Дата документу 02.04.2024Справа № 554/2314/24 Провадження № 2-з/554/32/2024
У Х В А Л А
Іменем України
02 квітня 2024 року м. Полтава
Октябрський районний судм.Полтавив складісудді ГольникЛ.В.,за участюсекретаря МихайленкоК.О.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Полтавазаяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову шляхом зупинення виконавчого провадження № 72681244, яке відкрито державним виконавцем Новосанжарського відділу державної виконавчої служби у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Слюсарєвою С.М.
Вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 звернувся до Октябрського районного суду м. Полтави з позовною заявою до ОСОБА_2 про виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини та скасування рішення суду про стягнення аліментів.
Зазначає, що оскільки він оспорює батьківство, яке впливає на обов`язок сплати аліментів у виконавчому провадженні № 72681244, то заявник вважає необхідним забезпечити позов. Станом на 08.02.2024 було видано постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника. Вказує, що у разі задоволення позовних вимог, рішення суду про стягнення аліментів буде скасоване.
Згідно ч. ч. 1, 2ст. 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Види забезпечення позову визначеностаттею 150 ЦПК України.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Статтею 150 ЦПК України передбачено вичерпний перелік видів забезпечення позову.
За положеннями п. 2, 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих документів, зокрема виконавчих листів (п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження»).
Судом вбачається, що 27.05.2014 Октябрським районним судом м. Полтави ухвалено рішення у справі № 554/4519/14-ц за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 . Стягувато з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03.04.2014 року до досягнення дитиною повноліття.
05.09.2023 року державним виконавцем Новосанжарського відділу державної виконавчої служби у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Слюсарєвою С.М. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 72681244 на підставі дубліката виконавчого листа № 554/4519/14-ц, виданого 28.08.2023 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03.04.2014 року до досягнення дитиною повноліття.
Позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються оспорювання батьківства.
Разом із тим вимоги про забезпечення позову стосуються зупинення стягнення на підставі виконавчого листа, виданого Октябрським районним судом м. Полтави про стягнення аліментів на утримання дитини, який набрав законної сили, фактично є зупиненням вказаного виконавчого провадження.
Відповідно до п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» недопустимо забезпечувати позов шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали законної сили.
Оскільки законодавством встановлено вичерпний перелік видів забезпечення позову, а забезпечення позову шляхом зупинення виконання рішення, яке вже набрало законної сили, є недопустимим, заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.151,153, 260 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави.
Оскарження ухвали про забезпечення позову або відмову у забезпеченні позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Л.В.Гольник
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118092061 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Гольник Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні