Ухвала
від 27.03.2024 по справі 705/2361/17
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/2361/17

2/705/78/24

УХВАЛА

27.03.2024 Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Піньковського Р.В.

при секретарі Моросліп А.Р.

за участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Уманська міська рада, про встановлення факту створення нерухомого майна, визнання самочинно побудованого будинку будівельними матеріалами, визнання будівельних матеріалів спільною сумісною власністю подружжя, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та визнання недійсними договорів купівлі-продажу будинку,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Уманська міська рада, про встановлення факту створення нерухомого майна, визнання самочинно побудованого будинку будівельними матеріалами, визнання будівельних матеріалів спільною сумісною власністю подружжя, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та визнання недійсними договорів купівлі-продажу будинку.

У підготовчій частині судового засідання представник відповідача заявив клопотання про залишення позовної заяви без руху оскільки позивачем при подачі заяви про зміну позовних вимог не було сплачено судовий збір за додаткові позовні вимоги.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні зазначили, що питання про сплату судового збору не було вирішено під час подачі заяви про зміну позовних вимог попереднім представником позивача та просили надати можливість виправити недолік позовної заяви.

Інші учасники у судове засідання не з`явились, про день та час судового засідання повідомлені належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомили, заяв про відкладення судового засідання не подали.

Суд, вислухавши думку присутніх учасників судового засідання, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст.ст.175, 177 ЦПК України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі, зокрема: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Таким спеціальним законом є Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір», яким визначаються правові засади справляння судового збору та звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання до суду позовної заявимайнового характеру,яка подана фізичною особою, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Ставка судового збору за подання до суду позовної заявинемайнового характеру,яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ставка судового збору за подання до суду заяви усправах окремогопровадження,яка подана фізичною особою, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Аналогічне положення міститься в п.10 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014, відповідно до якого подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору. Так, якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).

У зміненій позовній заяві, яку подано 07 жовтня 2019 року позивачем ОСОБА_1 , позивач просить суд:

- встановити факт створення ОСОБА_5 та ОСОБА_8 замість раніше існуючого глинобитного будинку новоствореного нерухомого майна по АДРЕСА_1 ;

- визнати самочинно побудований будинок по АДРЕСА_1 будівельними матеріалами;

- визнати будівельні матеріали спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_5 та ОСОБА_8 ;

- визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_9 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , видане 05.05.2006 на користь ОСОБА_5 (реєстраційний номер № НОМЕР_1 ), на користь ОСОБА_6 (реєстраційний номер № НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_10 ;

- визнати недійсними договори купівлі-продажу будинку по АДРЕСА_1 : укладений між ОСОБА_11 та ОСОБА_4 посвідчений Уманською міською державною нотаріальною конторою 06.05.2006 (реєстраційний номер №2-1248); укладений між ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , який діє від свого імені та по довіреності, посвідчений Уманською міською державною нотаріальною конторою 10.05.2006 за реєстром №2-1274 від імені ОСОБА_6 з однієї сторони іменовані «продавці» та ОСОБА_12 , іменована «покупець», який посвідчений 24 жовтня 2006 року Державним нотаріусом Уманської міської державної нотаріальної контори Кравчук Т.І.

Отже, позивачем подано позовну заяву, якою доповнено предмет позову новими позовними вимогами та яка фактично містить: 4 самостійні позовні вимоги немайнового характеру, 2 пов`язані між собою позовні вимоги майнового характеру та 1 самостійну позовну вимогу про встановлення факту, за кожну з яких необхідно сплатити судовий збір. Разом з цим, при зверненні до суду позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 52 від 23.05.2017 про сплату судового збору у розмірі 640,00 грн., що відповідає сплаті лише за одну позовну вимогу немайнового характеру, та не надано до суду квитанції про сплату судового збору за інші позовні вимоги.

Законом України «Про Державний бюджет на 2019 рік» визначено, що з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 1921 грн.

Враховуючи викладене позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі:

- по 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за три позовні вимоги немайнового характеру, у розмірі 2305,20 грн.;

- 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу за одну вимогу майновогохарактеруу розмірі 1931,94 грн.;

-0,2розміру прожитковогомінімуму наодну працездатнуособу заодну самостійну позовну вимогу про встановлення факту у розмірі 384,20 грн.

Зазначені суми судового збору необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів: ГУК у Черкаській області /тг м. Умань/22030101; Код отримувача (код за ЄРДПОУ) 37930566; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат); Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача: UА588999980313151206000023755; Код класифікації доходів бюджету 22030101. Після чого надати суду підтвердження сплати судового збору.

Відповідно до ч.11 ст.187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

На підставі викладеного вище позовну заяву потрібно залишити без руху та надати представнику позивача строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху. Недоліки необхідно усунути шляхом виконання всіх вимог, зазначених в цій ухвалі суду.

Відповідно до положень ч.12 та ч.13 ст.187 ЦПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Керуючись Законом України «Про судовий збір», ст.ст.175, 177, 187, 353 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Уманська міська рада, про встановлення факту створення нерухомого майна, визнання самочинно побудованого будинку будівельними матеріалами, визнання будівельних матеріалів спільною сумісною власністю подружжя, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину та визнання недійсними договорів купівлі-продажу будинку залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали надіслати позивачу та представнику позивача.

Попередити позивача, що у випадку, якщо в зазначений строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовна заява залишається без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Р.В. Піньковський

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення27.03.2024
Оприлюднено04.04.2024
Номер документу118072705
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —705/2361/17

Ухвала від 05.04.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 27.03.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 01.06.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 11.12.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Корман О. В.

Ухвала від 11.02.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Коваль А. Б.

Ухвала від 22.01.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Коваль А. Б.

Постанова від 19.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Нерушак Л. В.

Ухвала від 30.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Нерушак Л. В.

Ухвала від 04.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Нерушак Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні