Справа № 508/202/21
Номер провадження 1-кп/508/4/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2024 року смт. Миколаївка
Миколаївський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
під час судового розгляду у кримінальному провадженні № 42020160000000763 від 28.08.2020 року стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України,
встановив:
На розгляді у ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42020160000000763 від 28.08.2020 року стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.
Прокурор ОСОБА_3 подав до суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у якому просить доручити слідчим Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управляння Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві отримати шляхом вилучення (здійснення виїмки) під час тимчасового доступу до речей і документів: у розпорядженні філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), документи, що стосуються призначення ОСОБА_4 , на посаду лісничого ІНФОРМАЦІЯ_3 ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (накази про призначення/переведення), особова справа, тощо).
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання. Окрім зазначеного у клопотанні, додав, що документи, тимчасовий доступ до яких він просить надати, допоможуть встановити ряд важливих обставин кримінального провадження. Під час проведення обшуку в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », на стадії досудового слідства, зазначені документи були відсутні, оскільки вилучалися правоохоронними органами раніше, що також було встановлено в судовому засіданні під час дослідження доказів і допиті свідків. Крім того зазначав, що через неодноразову ліквідацію та реорганізацію установ де працював обвинувачений ОСОБА_4 зазначені документи зараз перебувають у розпорядженні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Просив провести розглядзазначеного клопотаннябез представникаособи,у володінніякої вонизнаходяться,оскільки існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, посилаючись на те, що згідно Постанови про виділення матеріалів досудового розслідування від 17 березня 2021 року, виділено з кримінального провадження № 42020160000000763 матеріали досудового розслідування відносно ОСОБА_6 під реєстраційним номером НОМЕР_2 за ч. 3 ст. 368 КК України, який продовжує працювати на цьому підприємстві на посаді лісничого.
Обвинувачений ОСОБА_4 і його захисник ОСОБА_5 не заперечували проти задоволення клопотань прокурора.
Суд на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за можливе провести розгляд зазначених клопотань без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться.
Вирішуючи подане клопотання, суд виходить із такого.
Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків (частини 1, 2, 6 ст. 22 КПК України).
Згідно з ч. 1 і 2 ст. 333 КПК України, заходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються підчас судовогопровадження згідноз положеннямирозділу ІІцьогоКодексу зурахуванням особливостей,встановлених цимрозділом. Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 та пункту 5 ч. 2 статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, до них належить, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Частинами 1, 2 статті 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали суду.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: (1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; (2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; (3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Отже, для належного вирішення заявленого клопотання, суду слід перевірити відповідність доводів сторони, якими обґрунтовується клопотання про тимчасовий доступ вимогам частин 5 та 6 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання а також інші матеріали, наявні в розпорядженні суду, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Державне спеціалізоване господарське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (філія « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ДСГП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») в процесі неодноразових ліквідацій і реорганізацій є правонаступником ІНФОРМАЦІЯ_3 ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Тож, речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить прокурор, у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.
Таким чином, суд доходить висновку, що клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів необхідно задовольнити частково.
Ухвала суду про тимчасовий доступ до речей та документів повинна містити відомості, зокрема, про строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали (п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України).
Суд уважає за необхідне встановити строк дії ухвали в один місяць з дня її постановлення.
Тимчасовий доступ до речей та документів слід надати прокурорам уповноважених на підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні № 42020160000000763від 28.08.2020року та входять до складу групи прокурорів.
На підставі викладеного, суд
постановив:
Клопотання прокурора ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати прокурорам уповноважених на підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні № 42020160000000763від28.08.2020року та входять до складу групи прокурорів, тимчасовий доступ до речей і документів, що стосуються призначення ОСОБА_4 на посаду лісничого ІНФОРМАЦІЯ_3 ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (накази про призначення/переведення, особова справа, тощо), що перебувають у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Державного спеціалізованого господарського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю виготовлення копій документів.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
У іншій частині клопотання відмовити.
Особа, яка зазначена в ухвалі суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі суду. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Повний текст ухвали складено 02 квітня 2024.
Суддя: ОСОБА_7
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118095866 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Одеської області
Банташ Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні