Дата документу 22.05.2024Справа № 554/2314/24 Провадження № 2/554/3367/2024
У Х В А Л А
про призначення екпертизи
22 травня 2024 року м.Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі
головуючої судді Гольник Л.В.,
секретаря судового засідання Михайленко К.О.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Шевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Новосанжарський відділ Державної виконавчої служби у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини та скасування рішення суду про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
У провадженні Октябрського районного суду м. Полтави перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини та скасування рішення суду про стягнення аліментів.
Позивач подав клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, виконання якої просив доручити експертам ТОВ «Мама папа» (м. Київ, вул. Скоропадського, 21). На вирішення експерта поставити питання: Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
У підготовчому судовому засіданні позивач клопотання підтримав та просив його задовольнити. Заперечував призначення експертизи у державній установі НДЕКЦ, оскільки відповідач колись працювала в даній установі.
У підготовчому судовому засіданні відповідач пояснила, що вона ніколи не працювала у системі МВС та їх експертних установах. Вона працювала санітаркою у перинатальному центрі.
У судовому засіданні представник зазначила, що сторона відповідача не заперечує щодо проведення судової молерулярно-генетичної експертизи, але просить призначити її проведення у державній експертній установі.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи та клопотання, суд прийшов до такого висновку.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до приписів ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Статтею 136 Сімейного кодексу України (далі СК) передбачено, що особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Згідно із ч. 2 ст. 136 СК уразі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року № 3, предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, яка записана батьком, і дитиною.
Таким чином, умовою задоволення відповідного позову є доведення відсутності кровного споріднення.
Виходячи із заявлених позивачем вимог та обставин, на які посилався позивач в обґрунтування позову, суд приходить до висновку, що з`ясування питань, які зазначені позивачем в клопотанні про призначення експертизи, може мати значення для повного та всебічного з`ясування обставин справи і вирішення її згідно із законом, та потребує спеціальних знань.
За таких обставин суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача частково та призначити у справі судову генетичну експертизу.
Проте, враховуючи те, що позивач не надав документів, які підтверджують можливість проведення судової генетичної експертизи ТОВ «Мама папа», то в цій частині клопотання позивача слід відмовити.
Тому обранні експертної установи, суд приходить до висновку про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи у Полтавського науково-дослідного криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Полтава, провулок Рибальський, 8.
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний період часу, суд на підставі п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України зупиняє провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст. 76, 102-104, 189, 197, 252, 260, 352-354 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання позивача про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи задовольнити частково.
Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, виконання якої доручити експертам Полтавського науково-дослідного криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Полтава, провулок Рибальський, 8 .
На вирішення експерта поставити такі питання :
-Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?.
Копію ухвали та справу №554/2314/24 направити експерту для виконання.
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
Роз`яснити сторонам, що відповідно ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити до отримання висновків експерта.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає чинності після закінчення строків на її оскарження.
Суддя Л.В.Гольник
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119199627 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Гольник Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні