Справа №623/4334/21
Провадження № 2/638/1141/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2024 року м.Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Теслікової І.І.,
за участю секретаря судового засідання Шевцової А.Р.,
в процесі розгляду вприміщенні судув м.Харкові упідготовчому судовомузасіданні в порядку загального позовного провадження цивільноїсправи за позовною заявою приватного підприємства "Овен Плюс" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: приватна промислово-комерційна фірма "Промавтоматика", про витребування майна у добросовісного набувача,-
Встановив:
28.10.2021 позивач звернувся до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про витребування майна у добросовісного набувача.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 04 листопада 2022 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі та призначено справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 грудня 2021 року здійснено перехід щодо розгляду справи у порядку загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження та призначення підготовчого судового засідання.
Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя№399/0/15-23 від 20.04.2023«Про зміну територіальної підсудності судових справ окремих судів Харківської області» змінено з 01 травня 2023 року територіальну підсудність судових справ Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Дзержинському районному суду міста Харкова.
06 червня 2023 року вищевказана цивільна справа надійшла до Дзержинського районного суду м.Харкова.
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06 червня 2023 року, вищевказана цивільна справа надійшла у провадження судді Дзержинського районного суду м.Харкова Теслікової І.І.
Ухвалою судді Дзержинського районного суду м.Харкова від 21 червня 2023 року вищевказану позовну заяву прийнято до провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 06 вересня 2023 року доповнення Приватного підприємства «Овен плюс» до позовної заяви про витребування майна у добросовісного набувача з додатками від 25 липня 2023 року та доповнення Приватного підприємства «Овен плюс» до позовної заяви про витребування майна у добросовісного набувача від 06 вересня 2023 року повернуто без розгляду. Визнано обов`язковою явку представника позивача Приватного підприємства «Овен плюс» - директора Назаренка Олександра Володимировича, в судове засідання з розгляду справи для надання особистих пояснень.
Ухвалою суду від 19 жовтня 2023 року заяву про зміну підстав позову від 22.09.2023 (№120 від 18.09.2023) та клопотання щодо доповнень до позову по справі №623/4334/21, листи №105 від 25.07.2023, №112 від 04.09.2023 повернуто позивачу, закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду.
Постановою Харківського апеляційного суду від 19 грудня 2023 року ухвалу Дзержинського районного суду м.Харкова від 19 жовтня 2023 року скасовано у частині повернення заяви про зміну підстав позову від 22.09.2023.
Ухвалою суду від 05 березня 2024 року ухвалено повернутися до стадії підготовчого провадження.
22 вересня 2023 року від ПП «Овен Плюс» надійшла заява про зміну підстав позову.
У підготовче судове засідання представник позивача не з?явився, надавши до суду заяву про проведення підготовчого судового засідання за його відсутності.
Відповідачі в підготовче судове засідання не з?явились, подавши заяви про проведення підготовчого судового засідання за їх відсутності, та про заперечення щодо прийняття заяви про зміну підстав позову.
Представник третьої особи в підготовче судове засідання не з?явився, про час та місце судового засідання повідомлявся своєчасно та належним чином.
Суд, вивчивши заяву про зміну підстав позову приходить до висновку, що вона підлягає прийняттю.
Відповідно дост.49ЦПКУкраїни,стороникористуютьсярівними процесуальнимиправами. Крім прав та обов`язків, визначених устатті 43цього Кодексу:
1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу;
2)позивач вправізбільшити абозменшити розмірпозовних вимогдо закінченняпідготовчого засіданняабо допочатку першогосудового засідання,якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;
3) до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Слід зазначити, що правові підстави позову - це зазначена у позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Отже зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Аналогічні висновки Верховного Суду щодо застосування частини третьої статті 46 Господарського процесуального кодексу (49 Цивільно процесуального кодексу) викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року у справі № 924/1473/15 та у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15 жовтня 2020 року у справі № 922/2575/19.
22 вересня 2023 року до закінчення судом підготовчого провадження у справі ПП «Овен Плюс» подано до суду заяву про зміну підстав позову. На відміну від первинного позову, у заяві про зміну підстав позову від 22 вересня 2023 року ПП «Овен Плюс» просить витребувати у відповідачів спірну нежитлову будівлю корпусу № 8 заводоуправління інв. № 77008 з інших підстав, а саме: оскільки вони протиправно її займають, ст. 397 ЦК України. У первинній позовній заяві ПП «Овен Плюс» покликався на те, що відповідач є добросовісними набувачами спірної нежитлової будівлі, яка вибула з власності позивача поза межами його волі, ст. 388 ЦК України.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги викладені в заяві доводи, суд вважає за можливе прийняти заяву про зміну підстав позову до розгляду та розгляд справи продовжити із врахуванням даної заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.49,260,261,353 ЦПК України, суд,-
постановив:
Прийняти до розгляду заяву Приватного підприємства «Овен Плюс» про зміну підстав позову, подану в межах розгляду цивільної справи за позовом приватного підприємства "Овен Плюс" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: приватна промислово-комерційна фірма "Промавтоматика", про витребування майна у добросовісного набувача.
Розгляд справи здійснювати з урахуванням заяви про зміну підстав позову.
Встановити строк для подання відповідачами письмового відзиву на заяву про зміну підстав позову протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, з урахуванням вимог статей178,191 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів має бути надіслана відповідачами іншим учасникам справи.
Роз`яснити позивачу його право протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву на заяву про зміну підстав позову подати до суду відповідь на відзив, копія якого одночасно підлягає направленню на адресу відповідачів, а відповідачі протягом п`яти днів мають право подати свої заперечення з дотриманням вимог ст. ст.178,179,180 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи: заява; відзив на заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Копію даної ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя І.І. Теслікова
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117965977 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Теслікова І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні