Справа № 755/3787/24
Провадження №: 2/755/3193/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
"01" квітня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовною заявою Житлово-будівельного кооперативу «Слово-2» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості по оплаті послуг з отримання будинків і споруд та прибудинкових територій, -
В С Т А Н О В И В :
До Дніпровського районного суду м. Києва 29.02.2024 надійшла позовна заява Житлово-будівельного кооперативу «Слово-2» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості по оплаті послуг з отримання будинків і споруд та прибудинкових територій, яка 04.03.2024 передана у провадження судді Катющенко В.П. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Як убачається із заявлених позовних вимог, позивач просить суд: стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу «Слово-2» нараховані за період з 01 жовтня 2021р. по 31 грудня 2023р. 865,85 грн., в тому числі 666,08 грн. - втрати від інфляції, 199,76 грн. - 3 % річних; судові витрати позивача покласти на відповідача повністю.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачу ОСОБА_1 на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 . ЖБК «Слово-2» управляє та утримує зазначений будинок та прибудинкову територію, затвердив штатні розклади, відповідно до яких та на умовах окремих трудових договорів оплачує працю робітників, уклав та виконує умови договорів з виробниками житлово-комунальних послуг: на постачання електроенергії, про технічне обслуговування систем електропостачання, на технічне обслуговування та ремонт ліфтів, про надання послуг з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, на послуги системи центрального опалення, на послуги з водопостачання водовідведення, про співпрацю з виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення, тощо, а відповідач отримує ці послуги та зобов`язаний вчасно щомісяця сплачувати за це кошти згідно ст.ст.24, 67-69, 145, 151 Житлового Кодексу України, п.5 ч.2 ст.7, п.2 ч.1 ст.8, ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.12 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572 (зі змінами).
06.03.2024 відповідачем ОСОБА_2 подано до суду заяву про повернення позовної заяви, з додатками, та 12.03.2024 - заява про відсутність предмету спору.
12.03.2024 на запит суду у порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України надійшла інформація щодо реєстрації місця проживання відповідача.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 15.03.2024 позовну заяву залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків.
26.03.2024 до суду від представника позивача надійшли заяви про усунення недоліків, відповідно до яких позивачем наведені обґрунтування позовних вимог з урахуванням часткового виконання відповідачем вимог позивача після пред`явлення позову, у зв`язку з чим позивач росить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача на користь позивача нараховані за період з 01.10.2021 по 31.12.2023 865,85 грн, в тому числі 666,08 грн - втрат від інфляції, 199,76 грн - 3% річних; судові витрати позивача покласти на відповідача.
Вивчивши зміст поданих документів, зміст позовної заяви та додатків до неї, приходжу до висновку, що позивачем виконані вимоги суду викладені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, у зв`язку з чим вважає за необхідне прийняти заяву про усунення недоліків з визначеним предметом спору.
Позовна заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду м. Києва.
Підстав для повернення позовної заяви, відмови в відкритті провадження у справі, відсутні.
При цьому, суд враховує положення ч. ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, та з огляду на викладене вважає, що дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України даний спір є малозначним.
За таких обставин, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 274, ч. 5 ст. 279 Цивільного процесуального кодексу України, суддя приходить до висновку, що вказана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Крім того, суддя не приймає доводи відповідача ОСОБА_1 , викладені у заяві від 28.03.2024 про необхідність залишення позовної заяви без руху із зобов`язанням позивача доплатити судовий збір, оскільки судовий збір сплачений позивачем у відповідності до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з урахуванням положень ч. 3 ст. 4 наведеного закону, відтак судовий збір сплачений позивачем вірно та у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 187, 261, 274-279, 353 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Відкрити провадження у справі за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Слово-2» (код ЄДРПОУ: 22932780, 02154, м. Київ, вул. Русанівська набережна, буд. 6) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), про стягнення заборгованості по оплаті послуг з отримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження, без повідомлення сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк, що не перевищує п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Не пізніше п`ятиденного строку відповідач має право подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк яких, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви та додатків до неї, відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України, в якій позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, в якому відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет http://court.gov.ua/sud2604.
Оскарження ухвали суду, окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118073065 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні