Справа № 344/5640/24
Провадження № 1-кс/344/2518/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2024 року місто Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувшиу закритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на затримання ОСОБА_6 зметою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження № 12022090000000383від 09 листопада 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст.255-1, ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України,-
В С Т А Н О В И Л А:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022090000000383 від 09 листопада 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 255-1, ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексуУкраїни.
Розслідуванням встановлено, що в січні 2023 року ОСОБА_7 , не маючи законних джерел доходу, керуючись корисливим мотивом, переслідуючи мету особистого незаконного збагачення шляхом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у порушення Закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних заходів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними", обрав в якості джерела доходу діяльність, пов`язану з незаконним виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням з метою збуту та збутом особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин, та створив і очолив організовану групу, до складу якої завербував ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , а у червні 2023 року завербував ОСОБА_6 , які бажали систематично отримувати особисту матеріальну вигоду від вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.
Зорганізувавшись у стійке об`єднання, ОСОБА_7 довів членам організованої групи ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 детальний план спільної злочинної діяльності, а також розподілив між ними ролі та функції кожного співучасника, направлені на успішне його виконання та досягнення злочинної мети - отримання прибутку, визначив загальні правила поведінки та обумовив правила конспірації.
Організатор групи ОСОБА_7 створив та очолив організовану групу, залучив до її складу ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , здійснював керівництво їх діями під час вчинення злочинів, слідкував за дотриманням членами організованої групи правил конспірації незаконної діяльності, здійснював придбання обладнання, прекурсорів та інших інгредієнтів, необхідних для виготовлення психотропних речовин, підшукував відповідну територію на відкритій місцевості з обмеженою оглядовістю для сторонніх осіб з метою виготовлення психотропної речовини, надавав транспортний засіб з метою забезпечення перевезення психотропних речовин та наркотичних засобів, брав безпосередню участь у систематичному виготовленні та зберіганні з метою подальшого збуту психотропної речовини, обіг якої обмежено, - амфетаміну, збував її на території Івано-Франківської області, здійснював систематичне придбання, зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено, - параметоксіамфетаміну (ПМА), особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено, - канабісу, наркотичного засобу, обіг якого обмежено, - бупренорфіну, а також їх подальший збут на території Івано-Франківської області, підшукував місця схову на відкритій місцевості з обмеженою оглядовістю для сторонніх осіб з метою забезпечення зберігання психотропних речовин, наркотичних засобів та їх зберігання для подальшого збуту, підшукував осіб з метою збуту їм психотропних речовин та наркотичних засобів, розподіляв отриманий прибуток від злочинної діяльності між учасникам організованої групи в залежності від виконуваних ними функцій.
Члени організованої групи ОСОБА_8 та ОСОБА_9 свідомо й добровільно увійшли до створеної ОСОБА_10 організованої групи, здійснювали придбання інгредієнтів та прекурсорів, виготовлення з них психотропної речовини, надавали транспортні засоби з метою забезпечення перевезення психотропних речовин та наркотичних засобів, здійснювали придбання, зберігання з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено, - параметоксіамфетаміну (ПМА), особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено, - канабісу, наркотичного засобу, обіг якого обмежено, - бупренорфіну, а також їх збут на території Івано-Франківської області, підшукували місця схову на відкритій місцевості з обмеженою оглядовістю для сторонніх осіб з метою забезпечення зберігання психотропних речовин та наркотичних засобів для подальшого збуту.
ОСОБА_6 свідомо й добровільно увійшов до створеної ОСОБА_10 організованої групи, який здійснював придбання інгредієнтів та прекурсорів, виготовлення з них психотропної речовини за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , здійснював придбання, зберігання з метою збуту психотропної речовини - амфетамін.
Упродовж 15 червня 2023 року - 18 березня 2024 року ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з метою отримання незаконного прибутку, скоїли ряд тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаних з незаконним виготовленням, придбанням, перевезенням та зберіганням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин за наступних обставин.
Так, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , діючи повторно, за невстановлених обставин незаконно придбали психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін, яку помістили у поліетиленовий пакети із замком «Zip», який обмотали прозорою поліетиленовою плівкою, і зберігали за місцем проживання ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
18 березня 2024 року на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області проведено обшуку житла та іншого володіння за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого в кімнаті ОСОБА_6 виявлено та вилучено поліетиленовий пакети із замком «Zip», який обмотаний прозорою поліетиленовою плівкою із речовиною, що, згідно з висновком експерта, є психотропною речовиною, обіг якої обмежено, - амфетаміном, в кількості 22,660 грама, що згідно Таблиці № 2 «Невеликі, великі та особливо великі розміри психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу», затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01 серпня 2000 року, є особливо великим розміром, яку ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 зберігали з метою збуту.
У вчиненні зазначеного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий.
25 березня 2024 року старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_4 за погодженням з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_5 , було складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.
25 березня 2024 року письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 було вручено ОСОБА_11 , яка є близьким родичем, а саме матір`ю ОСОБА_6 , та цього ж дня повідомлено останньому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.
На даний час місцезнаходження ОСОБА_6 органу досудового розслідування невідоме. Встановити його місцезнаходження та забезпечити його явку до відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області не представляється можливим, засоби зв`язку з ним невідомі.
25 березня 2024 року підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук, оскільки останній переховується від органів досудового розслідування та місцезнаходження його невідоме.
Обґрунтованість підозр, пред`явлених ОСОБА_6 , підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами: протоколами за результатами проведення НСРД - аудіо, відеоконроль особи від 16 жовтня 2023 року відносно ОСОБА_7 , протоколом за результатами проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , висновком експерта за результатами проведеної судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, матеріалами НСРД та матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Кримінальні правопорушення, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_6 , у відповідності до ст. 12 Кримінального кодексу України, відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, максимальне покарання згідно санкції статті у виді дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених частиною першою статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, а саме:
- переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Даний ризик, передбачений пунктом 1 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, є реальним, оскільки ОСОБА_6 , враховуючи вагомість наявних доказів про вчинення ним злочинів, тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання його винним у вчиненні злочинів, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду;
- знищити, сховати або спотворити будь-які із речей, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Даний ризик, передбачений пунктом 2 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, є реальним, оскільки ОСОБА_6 достовірно відомі місця, де здійснювалось виготовлення психотропних речовин, тому,маючи доступ до обладнання, прекурсорів та інших інгредієнтів, які використовувались під час виготовлення, може їх знищити, сховати або спотворити;
- незаконно впливати на інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні. Даний ризик, передбачений пунктом 3 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, є реальним, оскільки ОСОБА_6 знайомий із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які були об`єднанні спільним злочинним умислом та перебували складі організованої групи, тому останній, шляхом вмовляння, погроз зможе впливати на їх покази, що, в свою чергу, може зашкодити проведенню досудового розслідування;
- вчинити інше кримінальне правопорушення. Даний ризик, передбачений пунктом 5 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, є реальним, оскільки ОСОБА_6 постійного джерела прибутку не має, 29 квітня 2021 року був засуджений за вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, тому є підстави вважати, що він, з метою одержання доходів, продовжить вчиняти кримінальні правопорушення, пов`язані з незаконним збутом психотропних речовин.
За таких обставин слідчий за погодженням з прокурором просить надати дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Протоколом автоматичного визначення слідчого судді від 26 березня 2024 року дану справу передано слідчому судді ОСОБА_1 .
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені у ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Вислухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Відповідно до частини першої-другої статті 188 Кримінального процесуального кодексу України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це клопотання може бути подане: 1) одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою; 2) після подання клопотання про застосування запобіжного заходу і до прибуття підозрюваного, обвинуваченого до суду на підставі судового виклику; 3) після неприбуття підозрюваного, обвинуваченого за судовим викликом для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відсутності у слідчого судді, суду на початок судового засідання відомостей про поважні причини, що перешкоджають його своєчасному прибуттю.
Статтею 189 Кримінального процесуального кодексу України визначений порядок розгляду клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу.
Так, слідчий суддя, суд не має права відмовити в розгляді клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного, обвинуваченого, навіть якщо існують підстави для затримання без ухвали суду про затримання з метою приводу. Клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою приводу розглядається слідчим суддею, судом негайно після одержання цього клопотання. Розгляд клопотання здійснюється в закритому судовому засіданні за участю прокурора. Слідчий суддя, суд відмовляє у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, якщо прокурор не доведе, що зазначені у клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що: 1) підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду; 2) одержавши відомості про звернення слідчого, прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, підозрюваний, обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені у статті 177 цього Кодексу.
У судовому засіданні встановлено, що 25 березня 2024 року старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_4 за погодженням з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_5 було складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.
25 березня 2024 року письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 було вручено ОСОБА_11 , яка є матір`ю ОСОБА_6 , та цього ж дня повідомлено останньому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.
На даний час місцезнаходження ОСОБА_6 органу досудового розслідування невідоме. Встановити його місцезнаходження та забезпечити його явку до відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області не представляється можливим, засоби зв`язку з ним невідомі.
25 березня 2024 року підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук, оскільки останній переховуються від органів досудового розслідування та місцезнаходження його невідоме.
Сторона обвинувачення у судовому засіданні довела наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 може вчинити дії, передбачені частиною першою статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, а зазначені в клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного.
Беручи до уваги наведене, а також те, що з метою уникнення притягнення до кримінальної відповідальності підозрюваний переховується від органів досудового розслідування, не з`являється на слідчі дії, може вчинити інше правопорушення або інші дії, які перешкоджатимуть досягненню завдань у даному кримінальному провадженні, а також з огляду на те, що зазначені обставини поза об`єктивним сумнівом дають достатні підстави вважати, що, одержавши відомості про звернення стороною кримінального провадження з боку обвинувачення до слідчого судді із клопотанням про застосування запобіжного заходу стосовно нього, підозрюваний до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить вищевказані дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу, зважаючи на зазначені у клопотанні та доведені в судовому засіданні наявні ризики, передбачені частиною першою статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя приходить до переконання про доцільність задоволення вказаного клопотання.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 177, 183, 187-191, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту:
1) приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду;
2) закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії;
2-1) добровільного з`явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора;
3) відкликання ухвали прокурором.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 29 березня 2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 02.04.2024 |
Номер документу | 117982106 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні