Ухвала
від 28.03.2024 по справі 922/598/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

28 березня 2024 року м. ХарківСправа № 922/598/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Погорелової О.В

розглянувши клопотання позивача Акціонерного товариства "Укрпошта" про участь представника у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі

за позовом Акціонерного товариства "Укрпошта", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз", м. Харків про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Акціонерне товариство "Укрпошта", звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз", відповідач, в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь 322,76 грн. відшкодування витрат на утримання майна, 67 715,56 грн. штрафу за дострокове розірвання договору, 6,08 грн. пені та 111,84 грн. три проценти річних. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди нерухомого майна №39 від 25.01.2023. Витрати по оплаті судового збору позивач просить суд покласти на відповідача.

Ухвалою суду від 28.02.2024 позовну заяву Акціонерного товариства "Укрпошта" залишено без руху. Встановлений позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - сім днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлений позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: доказів направлення позовної заяви з додатками відповідачу за належною адресою; розрахунку ціни позову із зазначенням усіх його складових та визначенням загального розміру суми, заявленої до стягнення; розрахунку сум, що заявлені до стягнення (заборгованість, пеня, штраф, проценти річних) з повною розшифровкою такого розрахунку. Роз`яснено позивачу що в разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

07.03.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

У поданій заяві, зокрема, позивач вказує на те, що ціну позову складає 68 580,82 грн., з яких: 322,76 грн. відшкодування витрат на утримання майна (за комунальні послуги), 68 139,44 грн. штраф за дострокове розірвання договору, 6,08 грн. пеня та 112,54 грн. три проценти річних.

Ухвалою суду від 11.03.2024 позовна заява була прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 02.04.2024 о 10:15.

28.03.2024 до суду від позивача надійшло клопотання, в якому він просить суд забезпечити проведення судового засідання 02.04.2024 та всіх інших судових засідань у справі №922/598/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням системи відеоконференцз`язку "EasyCon", власних технічних засобів та електронного цифрового підпису представника АТ "Укрпошта" Репалової Ю.А. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Відповідно до ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). На період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Суд, керуючись ст. 197 ГПК України та зважаючи на технічну можливість, задовольняє клопотання позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Керуючись ст. ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання Акціонерного товариства "Укрпошта" про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

Підготовче засідання, призначене на 02.04.2024 о 10:15, та усі інші судові засідання у справі №922/598/24, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника позивача.

Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; при собі мати паспорт; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. На початку судового засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво. Попередити сторони, що відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала підписана 28 березня 2024 року.

Суддя О.В. Погорелова

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

Дата ухвалення рішення28.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу117986838
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —922/598/24

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 02.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 28.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні