Рішення
від 27.03.2024 по справі 520/11932/23
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2024 р. № 520/11932/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Транс-Сервіс" (вул. Промислова, буд. 21,смт. Васищеве,Харківський район, Харківська область,62495) до Державної служби України з безпеки на транспорті (вул. Антоновича, буд. 51,м. Київ,03150) про визнання протиправними та скасування постанов,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Приватне підприємство "Транс-Сервіс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати постанови Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу від 02.05.2023 року № 028621; № 028622; № 028623; № 028624; № 028625; № 028626; № 028627.

В обґрунтування позову зазначено, що постанови Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу від 02.05.2023 року № 028621; № 028622; № 028623; № 028624; № 028625; № 028626; № 028627 є протиправними та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягають скасуванню.

25.05.2023 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Представником відповідача 22.06.2023 року надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що оскаржувані позивачем постанови Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу від 02.05.2023 року № 028621; № 028622; № 028623; № 028624; № 028625; № 028626; № 028627 є такими, що винесені в межах чинного законодавства України, а тому не підлягають скасуванню.

13.07.2023 року та 14.07.2023 року до суду від представника позивача надійшли відповіді на відзив. в яких позовні вимог позивач підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.

17.07.2023 року представник відповідача надав до суду заперечення на відповідь позивача, в яких щодо задоволення позовних вимог заперечував.

04.08.2023 року позивачем було надано пояснення по справі.

Ухвалою суду від 07.08.2023 року зупинено провадження в адміністративній справі №520/11932/23 до набрання законної сили судовим рішенням по справі №520/19680/23 за адміністративним позовом Приватного підприємства "Транс-Сервіс" до Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації, третя особа: Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної військової адміністрації про визнання протиправними та скасування актів перевірок.

Ухвалою суду від 27.03.2024 року провадження у справі №520/11932/23 поновлено.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № АР 025501 від 19.04.2023 року, головним спеціалістом відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Волковим О.В., на підставі направлення на рейдову перевірку від 14.04.2023 року № 015137 проведено перевірку транспортного засобу марки I-VAN, номерний знак НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , що належить ПП «Транс-Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_1 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: при здійсненні регулярних пасажирських перевезень за приміським автобусним маршрутом № 1181 «Харків (АС-3) - Безлюдівка на момент перевірки у водія відсутні документи, а саме схеми маршруту, копії затвердженої організатором перевезень розкладу руху, передбаченого п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року, у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1 - перевезення пасажирів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтею 39 цього Закону, а саме відсутня схема маршруту, копії затвердженої організатором перевезень, розкладу руху, передбаченою п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № 327859 від 19.04.2023 року, старшим державним інспектор відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Гопцій С.В., на підставі направлення на рейдову перевірку від 14.04.2023 року № 015137 проведено перевірку транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ 308D, номерний знак НОМЕР_3 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 , що належить ПП «Транс Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_2 , статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»: під час надання послуг з регулярних перевезень пасажирів за маршрутом м. Харків Мерефа № 1154 перевізник не забезпечив водія документами, передбаченими ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме розкладу руху, схеми маршруту, у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1 - перевезення пасажирів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтею 39 цього Закону, а саме схеми маршруту, розкладу руху, передбаченою п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року «Харків Мерефа» № 1154. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № 327890 від 13.04.2023 року, головним спеціалістом відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Фроловим Р.М., на підставі направлення на рейдову перевірку від 14.04.2023 року № 015137 проведено перевірку транспортного засобу марки I-VAN А07А-30, номерний знак НОМЕР_5 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_6 , що належить ПП «Транс-Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_3 п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року та статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: на момент перевірки відсутні копії затвердженого засновником перевезень розкладу руху, схема маршруту під час надання послуг регулярних перевезень пасажирів на приміському маршруті № 1167 «Харків Хорошеве», у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1 - на момент проведення перевірки відсутні копії затвердженого засновником перевезень розкладу руху та схема маршруту, передбачені п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року та порушено ст. 39 цього Закону. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № 327886 від 12.04.2023 року, головним спеціалістом відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Фроловим Р.М., на підставі направлення на рейдову перевірку від 10.04.2023 року № 015136 проведено перевірку транспортного засобу марки I-VAN А07А-30, номерний знак НОМЕР_7 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 , що належить ПП «Транс-Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_4 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року, а саме: на момент перевірки відсутній розклад руху, затверджений засновником перевезень, та схема маршруту під час надання послуг з регулярних перевезень пасажирів на приміському автобусному маршруті № 1167 «Харків Хорошеве», у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1 - на момент перевірки під час надання послуг з регулярних перевезень пасажирів на приміському автобусному маршруті № 1167 «Харків Хорошеве» відсутні схема маршруту, а також копії розкладу руху, затверджена засновником перевезень, передбачена п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року чим порушено ст. 39 цього Закону. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № 327901 від 04.04.2023 року, старшим державним інспектор відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Пархоменко В.В., на підставі направлення на рейдову перевірку від 03.04.2023 року № 015135 проведено перевірку транспортного засобу марки БАЗ (А07914), номерний знак НОМЕР_9 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_10 , що належить ПП «Транс-Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_5 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1: надання послуг з регулярних перевезень пасажирів за маршрутом № 1622 (Харків АС-3 Котляри) без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме копії затвердженого організатором перевезень розкладу руху, передбаченою п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року та схеми маршруту. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № 327892 від 04.04.2023 року, старшим державним інспектор відділу державного контролю та нагляду пасажирському транспорті Мартинець О.В., на підставі направлення на рейдову перевірку від 03.04.2023 року № 015135 проведено перевірку транспортного засобу марки VOLKSWAGEN LT 35, номерний знак НОМЕР_11 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_12 , що належить ПП «Транс Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_6 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1: надання послуг з регулярних пасажирських перевезень за приміським маршрутом № 1154 «Харків Мерефа (Оболонна) без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме копії затвердженого організатором перевезень розкладу руху, передбаченою п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року, схеми маршруту. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

Відповідно до акту відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті № АР № 025540 від 19.04.2023 року, старшим державним інспектор відділу державного нагляду (контролю) у Харківській області Гопцій С.В., на підставі направлення на рейдову перевірку від 14.04.2023 року № 015137 проведено перевірку транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ 313 CDI, номерний знак НОМЕР_13 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_14 , що належить ПП «Транс-Сервіс» та виявлено порушення водієм ОСОБА_7 , статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»: під час надання послуг з регулярних перевезень пасажирів за маршрутом «Харків Мерефа» № 1154 перевізник не забезпечив водія документами, передбаченими ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме розкладу руху, схеми маршруту, у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» абз. 3 ч. 1 - перевезення пасажирів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтею 39 цього Закону, а саме схеми маршруту, розкладу руху, передбаченою п. 1.3. Наказу МТЗУ № 278 від 07.05.2010 року «Харків Мерефа» № 1154. Водій з актом ознайомлений, наявний підпис водія.

На підставі даних актів 02.05.2023 року Відділом державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті винесено постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 17 000 грн.: № 028621 (на підставі акту АР № 025501 від 19.04.2023 року); № 028622 (на підставі акту № 327859 від 19.04.2023 року); № 028623 (на підставі акту № 327890 від 13.04.2023 року); № 028624 (на підставі акту № 327886 від 12.04.2023 року); № 028625 (на підставі акту № 327901 від 04.04.2023 року); № 028626 (на підставі акту № 3327892 від 04.04.2023 року); № 028627 (на підставі акту АР № 025540 від 19.04.2023 року).

Також судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 22.09.2023 року по справі № 520/19680/23 позовну заяву Приватного підприємства "Транс-Сервіс" (вул. Промислова, буд. 21, смт. Васищеве, Харківський район, Харківська область, 62495, код ЄДРПОУ 33010796) до Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації (м-н Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 4 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 44243911), третя особа: Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної військової адміністрації (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під`їзд, 8 поверх, код ЄДРПОУ 38157940) про визнання протиправними та скасування актів перевірок - задоволено в повному обсязі.

Визнано протиправними та скасовано акти перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації виконання Договору № 1391 від 01 серпня 2014 року: Акт № 18 від 16.12.2022, Акт № 26 від 23.01.2023 року, Акт № 38 від 08.02.2023 року.

Визнано протиправними та скасовано акти перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації виконання Договору 153 від 09 листопада 2020 року: Акт № 24 від 16.12.2022, Акт № 33 від 23.01.2023 року та Акт № 34 від 08.02.2023 року.

Визнано протиправними та скасовано акти перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації щодо Договору № 97 від 20 березня 2018 року: Акт № 25 від 16.12.2022, Акт № 32 від 23.01.2023 року та Акт № 35 від 08.02.2023 року.

Визнано протиправними та скасовано акти перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації щодо Договору 82 від 15.03.2018 року: на Акт № 22 від 16.12.2022 та Акт № 30 від 23.01.2023 року.

Визнано протиправними та скасовано акти перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації щодо Договору щодо Договору №94 від 20 березня 2018 року: Акт № 23 від 16.12.2022, Акт № 31 від 23.01.2023 року та Акт № 39 від 08.02.2023 року.

Визнано протиправними дії Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації щодо розірвання договорів № 1391 від 01 серпня 2014 року, № 62 від 27 листопада 2017 року; № 153 від 09 листопада 2020 року, № 97 від 20 березня 2018 року та №55 від 30 травня 2017 року, № 82 від 15 березня 2018 року та № 48 від 30 травня 2017 року, № 94 від 20 березня 2018 року про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, укладених між Приватним підприємством «Транс-Сервіс» та Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, Управлінням транспорту Харківської військової адміністрації ХОВА в односторонньому порядку.

Зобов`язано Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації утриматися від вчинення перешкод у виконанні ПП «Транс сервіс» зобов`язань за Договорами № 1391 від 01 серпня 2014 року, № 62 від 27 листопада 2017 року; № 153 від 09 листопада 2020 року, № 97 від 20 березня 2018 року та № 55 від 30 травня 2017 року, № 82 від 15 березня 2018 року та № 48 від 30 травня 2017 року, № 94 від 20 березня 2018 року про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Визнано договори № 1391 від 01 серпня 2014 року та № 153 від 09 листопада 2020 року укладеними до 13 серпня 2024 року та до 19 листопада 2025 року відповідно, та, за умови продовження в Україні воєнного стану після 13 серпня 2024 року та 19 листопада 2025 року на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування.

Визнано договори № 62 від 27 листопада 2017 року; № 97 від 20 березня 2018 року та № 55 від 30 травня 2017 року, № 82 від 15 березня 2018 року та № 48 від 30 травня 2017 року, поновленим на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування відповідно до приписів Постанови Кабінету Міністрів України № 512 від 29.04.2022 року, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 07.02.2023 р. № 2915-IX.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 29.12.2023 року апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Південбудтранс", Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМЕЙЛ-2012" задоволено частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.09.2023 року по справі № 520/19680/23 скасовано в частині задоволення позовних вимог про визнання протиправними та скасування актів перевірок Робочої групи Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації виконання: Договору № 1391 від 01 серпня 2014 року: Акт № 18 від 16.12.2022, Акт № 26 від 23.01.2023 року, Акт № 38 від 08.02.2023 року; Договору 153 від 09 листопада 2020 року: Акт № 24 від 16.12.2022, Акт № 33 від 23.01.2023 року та Акт № 34 від 08.02.2023 року; Договору № 97 від 20 березня 2018 року: Акт № 25 від 16.12.2022, Акт № 32 від 23.01.2023 року та Акт № 35 від 08.02.2023 року; Договору 82 від 15.03.2018 року: на Акт № 22 від 16.12.2022 та Акт № 30 від 23.01.2023 року; Договору щодо Договору №94 від 20 березня 2018 року: Акт № 23 від 16.12.2022, Акт № 31 від 23.01.2023 року та Акт № 39 від 08.02.2023 року та в частині задоволення позовних вимог про зобов`язання Управління транспорту Харківської обласної військової адміністрації утриматися від вчинення перешкод у виконанні ПП Транссервіс зобов`язань за Договорами № 1391 від 01 серпня 2014 року, № 62 від 27 листопада 2017 року; № 153 від 09 листопада 2020 року, № 97 від 20 березня 2018 року та № 55 від 30 травня 2017 року, № 82 від 15 березня 2018 року та № 48 від 30 травня 2017 року, № 94 від 20 березня 2018 року про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Прийнято в цій частині нове судове рішення, яким позовні вимоги Приватного підприємства "Транс-Сервіс" залишено без задоволення.

В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.09.2023 року по справі № 520/19680/23 залишено без змін.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що позивач не обтяжений обов`язком адміністративно-господарського штрафу згідно постанов від 02.05.2023 року № 028621; № 028622; № 028623; № 028624; № 028625; № 028626; № 028627, оскільки вказані постанови були винесені на підставі атів АР № 025501 від 19.04.2023 року; № 327859 від 19.04.2023 року; № 327890 від 13.04.2023 року; № 327886 від 12.04.2023 року; № 327901 від 04.04.2023 року; акту № 3327892 від 04.04.2023 року; АР № 025540 від 19.04.2023 року, підстави складання яких, Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 29.12.2023 року, були визнані протиправними.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Приватного підприємства "Транс-Сервіс" (вул. Промислова, буд. 21,смт. Васищеве,Харківський район, Харківська область,62495) до Державної служби України з безпеки на транспорті (вул. Антоновича, буд. 51,м. Київ,03150) про визнання протиправними та скасування постанов - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати постанови Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу від 02.05.2023 року № 028621; № 028622; № 028623; № 028624; № 028625; № 028626; № 028627.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті на користь Приватного підприємства "Транс-Сервіс" сплачений судовий збір у сумі 18788 (вісімнадцять тисяч сімсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.

Дата ухвалення рішення27.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу117979905
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправними та скасування постанов