Ухвала
від 01.04.2024 по справі 127/9280/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/9280/24

Провадження № 2/127/1119/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романюк Л.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вінницької міської ради, Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, АТ «Райффайзен Банк» про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Вінницької міської ради, Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, АТ «Райффайзен Банк» про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до Закону України Про судовий збір від 22.05.2015 року № 484 -VIII, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 12846,10 грн. (1% ціни позову).

В матеріалах справи міститься клопотання представника позивача про зменшення розміру судового збору, у зв`язку з отриманням малого доходу.

В свою чергу в матеріалах справи міститься ордер адвоката Пинзар О.В.

Слід зазначити, що при скрутному матеріальному становищі ОСОБА_1 могла звернутись до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

При цьому, у ч. 1ст. 8 Закону України «Про судовий збір» перераховано вичерпний перелік осіб та умов, за яких суд може звільнити особу від сплати судового збору.

Отже, вказаною нормою Закону передбачено право суду, а не обов`язок щодо звільнення від сплати судового збору.

У ст.129Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

У зв`язку із цим обставини, зазначені позивачем у клопотанні про зменшення розміру судового збору не можуть вважатися достатньою підставою для зменшення від такої сплати.

Слід зауважити, що вартість спірного майна становить 1284608,95, на яку претендує ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 сплачено судовий збір в розмірі 5142,55 грн., відповідно різниця становить 7703,55 грн.

Відтак, клопотання представника позивача про зменшення розміру судового збору задоволенню не підлягає.

Слід зазначити, що в рішенні у справі «Креуз проти Польщі» Європейський Суд з прав людини зазначив, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатись обмеженням доступу до суду.

Враховуючи вищенаведене,суд дійшоввисновку,що підставидля зменшення розміру судового збору відсутні, а тому в задоволені клопотання слід відмовити. Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу п`ятиденний строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 95, 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницької міської ради, Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, АТ «Райффайзен Банк» про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.04.2024
Оприлюднено03.04.2024
Номер документу118049143
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —127/9280/24

Рішення від 03.10.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

Рішення від 03.10.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні