ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.04.2024Справа № 910/3758/24Суддя Господарського суду міста Києва Карабань Я.А., розглянувши матеріали за позовом Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі 1) Київської обласної військової адміністрації (Київської обласної адміністрації), 2) Департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ДОЛИНА МРІЙ» про стягнення 3 244 504,01 грн,
УСТАНОВИВ:
Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі 1) Київської обласної військової адміністрації (Київської обласної адміністрації) (надалі - позивач-1), 2) Департамента цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) (надалі - позивач-2) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ДОЛИНА МРІЙ» (надалі - відповідач) про стягнення суми грошових коштів у розмірі 3 244 504,01 грн, з яких: 1 382 332,51 грн пеня та 1 862 171,50 грн штраф.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162 ГПК України.
Згідно із ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з цим, як убачається з додатків до вказаного позову, в якості доказів прокурором до позову додано ксерокопії документів, частина з яких є незасвідченими у встановленому законом порядку копіями документів, оскільки не містять дати засвідчення такої копії.
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що позивачем не додержано вимог, встановлених ст.164 ГПК України, а саме до позову не додано доказів - відповідно до ст. 90 ГПК України документів в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Прокурору слід усунути зазначений недолік, шляхом надання до суду належним чином засвідчених копій доказів на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: договору поставки №01-11 від 01.11.2022, з усіма додатками, актів приймання-передачі, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, довіреностей, претензії, відповіді на претензію, з додатком, повідомлення від 21.03.2024 та наказу №136к від 11.04.2023, що надавались до позову.
Враховуючи викладене, позовна заява Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі 1) Київської обласної військової адміністрації (Київської обласної адміністрації), 2) Департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) підлягає залишенню без руху.
При цьому суд звертає увагу, що заява про усунення недоліків також має бути направлена на адресу відповідача.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі 1) Київської обласної військової адміністрації (Київської обласної адміністрації), 2) Департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) залишити без руху.
2. Встановити Київській спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Центрального регіону строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Я.А.Карабань
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118034314 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Карабань Я.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні