання про залучення до участі в справі правонаступників може бути вирішене лише у підготовчому судовому засіданні, з метою недопущення порушення прав особи внаслідок ухвалення рішення суду, суд вважає можливим повернутись до стадії підготовчого судового засідання, оскільки таке повернення зумовлене необхідністю встановити фактичні обставини справи, що мають значення для її вирішення та підтвердження належними доказами, з метою справедливого та неупередженого вирішення справи.
Керуючись ст.ст.4,43,53,197 ЦПК України, суд-
п о с т а н о в и в:
Клопотання прокурора задовольнити.
Повернутись до стадії підготовчого судового засідання у справі за позовною заявою заступника керівника Городоцької місцевої прокуратури Львівської області до ОСОБА_1 , Бартатівської сільської ради Городоцького р-ну Львівської обл., треті особи - відділ Держгеокадастру у Городоцькому районі, ОСОБА_2 та інші про визнання недійсним Державного акта про право власності на земельну ділянку, -
Залучити до участі в справі, як правонаступника Городоцької місцевої прокуратури Львівської області - Пустомитівську окружну прокуратуру Львіської області.
Залучити до участі в справі, як правонаступника відповідача Бартатівської сільської ради Городоцького району Львівської області - Городоцьку міську раду Львівського району Львівської області.
Залучити до участі в справі, як правонаступника третьої особи Відділу Держгеокадастру у Городоцькому району Львівської області - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області.
Відкласти підготовче судове засідання.
Направити позивачу, відповідачу- Городоцькій міській раді ЛЬвівського району Львівської області, третій особі - ГУ Держгеокадастру у Львівській області копію ухвали та копію позовної заяви з додатками.
Копію ухвали направити відповідачам та третім особам.
Визначити відповідачу - Городоцькій міській раді Львівського району Львівської області п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідачі зобов`язані надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Визначити третій особі - ГУ Держгеокадастру у Львівській області п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Перетятько О.В.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117938496 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Перетятько О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні