Рішення
від 02.07.2024 по справі 922/598/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.07.2024м. ХарківСправа № 922/598/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Погорелової О.В

при секретарі судового засідання Федоровій К.О.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Акціонерного товариства "Укрпошта", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз", м. Харків про стягнення коштів за участю представників учасників справи:

позивача - не з`явився

відповідача - не з`явився,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Акціонерне товариство "Укрпошта", звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз", відповідач, в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь 322,76 грн. відшкодування витрат на утримання майна, 67 715,56 грн. штрафу за дострокове розірвання договору, 6,08 грн. пені та 111,84 грн. три проценти річних. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди нерухомого майна №39 від 25.01.2023. Витрати по оплаті судового збору позивач просить суд покласти на відповідача.

Ухвалою суду від 28.02.2024 позовну заяву Акціонерного товариства "Укрпошта" залишено без руху. Встановлений позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - сім днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлений позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: доказів направлення позовної заяви з додатками відповідачу за належною адресою; розрахунку ціни позову із зазначенням усіх його складових та визначенням загального розміру суми, заявленої до стягнення; розрахунку сум, що заявлені до стягнення (заборгованість, пеня, штраф, проценти річних) з повною розшифровкою такого розрахунку. Роз`яснено позивачу що в разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

07.03.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

У поданій заяві, зокрема, позивач вказує на те, що ціну позову складає 68 580,82 грн., з яких: 322,76 грн. відшкодування витрат на утримання майна (за комунальні послуги), 68 139,44 грн. штраф за дострокове розірвання договору, 6,08 грн. пеня та 112,54 грн. три проценти річних.

Ухвалою суду від 11.03.2024 позовна заява була прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Процесуальний рух справи відображено у відповідних ухвалах суду.

Позивач правом на участь представника у судовому засіданні 02.07.2024 не скористався, причину неявки не повідомив. Про місце, дату та час проведення судових засідань відповідач повідомлявся належним чином, відповідно до ст.ст. 120, 121 ГПК України.

Відповідач правом на участь представника у судовому засіданні не скористався, причину неявки не повідомив. Про місце, дату та час проведення судових засідань відповідач повідомлявся належним чином, відповідно до ст.ст. 120, 121 ГПК України.

Зокрема, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвали суду направлялись судом рекомендованими листами з повідомленнями про вручення (з відміткою судова повістка) на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Але, судова кореспонденція повернута поштою на адресу суду із позначкою "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

Суд звертає увагу на правову позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 18.03.2021 у справі №911/3142/19, відповідно до якої направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження № 11-268заг18), постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі № 913/879/17, від 21.05.2020 у справі №10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі № 24/260-23/52-б).

Крім того, відповідач був повідомлений про розгляд справи у суді шляхом направлення копії ухвали про відкриття провадження у справі та інших ухвал у справі, у тому числі про призначення судових засідань, на електронну адресу відповідача.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом. Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 названого Закону, для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень"). Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі №922/598/24 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Матеріали справи свідчать про те, що судом було створено всім учасникам судового процесу належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень та надано достатньо часу для підготовки до судового засідання тощо. Окрім того, судом було вжито всіх заходів, в межах визначених чинним законодавством повноважень, щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи.

Оскільки відповідач своїм процесуальним правом участі у судовому засіданні не скористався, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив, відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк без поважних причин не надав, заяв та клопотань від нього не надходило, враховуючи сплив процесуального строку, встановленого для розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача за наявними у ній матеріалами, що містять достатньо відомостей про права і взаємовідносини сторін.

З`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками справи докази, суд встановив наступне.

25.01.2023 між Акціонерним товариством "Укрпошта" (орендодавець за договором, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Да Сігна-1" (орендар за договором, відповідач) був укладений договір оренди нерухомого майна №39, відповідно до розділ 1 якого, Орендодавець передає, а Орендар бере в строкове платне користування: Нерухоме майно, частину вбудовано-нежитлових приміщень (далі - Майно), що розташовані в Житомирській області, м. Житомир, проспект Миру, 4, загальною площею 77,8 м2. Мета використання - під розміщення аптеки. Вартість Майна визначена за балансовою вартістю і станом на 01.01.2023 складає 126 975,28 грн. Використання Об`єкта оренди для цілей, не зазначених в п. 1.1.1 цього Договору визнається користуванням Майном всупереч цільовому призначенню.

Відповідно до п. 2.1 договору, передача Орендареві Майна в користування здійснюється одночасно з підписанням повноважними представниками Сторін Акту приймання-передачі майна, форма якого затверджена в Додатку №1 до цього Договору. При цьому ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження Майна переходить до Орендаря з дати підписання такого Акту.

У розділі 3 договору, сторони погодили, що за домовленістю Сторін Орендна плата включає плату за користування майном і вартість послуг з його утримання згідно з розрахунком (додаток 2). На період орендних канікул терміном 1 (один) місяць з 25.01.2023 по 24.02.2023 включно плата за користування майном становить 0 грн. 83 коп. за орендовану площу 77,8 м2 без ПДВ. Додатково до орендної плати нараховується ПДВ за ставкою 20%. Орендар додатково відшкодовує вартість послуг з утримання орендованого майна згідно діючих тарифів на підставі виставлених Орендодавцем актів-рахунків. Починаючи з 25.02.2023 розмір орендної плати за користування майном становить 22 500,00 грн. за орендовану площу 77,8 м2 без ПДВ за місяць.

Додатково до орендної плати нараховується ПДВ за ставкою 20%. Згідно протоколу електронного аукціону № RLE001-UА-20221214-79645 від 28.12.2022 плата за користування майном становить 27 000 грн. 00 коп. Орендна плата, зазначена в цьому пункті, включає в себе плату за користування земельною ділянкою (плату за землю, земельний податок) та податок на майно, яку має сплачувати Орендодавець, в розмірі, необхідному для забезпечення належного користування Орендаря Майном. Орендар додатково відшкодовує витрати на утримання орендованого майна (вивіз сміття, утримання будинку та прибудинкової території) згідно діючих тарифів та на підставі виставлених Орендодавцем окремих рахунків-актів. Щомісячно не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним. Орендодавець направляє рахунок-акт Орендарю наvpaliychuk@aptekads.com.ua. Орендар сплачує виставлений рахунок-акт за відшкодування витрат шляхом перерахування у безготівковому порядку на поточний банківський рахунок Орендодавця до 20 числа, наступного за звітним. В разі неотримання рахунку-акту, Орендар зобов`язаний звернутись до Орендодавця. Починаючи з 25.01.2024, кожного року оренди ставки плати за користування майном, автоматично збільшуються на 10% (десять відсотків) від ставок, що діяли за попередній рік оренди. При цьому Сторони погодилися, що така зміна ставок плати за користування майном та розміру Орендної плати відбуватиметься без укладення будь-яких змін та доповнень до цього Договору. Оплата Орендної плати за перший місяць оренди здійснюється Орендарем в день підписання Акту приймання-передачі майна в оренду. Щомісячно не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, Орендодавець надає Орендарю рахунок-акт, який є одночасно актом наданих послуг і підтверджує обсяг та вартість наданих послуг та оренди за звітний місяць. Підставою для оплати є даний Договір. Не виставлення рахунку Орендодавцем не звільняє Орендаря від сплати Орендної плати за Договором. Орендна плата сплачується Орендарем шляхом перерахування у безготівковому порядку на поточний банківський рахунок Орендодавця до 20 числа місяця, наступного за звітним. У разі дострокового розірвання цього Договору чи зменшення орендованої площі (зменшення об`єкта оренди) за ініціативою Орендаря, останній сплачує Орендодавцю штраф у розмірі 10% (десяти відсотків) від суми, на яку зменшується загальна сума Договору не пізніше дати розірвання цього Договору.

Відповідно до п.п. 7.1, 7.2 договору, в разі невиконання або неналежного виконання своїх обов`язків за Договором, Сторони несуть відповідальність згідно із цим Договором та законодавством України. У разі порушення строків виконання грошових зобов`язань за цим Договором, Орендар на вимогу Орендодавця сплачує пеню від суми простроченого зобов`язання в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за весь час прострочення.

Згідно п. 10.1 договору, цей договір набирає чинності після підписання його Сторонами і діє до 24 грудня 2025 року включно та до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань.

Відповідно до п. 10.4 договору, Договір може бути достроково припинений, зокрема, за взаємною згодою Сторін з обов`язковим складанням письмового документу за підписами обох Сторін.

19.09.2023 до АТ "Укрпошта" від ТОВ "Да Сігна-1" надійшло Повідомлення № 01/19-09-23 про розірвання Договору оренди нерухомого майна №39 від 25.01.2023 з 30 вересня 2023 року в порядку п. 10.4.2. Договору.

АТ "Укрпошта"№, розглянувши вищезазначене Повідомлення, листом- супроводом №1.12.105.001.-14950-23 від 02.10.2023 направило на адресу ТОВ "Да Сігна-1" Додаткову угоду № 2 від 29.09.2023 та акт приймання-передачі (повернення) майна у двох екземплярах для подальшого підписання сторонами. Проте, документи стороною Відповідача не було отримано та повернулись у зв`язку із закінченням терміну зберігання.

18.11.2023 Позивачем було направлено Претензію № 1.12.105.001.-19515-23 від 17.11.2023 з вимогою підписати та повернути на адресу АТ "Укрпошта" Додаткову угоду № 2 від 29.09.2023 та Акт приймання-передачі Майна; перерахувати на розрахунковий рахунок АТ "Укрпошта" штрафні санкції, відповідно до умов п. 3.10 Договору. Проте, документи повернулись без вручення відповідачу.

Таким чином, заборгованість Відповідача перед Позивачем становить 68 580,82 грн., з яких:

- відшкодування витрат на утримання майна (за комунальні послуги), згідно з

розрахунком, зазначеним в Додатку № 2 до Договору, - 322,76 грн. з ПДВ;

- штраф за дострокове розірвання Договору - 68 139,44 грн. без ПДВ.;

- за період з 21.10.2023 по 09.11.2023 пеня в розмірі подвійної облікової ставки

НБУ - 6,08 грн. та 3% річних - 112,54 грн.

Як вказує позивач, згідно до отриманої інформації з сайту сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів Опендатабот, ТОВ "Да Сігна-1" внесло зміни, а саме: у компанії змінилась назва з ТОВ "Да Сігна-1" на ТОВ "Техглобал Кіргіз" та змінено керівника компанії на Кіргізбоєва Углубека Омліжойовича. Отже, враховуючи такі зміни, відповідачем по справі має виступати саме ТОВ "Техглобал Кіргіз". Вказана інформація перевірена судом за допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

За змістом пункту 3 частини першої статті 3 (свобода договору як засада цивільного законодавства), пункту 1 частини другої статті 11, частини першої статті 509, частини першої статті 627 ЦК України укладення договору із погодженням сторонами його умов, що визначені на розсуд сторін з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості, та становлять зміст договору, зобов`язує сторони виконувати зобов`язання за цим договором належним чином відповідно до його умов та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (частина перша статті 526, частина перша статті 628, стаття 629 ЦК України).

Згідно із частиною першою статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Частинами першою та шостою статті 283 ГК України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною першою статті 762 ЦК України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Відповідно до частини першої статті 286 ГК України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Положеннями статті 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 611 ЦК України в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до положень статей 546, 548 ЦК України, виконання зобов`язання може забезпечуватися у відповідності до закону або умов договору, зокрема, неустойкою, яку боржник повинен сплатити у разі порушення зобов`язання.

Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з частинами 1, 2 статті 551 ЦК України предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

У свою чергу, статтею 230 ГК України передбачено обов`язок учасника господарських відносин сплатити неустойку, штраф, пеню у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Згідно частини четвертої статті 231 ГК України якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши правильність нарахування штрафу, пені та процентів річних, суд дійшов висновку, що дане нарахування не суперечить вимогам чинного законодавства України та умов договору, здійснено позивачем арифметично вірно.

Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України). Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Підсумовуючи викладене, враховуючи фактичні обставини справи та наведені норми законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог як обґрунтованих, підтверджених доданими до матеріалів справи доказами та не спростованих відповідачем.

Відповідно до положень ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 525, 526, 530, 610, 612 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 73, 74, 76-79, 91, 129, 232, 233, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз" (61057, м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 2А, код ЄДРПОУ 43006131) на користь Акціонерного товариства "Укрпошта" (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, код ЄДРПОУ 21560045) - 322,76 грн. відшкодування витрат на утримання майна (за комунальні послуги), 68 139,44 грн. штрафу за дострокове розірвання договору, 6,08 грн. пені, 112,54 грн. три проценти річних та 3 028,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно ст.ст. 256, 257 ГПК України, рішення може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Позивач - Акціонерне товариство "Укрпошта" (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, код ЄДРПОУ 21560045).

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Техглобал Кіргіз" (61057, м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 2А, код ЄДРПОУ 43006131).

Повне рішення підписано 02 липня 2024 року.

Суддя О.В. Погорелова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120119784
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —922/598/24

Рішення від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 02.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 28.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні