Справа № 508/202/21
Номер провадження 1-кп/508/4/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2024 року селище Миколаївка
Миколаївський районний суд Одеської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретарів судових засідань: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4
сторін кримінального провадження:
прокурорів: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7
обвинуваченого ОСОБА_8
захисників: ОСОБА_9 , ОСОБА_10
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Миколаївка Березівського району Одеської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 серпня 2020 року за № 42020160000000763, за обвинуваченням ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Боровичі Маневичського району Волинської області, українця, громадянина України, не одруженого, пенсіонера, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України,
встановив:
Відповідно до ст. 7 Лісового кодексу України, ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українського народу та згідно ст. 1 цього ж Кодексу перебувають під охороною держави.
Частиною 1 статті 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» передбачено, що правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, органи доходів і зборів, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Відповідно до Положення «Про державну лісову охорону», затвердженого Постановою КМУ № 976 від 16.09.2009, керівник, головний лісничий, інженери відділу (сектору) всіх категорій, лісничий, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагенствами, входять до складу державної лісової охорони.
Згідно з Приміткою до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, якими особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Основними завданнями держлісоохорони є здійснення контролю за додержанням вимог лісового та мисливського законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, запобіганням злочинам і адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства, а також використання лісових ресурсів і мисливських тварин, організація та координація заходів з охорони державного мисливського фонду.
При реалізаціїзазначених вищеповноважень,згідно звимогами ст.19Конституції України,як службоваособа державноїлісової охорони ОСОБА_8 перебуваючина посаділісничого Андрієво-Іванівськоголісництва Державногопідприємства «Березівськелісове господарство», зобов`язаний діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України, законами України та іншими діючими нормативно-правовими актами, у тому числі й керівними документами Держлісагенства та Положенням «Про державну лісову охорону» щодо припинення, запобігання та недопущення лісопорушень.
Так, 26 серпня 2020 року ОСОБА_11 , з метою придбання ділової деревини твердої породи загальною кількістю 30 кубічних метрів, необхідної для проведення ремонту у власному будинку, звернувся до лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 .
Після чого, ОСОБА_8 , переслідуючи мету отримання неправомірної вигоди для себе, з використанням наданого йому службового становища за вчинення дій в інтересах ОСОБА_11 , висловив останньому прохання щодо надання неправомірної вигоди за реалізацію деревини із розрахунку 2760,00 гривень за 1 кубічний метр.
Розуміючи незаконність вимог лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 , ОСОБА_11 з метою викриття та припинення злочинної діяльності останнього, звернувся до правоохоронних органів. Після чого дії, які ОСОБА_11 вчиняв за зазначеним фактом та за вказаними обставинами, здійснювалися під контролем правоохоронних органів.
08.09.2020 біля 13.00 год., ОСОБА_11 прибув до Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» за адресою: АДРЕСА_2 , де під час розмови з ОСОБА_8 , визначившись із об`ємом першої партії необробленої деревини твердолистяних порід, яка буде придбана, а саме 5 кубічних метрів, на вимогу останнього, передав ОСОБА_8 , неправомірну вигоду у розмірі 7000 грн., у якості задатку.
Надалі, 05.10.2020 біля 14.00 год., ОСОБА_11 прибув до адміністративної будівлі Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство», де передав лісничому ОСОБА_8 другу частину раніше обумовленої неправомірної вигоди за 5 кубічних метрів деревини твердої породи у розмірі 6800,00 грн. Після чого, ОСОБА_11 домовившись із ОСОБА_8 із об`ємом наступної партії деревини, яка склала 10 кубічних метрів, передав ОСОБА_8 у якості задатку неправомірну вигоду у розмірі 10000 грн., при цьому з приводу документів на перевезення 5 кубічних метрів деревини, ОСОБА_8 сказав ОСОБА_12 звернутись до помічника лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 , який також організує завантаження лісоматеріалів на транспортний засіб.
05 жовтня 2020 року за вказівкою ОСОБА_8 , без оформлення будь-яких відповідних документів та дотримання встановлених законом процедур, помічником лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 , було видано та завантажено на вантажно-транспортний засіб марки КАМАЗ реєстраційний номер НОМЕР_1 , деревину - лісоматеріали круглі твердолистяних порід, класу якості С, загальним об`ємом 5 кубічних метрів, та видано ОСОБА_11 товарно-транспортну накладну від 05.10.2020, виписану на водія транспортного засобу марки КАМАЗ реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_14 , зазначивши вантажоодержувача ОСОБА_11 , дозволивши відпуск 5 кубічних метрів деревини - лісоматеріали круглі твердолистяних порід, класу якості С, загальною вартістю з урахуванням ПДВ 13795 грн. 85 коп.
У подальшому, 23.10.2020 у період часу з 10.00 до 14.00 год., за вказівкою ОСОБА_8 , без оформлення будь-яких відповідних документів та дотримання встановлених законом процедур, помічником лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 , було здійснено завантаження на вантажно-транспортний засіб марки «РЕНО» реєстраційний номер НОМЕР_2 , деревину - лісоматеріали круглі твердолистяних порід, класу якості С, загальним об`ємом 10 кубічних метрів та виписано товарно-транспортну накладну при перевезенні деревини автомобільним транспортним засобом від 23.10.2020, виписану на водія транспортного засобу марки «РЕНО» реєстраційний номер НОМЕР_2 ОСОБА_15 , зазначивши вантажоодержувача ОСОБА_11 , дозволивши відпуск 10 кубічних метрів деревини - лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, загальною вартістю з урахуванням ПДВ 27591 грн. 70 коп.
Пізніше, 23.10.2020 року біля 15.00 год., ОСОБА_11 зустрівся із лісничим Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 , на території адміністративної будівлі Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство», та надав йому другу частину раніше обумовленої суми неправомірної вигоди за 10 кубічних метрів деревини у розмірі 17600 грн.
Таким чином, лісничий Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_11 неправомірну вигоду на загальну суму 41400 грн. за відпуск 15 кубічних метрів лісоматеріалів круглих твердолистяних порід, класу якості С.
Відповідно до ч. 1 ст. 337 Кримінального процесуального кодексу України, що визначає межі судового розгляду, судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, крім випадків, передбачених цією статтею.
У кримінальному провадженні, що розглядається, обвинувачення висунуте ОСОБА_8 . Отже, саме стосовно ОСОБА_8 і його діянь повинен проводитися судовий розгляд.
Однак, у висунутому в обвинувальному акті обвинуваченні описано також обставини діяння іншої особи, а саме помічника лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 .
Як встановлено судом, згідно постанови прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Одеської обласної прокуратури ОСОБА_16 від 17.03.2021 року, виділено з кримінального провадження № 42020160000000763 матеріали досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_13 під реєстраційним номером НОМЕР_3 за ч. 3 ст. 368 КК України, відповідно до реєстру матеріалів та матеріальних носіїв, який є додатком до цієї постанови. (том 3 а.п. 74-85)
У світлі обставин даного провадження, виклад обставин, що характеризують діяння особи, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, з конкретною вказівкою на місце та час його вчинення, суперечить приписам ч. 1 ст. 337 КПК України щодо меж судового розгляду, у зв`язку з чим вказані обставини належить виключити з формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним.
Разом з тим, вказане не змінює обсягу обвинувачення, висунутого прокурором ОСОБА_8 , не спричиняє формулювання нового обвинувачення, і жодним чином не впливає на кваліфікацію дій обвинуваченого.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 368 КК України - прохання та одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого йому службового становища.
ОСОБА_8 в судовому засіданні 01.11.2022, свою позицію,щодо визнаннявини висловивнеоднозначно. Спочатку повідомив, що визнає вину за ч. 1 ст. 368 КК України, та пояснив, що в серпні-вересні 2020 до нього приїхав ОСОБА_11 та висловив бажання замовити 30 кубічних метрів ділової деревини, для виготовлення паркету. Він запропонував ОСОБА_11 відповідну деревину, ознайомив останнього з цінами на цю деревину, яка на той час складала 2760 грн за кубічний метр.
08.09.2020 року ОСОБА_11 приїхав і надав йому завдаток в розмірі 7000 (семи тисяч) гривень за придбання першої партії деревини у кількості 5 кубічних метрів.
05.10.2020 року ОСОБА_11 відвантажили перші 5 кубічних метрів ділової деревини, за що він розрахувався остаточно, передавши грошові кошти в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень. За його вказівкою документи виписував помічник лісничого ОСОБА_13 , він же керував процесом погрузки деревини. В цей же день ОСОБА_11 передав ще 10000 (десять тисяч) гривень завдатку, за придбання наступної партії деревини у кількості 10 кубічних метрів.
23.10.2020 року ОСОБА_11 відвантажили наступні 10 кубічних метрів ділової деревини. За його вказівкою заготівлею та погрузкою деревини займалися помічник лісничого ОСОБА_13 , а також інші працівники лісгоспу.
23.10.2020 року, після відвантаження 10 кубічних метрів деревини, він зустрівся з ОСОБА_11 , який оплатив залишок коштів в розмірі 17600 (сімнадцять тисяч шістсот) гривень.
Підтвердив, що загалом отримав від ОСОБА_11 41400 (сорок одну тисячу чотириста) гривень за 15 кубічних метрів ділової деревини твердолистяних порід класу якості С з Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство».
13800 грн. він здав в касу ДП «Березівське лісове господарство», а інші кошти в сумі 10000 грн. і 17600 грн. у нього вилучили працівники СБУ під час обшуку, який відбувся 23.10.2020 року.
На уточнюючі питання прокурора, пояснив, що по суті він запропонував деревину гарної якості за певні кошти. Так склалася практика, що він як керівник підприємства брав гроші (готівку) в замовників і розпоряджався ними на поточні потреби лісництва, а в кінці місяця готував звітність головному бухгалтеру лісогосподарства.
Згодом зазначив, що з боку правоохоронних органів і ОСОБА_11 відбулась провокація, і ніякої неправомірної вигоди він не мав наміру отримувати.
В судовому засіданні 02.05.2024 року під час надання додаткових показів, ОСОБА_8 вину не визнав, суду пояснив,що 08.09.2020 року 5 кубічних метрів ділової деревини вже було заготовлено. Отримав від ОСОБА_11 7000 гривень завдатку, як саме їх обліковував, та чи звітував за ці всі кошти в кінці вересня не пам`ятає. 05.10.2020 року отримав від ОСОБА_11 остаточний розрахунок за відвантажену деревину у кількості 5 кубічних метрів в розмірі 6800 гривень, а також 10000 гривень завдатку за наступні 10 кубічних метрів деревини. 23.10.2020 року отримав від ОСОБА_11 17600 гривень остаточного розрахунку за 10 кубічних метрів деревини, після їх відвантаження. Відвантаженням деревини, кожного разу займався помічник лісничого ОСОБА_13 за його вказівкою, але у фінансових питаннях останній не був обізнаний. Вказав, що за отримані в вересні грошові кошти від ОСОБА_11 відзвітував в ДП «Березівське лісове господарство», а саме за 13800 гривень. Підтвердив, що отримав від ОСОБА_11 загалом 41400 грн. (08.09.2020 року 7000 гривень; 05.10.2020 року залишок суми 6800 грн., а також 10 000 гривень за наступні 10 кубічних метрів лісоматеріалів; 23.10.2020 року після завантаження, остаточний розрахунок 17600 гривень). Розуміє, що діяв всупереч діючим нормативно-правовим актам, працюючи з готівкою і що цього не мав права робити. Навіщо вступив з ОСОБА_11 в такі договірні відносини не може пояснити, але не визнає того, що схилив ОСОБА_11 до надання неправомірної вигоди. Зазначав про існування практики, що лісничі брали гроші від населення за лісоматеріали, враховуючи значну відстань між підприємствами та відсутність в їх населеному пункті банківських установ та поштових відділень, де б клієнти могли заплатити кошти за придбану деревину. Отримуючи грошові кошти за замовлення в людей, з них оплачував поточні потреби лісництва (електроенергія, паливо і т.д.), в кінці місяця здавав авансовий звіт по витратам і залишок коштів до ДП «Березівське лісове господарство». Наголошував, що його не ознайомлювали з наказом по підприємству, який регулює розрахункові операції (безготівкові чи готівкові), а практика отримувати готівку від населення дуже розповсюджена у всіх лісництвах. Не вимагав гроші від ОСОБА_11 , в цьому свою вину не визнає. ОСОБА_11 відпустив ділову деревину твердолистяних порід класу якості ОСОБА_17 Виписували ТТН та приходно-касовий ордер, вказуючи всі характеристики деревини та реальну її ціну. Продавали ОСОБА_11 деревину за ціною, що була затверджена на підприємстві головним економістом. Облік ТТН вівся ним в спеціальному журналі, який вів він особисто, а потім інженер лісгоспу вносила дані до електронної системи ТТН після того, як він здавав звіт в ДП «Березівське лісове господарство». Покази свідка ОСОБА_18 (головного бухгалтера ДП Березівське лісове господарство) про те, що він жодного разу не здавав готівку в касу підприємства, оскільки це не передбачено нормативно-правовими актами, натомість здавав авансові звіти про витрати на господарські потреби підприємства, - не може пояснити. Зазначав про провокацію з боку ОСОБА_11 і правоохоронних органів.
Незважаючи на невизнання обвинуваченим ОСОБА_8 своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, суд вважає, що його вина повністю доведена сукупністю належних та допустимих доказів досліджених безпосередньо під час судового слідства.
Свідок ОСОБА_11 суду пояснив, що йому потрібна була деревина, твердих порід, кругла для паркету під час ремонту у власному будинку. В інтернеті знайшов повідомлення з контактами ОСОБА_8 , зателефонувавши йому, домовились про зустріч. Перший раз зустрівся з ОСОБА_8 в серпні місяці 2020 на території адміністративної будівлі Андрієво-Іванівськоого лісництва. При першій зустрічі з ОСОБА_8 повідомив йому, що йому потрібно 30 метрів кубічних круглої ділової деревини дубу. Ціну ОСОБА_8 назвав приблизно 2600-2700 гривень за метр кубічний (точної суми не пам`ятає). На запитання, як оплачувати деревину, ОСОБА_8 йому відповів, що на рахунок не вийде, лише готівкою, бо він не може провести більше ділової деревини ніж дозволено лісництву, оскільки лісництву на рік дозволяють заготовлювати такої деревини лише 20 кубічних метрів. ОСОБА_8 сказав, що зробить і 30 метрів кубічних, але за ціною, вищою, ніж та, що вказана на сайті. Зрозумівши, що ці кошти ОСОБА_8 просить для себе, одразу звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою. Наступна поїздка в лісництво була вже під контролем правоохоронних органів та з поміченими купюрами. Загалом ним було передано ОСОБА_8 грошові кошти декілька етапів. Спочатку надавав ОСОБА_8 предоплату, після чого відвантажили 5 куб метрів ділової деревини, а в день відвантаження розрахувався за них остаточно. Потім знов предоплату, після чого відвантажили 10 кубічних метрів ділової деревини, а в день відвантаження за них остаточну оплату. Розрахунок здійснював з ОСОБА_8 останній раз, коли приїхав на відвантаження 10 кубічних метрів деревини. На ділянці відвантаження був помічник лісничого ОСОБА_19 , який запропонував йому, крім 10 кубічних метрів деревини про які він домовився з ОСОБА_8 , ще завантажити 4 кубічних метри, і попросив за зайві 4 куба заплатити особисто йому, щоб про це не знав ОСОБА_8 . Також попросив грошові кошти за оплату праці працівників, які допомагали вантажити деревину. Загальну суму, яку передав ОСОБА_8 точно не пам`ятає. ОСОБА_20 надав 11000 грн. за 4 кубічних метрів деревини та за завантаження, біля 1000 грн. кожному працівнику. По суті це була оплата за безперешкодне провезення деревини. Наголосив, що пропонував ОСОБА_8 провести оплату через касу або на рахунок підприємства через банк, але він категорично відмовився, згоден був лише на отримання готівки. За наслідками слідчих дій було складено відповідні документи, фактичні обставини описані в них відповідали дійсності.
Свідок ОСОБА_13 суду пояснив,що в2020році займавпосаду помічникалісничого Андрієво-Іванівськоголісництва ДП«Березівське лісовегосподарство».З ОСОБА_8 перебуває вдружніх стосунках,який натой моментбув йогобезпосереднім керівникомі займавпосаду лісничогоАндрієво-Іванівськоголісництва ДП«Березівське лісовегосподарство».З ОСОБА_11 його познайомивсаме ОСОБА_8 приблизно всерпні 2020року,коли ОСОБА_11 приїзжав долісництва домовлятисяпро придбаннялісоматеріалів.Двічі виконуваввказівки ОСОБА_8 з відвантаженнядеревини для ОСОБА_11 Підтвердив породута класдеревини,яка булавідвантажена ОСОБА_11 ,як лісоматеріалівкруглих твердолистянихпорід класуякості С.При цьомуприсутнім небув підчас розрахунку ОСОБА_11 з ОСОБА_8 .Кожного разупісля відвантаженнялісоматеріалів ОСОБА_11 ,виписував ТТНі косовийордер,хоча немав правазаповнювати касовийордер.За наслідкамивідвантажень писавдві товаро-транспортнінакладні,та двакасових ордера,один примірниквіддавав ОСОБА_11 ,інший залишавв лісництвідля подальшоїзвітності.Останній раз ОСОБА_11 завантажив 14кубічних метрівкруглих лісоматеріалівтвердолистяних порідкласу якостіС,замість 10кубічних метріввказаних вТТН,зробивши цеза власноюініціативою.ТТН виписувалисядля того,щоб ОСОБА_11 міг безперешкоднопровозити лісоматеріалипо територіїУкраїни.Звіти доДП «Березівськелісове господарство»подавалися ОСОБА_8 до кінцякожного місяця.Теоретично ОСОБА_8 мав бивідзвітуватися заперший авансі оплату ОСОБА_11 ,але зяких причинце невийшло зробитийому невідомо.Повідомив,що процедурапридбання деревинив лісництвібула наступна:людина,яка бажалапридбати деревинумогла цезробити перерахункомгрошових коштівчерез касучи банкабо заготівкові кошти.Стверджував,що лісничиймав правопрацювати зготівкою.Про наказпо лісництвупро веденнякасових операціййому нічогоне відомоі зним йогоне ознайомлювали.
Свідок ОСОБА_21 суду пояснив, що в 2020 році був керівником ДП «Березівське лісове господарство». ОСОБА_8 його колишній колега, був у його підпорядкуванні і займав посаду лісничого структурного підрозділу Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарства», а ОСОБА_13 займав посаду помічника лісничого цього ж структурного підрозділу. Восени 2020 року, в кінці робочого дня до ДП «Березівське лісове господарство» приїхали співробітники правоохоронних органів, провели обшук, під час якого вилучили документи. Тоді йому не було відомо з чим це пов`язано. Повідомив, що в 2020 році ділової деревини лісгосп міг заготовити в межах 50-100 кубічних метрів, основна його частина заготовлялася саме ОСОБА_22 лісництвом ДП «Березівське лісове господарство». ОСОБА_23 дій при купівлі лісових матеріалів для фізичної особи був таким: фізична особа повинна надати свої документи (паспорт та ідентифікаційний код), зареєструватися через електронний облік, який формує ТТН (товаро-транспортну накладну). Маючи ТТН, людина сплачує відповідну суму в касу підприємства, банк або через мобільний банкінг. Дані до електронного обліку вносилися інженером лісового господарства. Лісничий не мав права приймати гроші від клієнтів напряму, але, так як в ОСОБА_24 лісництві ДП «Березівське лісове господарство» відсутня каса та касир, також в цьому населеному пункті немає пошти та банку, та значна відстань до ДП «Березівське лісове господарство» (близько 80 км.), то лісничі йшли назустріч людям та отримували від клієнтів грошові кошти особисто, а потім здавали їх до центральної каси лісового господарства. При цьому наголосив, що фізична особа мала би спочатку звернутися в ДП «Березівське лісове господарство», тільки після цього до Андрієво-Іванівського лісництва. Зазначав, що існує певна система електронного обліку продажу деревини, якщо фізична особа не внесена до цієї системи як покупець (контрагент) то і реалізувати деревину без системи неможливо. Чи був зареєстрований ОСОБА_11 як покупець в ній, він не пам`ятає. В 2020 році касиром в ДП «Березівське лісове господарство» була ОСОБА_25 , головним бухгалтером ОСОБА_26 . Вважав, що ОСОБА_8 йшов на зустріч людям, хоча це і є порушенням касових операцій. Про конкретних покупців йому, як директору, лісничі не повідомляли і не мали повідомляти. Як директор лісового господарства не порушував ніякої службової перевірки за даним фактом відносно ОСОБА_8 і ОСОБА_13 . Вказівок чи наказів лісничим працювати з готівкою не надавав, тобто ні ОСОБА_8 , ні ОСОБА_13 не були уповноважені на те, щоб працювати з готівкою від населення. Чи звітував ОСОБА_8 про замовлення ОСОБА_11 також не пам`ятає. Стосовно цін на матеріали, зазначив, що вони формувалися головним економістом підприємства, а ОСОБА_8 повинен був керуватися цінами, які були затверджені на підприємстві і були однакові для всіх.
Свідок ОСОБА_26 суду пояснила, що з 2007 року по 2021 рік працювала головним бухгалтером в ДП «Березівське лісове господарство». В її обов`язки входило ведення бухгалтерії, звітність, ведення всіх фінансових документів, тощо. Пояснила, що в ситуації, коли фізична особа бажала придбати лісову продукцію в господарстві алгоритм дій повинен був бути наступним: людина повинна була оплатити відповідну суму грошових коштів на розрахунковий рахунок підприємства або особисто через центральну касу підприємства, яка знаходилася лише в ДП «Березівське лісове господарство» в м. Березівка, потім отримати відповідну квитанцію і з цією квитанцією про оплату звертатися до лісничого для обговорення як і коли буде відпущено відповідну продукцію. Зазначала, що в ОСОБА_24 лісництві, як структурному підрозділі ДП «Березівське лісове господарство», своєї каси не було, вона була лише ДП «Березівське лісове господарство» в м. Березівка. Керівники відокремлених підрозділів вели лише облік, відповідні табелі робочого часу, та звітували раз на місяць за використані кошти на потреби лісництва. На поточні потреби лісництва (електроенергія, паливні та мастильні матеріали тощо) ОСОБА_8 використовував власні кошти, збирав всі відповідні квитанції про оплату цих поточних потреб і додавав їх до авансового звіту в кінці кожного місяця. Відповідно до таких авансових звітів, з бюджету ДП «Березівське лісове господарство» йому компенсували (повертали) щомісяця ці витрати. Які саме кошти використовував ОСОБА_8 для оплати поточних потреб лісництва їй не відомо. Такої практики, щоб працівники чи керівники отримували грошові кошти особисто від замовників, не було і їй про це не відомо. Зазначала, що ні ОСОБА_8 , як лісничий, або інший працівник ОСОБА_27 -Іванівського лісництва не мали права отримувати готівкові кошти від замовників. Всі розрахунки проводилися через центральну касу або на рахунок підприємства. Повідомила також, що ціни на лісоматеріали розроблялися економістом лісового господарства і були однакові, як для ДП «Березівське лісове господарство» так і для структурних підрозділів.
Свідок ОСОБА_28 суду пояснив, що він працював лісорубом (найманий працівник) в ОСОБА_24 лісництві ДП «Березівське лісове господарство» де керівником був ОСОБА_8 . Восени 2020 року (точної дати він не пам`ятає), зранку на роботі як зазвичай їм дали наряд (завдання на день), і він разом з іншими працівниками ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 і ОСОБА_32 поїхали на ділянку лісгоспу вантажити фуру деревиною. Завантаженням фури деревиною керував помічник лісничого ОСОБА_13 . Після завантаження фури деревиною отримав грошові кошти в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень. Розраховувався за це ОСОБА_13 , який сказав, що це замовник так віддячив їм. Грошові кошти отримали всі, хто загружав фуру. Згодом, після завантаження фури деревиною, грошові кошти вилучили працівники СБУ.
Свідок ОСОБА_33 суду пояснив, що він працював майстром лісу ІНФОРМАЦІЯ_2 ДП «Березівське лісове господарство» де керівником був ОСОБА_8 23.10.2020 року він допомагав грузити фуру на прохання помічника лісничого ОСОБА_13 . За роботу ОСОБА_13 заплатив йому 1000 (одну тисячу) грн., сказав, що замовник таким чином їм за це віддячив.
Свідок ОСОБА_34 суду пояснив, що він працював в ОСОБА_24 лісництві ДП «Березівське лісове господарство». 23.10.2020 року йому та іншим працівникам лісництва ( ОСОБА_29 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 і ОСОБА_37 ) дали наряд грузити фуру. Погрузкою безпосередньо керував ОСОБА_13 . Ними було завантажено приблизно пів фури, близько 1 метра висоти, 12 м довжини, сама деревина мала приблизно 3 метри в довжину. Окрім працівників лісництва, на місці погрузки були замовник (по припущенням працівників), водій автомобіля та водій крана. За цю роботу ОСОБА_13 розрахувався з ними грошовими коштами в розмірі 1000 (однієї тисячі) гривень кожному. Зі слів ОСОБА_13 таким чином їм віддячив замовник.
Свідок ОСОБА_38 суду пояснив, що був присутній під час обшуку приміщення ОСОБА_27 Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство». В його присутності ОСОБА_8 добровільно видав 17600 і 10000 гривень. Під час видачі цих коштів, ОСОБА_8 пояснив, що йому дав їх ОСОБА_11 за лісоматеріали. Був свідком також, як у ОСОБА_8 відбирали змиви з рук і вилучали документи в самому лісництві. Складені слідчими документи за наслідкам обшуку і інших процесуальних дій, відповідали дійсності і підписані ним.
Свідок ОСОБА_39 суду пояснив, що восени 2020 року, більш точної дати не пам`ятає, був присутній в якості понятого за обставин, коли вилучалися кошти і проводився обшук. На місці обшуку було авто марки «РЕНО» синього кольору з причепом. В причепі були складені великі дрова. За наслідками слідчих дій складалися відповідні документи, в яких він розписувався.
Також, винуватість ОСОБА_8 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, підтверджується письмовими доказами та матеріалами, які були надані стороною обвинувачення та безпосередньо досліджені судом в ході судового слідства:
- скріншотом з соціальної мережі Facebook, з наступним текстом: «… ОСОБА_40 - ОСОБА_8 -т. 0671516225 Ціна дров твердих порід для населення верхній склад 633,28грн./1м3. нижній склад 804,57грн/м3…»; (том 1 а.к.п. 222)
- письмовою заявою ОСОБА_11 про надання добровільної згоди на проведення стосовно нього негласних слідчих розшукових дій від 28.08.2020 року; (том 1 а.п. 216)
- письмовою заявою ОСОБА_11 про вчинення злочину від 28.08.2020 року; (том 1 а.п. 217)
- скріншотом щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на ім`я ОСОБА_8 , посада лісничий; (том 1 а.п. 223-232)
- протоколом огляду та вручення грошових коштів від 08.09.2020року, з додатками у вигляді фотокопій, який проведено Ст. оперуповноваженим Южного МРВ УСБУ в Одеській області майором ОСОБА_41 , за участю понятих ОСОБА_42 і ОСОБА_43 , згідно якого проведено огляд та вручено грошові кошти у розмірі 15000 (п`ятнадцять тисяч) гривень номіналом по 500 (п`ятсот) гривень у кількості 30 (тридцять) купюр, наступними серіями та номером: 1) СД 5108970; 2) ЛЗ 0677372; 3) СЗ 3043621; 4) СБ 8352355; 5) СД 2882225; 6) ВЗ 2674006; 7) ГК 4512522; 8) ЛД 0868796; 9) ЗД 3414940; 10) ВХ 4692494;11) ВГ 7082445; 12) ЛА 7576422; 13) ВГ 3343667; 14) BE 4477193; 15) ЗГ 0727101; 16) ЗГ 8013465; 17) BE 4446655; 18) ФЗ 4253223; 19) УЗ 0700494; 20) ФД 0942768; 21) УД 4297638; 22) УИ 5841320; 23) СБ 0428252; 24) ВВ 1518007; 25) УЗ 6765709; 26) ЗЗ 2690347; 27) ФБ 2506879; 28) ФБ 1664342; 29) АЗ 0712658; 30) ХА 6569986. За допомогою копіювального апарату заздалегідь було знято фотокопії із вищевказаних грошових коштів. Вказані грошові кошти раніше виділені ФВ УСБУ в Одеській області. Після огляду, вище вказані грошові кошти було передано для участі в негласних слідчих діях ОСОБА_11 ; (том 1, а.п. 235-246)
- протоколом огляду та вручення грошових коштів від 05.10.2020року з додатками, який проведено Ст. оперуповноваженим Южного МРВ УСБУ в Одеській області майором ОСОБА_41 , за участю понятих ОСОБА_42 і ОСОБА_43 , згідно якого проведено огляд та вручено грошові кошти у розмірі 20000 (двадцять тисяч) гривень номіналом по 500 (п`ятсот) гривень у кількості 40 (сорок) купюр, наступними серіями та номером: 1. ХИ 8128006; 2. АИ 9059167; 3. ЦБ 9108311; 4. ХВ 8262064; 5. АИ 8819778; 6. АБ 5937000; 7. ЦА 7887704; 8. ЦБ 6765538; 9. БА 5028021; 10. БА 7988871; 11. ЦА 3688219; 12. АС 1265079; 13. АЗ 8680002; 14. ХЖ 3276693; 15. ХВ 0882154; 16. ЦА 7305379; 17. АГ 5461981; 18. ХВ 0882151; 19. АЗ 7382481; 20. БА 8188098; 21. ХЕ 6322918; 22. ХЗ 5222911; 23. БА 0584707; 24. ББ 0057712; 25. ЗГ 0727101; 26. ЗГ 8013465; 27. ВГ 3343667; 28. ЛА 7576422; 29. ВГ 7082445; 30. BE 4477193; 31. ГК4512522; 32. ВХ 4692494; 33. ЗД 3414940; 34. ВЗ 2674006; 35. СД 2882225; 36. ЛД 0868796; 37. СД 5108970; 38. СБ 8352355; 39. СЗ 3043621; 40. ЛЗ 0677372. За допомогою копіювального апарату заздалегідь було знято фотокопії із вищевказаних грошових коштів, які надалі скріплені підписами понятих (додається до дійсного протоколу). Вказані грошові кошти раніше виділені ФВ УСБУ в Одеській області. Після огляду, вище вказані грошові кошти було передано для участі в негласних слідчих діях ОСОБА_11 ; (том. 2, а.п. 1-15)
- протоколом огляду від 07.10.2020 року, який проведено заступником начальника Южного МРВ УСБУ в Одеській області підполковником ОСОБА_44 , за участю спеціаліста ОСОБА_45 , ОСОБА_11 , а також в присутності понятих, та додатком до протоколу фотофіксацією. Відповідно до якого на території ПП «Чеське» в с. Демидово Березівського району Одеської області, здійснено огляд вантажного автомобілю КАМАЗ, державний номер НОМЕР_1 , на якому перебували лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, у кількості 18 шт. загальним об`ємом 5,0 м3 (п`ять метрів кубічних). Специфікація: 1) 3,5х30=0,29; 2) 3,5 х 28 =0,25; 3) 3,5х 30 = 0,29; 4) 3,5 х 30 = 0,29; 5) 3,5 х 32 = 0,33; 6) 3,5 х 36 = 0,42; 7) 3,5 х 34 = 0,37; 8) 3,5 х 30 = 0,29; 9) 3,5 х 34 = 0,37; 10)3,5х28=0,25; 11) 3,5х24=0,184; 12) 3,5Х28=0,25; 13) 3,5Х32=0,33; 14) 3,5Х34=0,37; 15) 3,5Х26=0,21; 16) 3,5Х24=0,184; 17) 3,5Х26=0,21; 18)3,5 Х 26 = 0,21; (том. 2 а. п. 17-22)
- протоколом обшуку від 23.10.2023 року, автомобіля марки «RENO» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_2 , який знаходився за адресою: АДРЕСА_3 , проведений слідчим Другого СВ слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_46 , в присутності понятих, за участю ОСОБА_13 , та додатками до протоколу флешносієм із відеофіксацією слідчої дії, а також розпискою ОСОБА_47 про отримання на відповідальне зберігання лісоматеріалів від 23.10.2020 року. Предметом обшуку був вантажний автомобіль марки RENO синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_2 . В ході обшуку автомобіля, ОСОБА_13 пояснив, що він 23.10.2020 отримав від особи на ім`я « ОСОБА_48 » грошові кошти у розмірі одинадцять тисяч гривень за 4 метра кубічних ділової деревини та частину цих грошей віддав іншим особам. ОСОБА_13 добровільно видав грошові кошти у розмірі 6000 грн. купюрами номіналом по 500 грн. з серіями та номерами: БГ 6105485; ЗЗ 1631083; ЦА 4088026; АЕ 5359697; ХЕ7919338; ХЖ 7271176; АД 2262336; БА 0937333; ББ 0644227; БА 6203264; ХИ 5868898; ЦА 3299792, які за допомогою спеціального технічного засобу (лампою ультрафіолетового випромінювання) було просвічено та на яких виявлено яскраво-зелені краплення. Після відкриття причепу транспортного засобу «Reno» виявлено колоди дерев`яні діаметром: 1) 30см; 2) 30см; 3)28 см; 4)30 см; 5)28 см; 6)34 см; 7)28 см; 8)24 см; 9)30 см; 10)30 см; 11) 26 см; 12)32 см; 13)28см; 14)30 см; 15)30 см; 16)26 см; 17)30 см; 18)28 см; 19)32 см; 20)36 см; 21)3-2 см; 22)32см; 23)32 см; 24)34 см; 25)32 см; 26)32 см; 27)28 см; 29)28 см; 30)24см; 31)38 см; 32)40 см; 33)42 см. Крім того, виявлено чотири метри кубічних дерев`яних колод, які через малу відстань між ними, високу щільність та їх вагу не вдалось заміряти на місці. Загалом виявлено чотирнадцять метрів кубічних дерев`яних колод, які вилучено та передано на відповідальне зберігання ОСОБА_49 . Крім іншого, ОСОБА_13 добровільно видано товарно-транспортну накладну №307829 від 23.10.2020, прибутковий касовий ордер № 158 та шматок білого аркушу паперу з чорновими записами. Обшук фіксувався за допомогою технічних засобів, відеозапис долучений до вказаного протоколу на флеш-носії, який відповідає протоколу обшуку; (том 2, а.п. 23-26, флешносій а.п. 27)
- протоколом освідування ОСОБА_8 від 23.10.2020 року, проведеного слідчим Другого СВ слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_50 , за участю понятих, а також учасників оперуповноважених УСБУ в Одеській області, та додатками до протоколу флешносієм із відеофіксацією дії. В ході проведення освідування виявлено на кистях, пальцях та між пальцями рук ОСОБА_8 краплення зеленого кольору, та знято змиви з кисті та пальців правої і лівої руки ОСОБА_8 ; (том 2, а.п. 47-48, флешносій а.п. 113)
- заявою ОСОБА_28 від 23.10.2020 року, про добровільну видачу Слідчому другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_51 , грошових коштів в сумі 1000 (одна тисяча) грн., які він отримав від ОСОБА_13 за погрузку деревини 23.10.2020 року; (том 2 а.п. 58)
-протоколом оглядупредмету від24.10.2020року,який проведенослідчим Слідчого другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_52 є грошові кошти добровільно видані ОСОБА_28 , у сумі одна тисяча гривень, а саме дві купюри по п`ятсот гривень: 1) МА 6903733; 2) ФГ 4237189; (том2 а.п. 59-60)
- заявою ОСОБА_53 від 23.10.2020 року, про добровільну видачу Слідчому другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_51 , грошових коштів в сумі 1000 (одна тисяча) грн., які він отримав від ОСОБА_13 за погрузку деревини 23.10.2020 року; (том 2 а.п. 61)
-протоколом оглядупредмету від24.10.2020року,який проведенослідчим Слідчого другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_52 є грошові кошти добровільно видані ОСОБА_54 , у сумі одна тисяча гривень, а саме дві купюри по п`ятсот гривень: 1) ХЗ 2193229; 2) ЛВ 9868701; (том 2 а.п. 62-63)
- заявою ОСОБА_55 від 23.10.2020 року, про добровільну видачу Слідчому другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_51 , грошових коштів в сумі 1000 (одна тисяча) грн., які він отримав від ОСОБА_13 за погрузку деревини 23.10.2020 року; (том 2 а.п. 64)
-протоколом оглядупредмету від24.10.2020року,який проведенослідчим Слідчого другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_52 є грошові кошти добровільно видані ОСОБА_56 , у сумі одна тисяча гривень, а саме дві купюри по п`ятсот гривень: 1) ЛЗ 6976450; 2) УИ 4513616; (том 2 а.п. 65-66)
- заявою ОСОБА_57 від 23.10.2020 року, про добровільну видачу Слідчому другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_51 , грошових коштів в сумі 1000 (одна тисяча) грн., які він отримав від ОСОБА_13 за погрузку деревини 23.10.2020 року; (том 2 а.п. 67)
-протоколом оглядупредмету від24.10.2020року,який проведенослідчим Слідчого другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_52 є грошові кошти добровільно видані ОСОБА_58 , у сумі одна тисяча гривень, а саме дві купюри по п`ятсот гривень: 1) ЛГ 3257730; 2) УД 2475153; (том 2 а.п. 68-69)
- заявою ОСОБА_59 від 23.10.2020 року, про добровільну видачу Слідчому другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_51 , грошових коштів в сумі 1000 (одна тисяча) грн., які він отримав від ОСОБА_13 за погрузку деревини 23.10.2020 року; (том 2 а.п. 70)
-протоколом оглядупредмету від24.10.2020року,який проведенослідчим Слідчого другого СВ ГУГУ ДБР розташованому у м. Миколаєві ОСОБА_60 . Оглядом є грошові кошти добровільно видані ОСОБА_61 , у сумі одна тисяча гривень, а саме дві купюри по п`ятсот гривень: 1) СЖ 4290826; 2) ЛЗ 3699623; (том 2 а.п. 71-72)
- протоколом обшуку будівлі Державного підприємства «Березівське лісове господарство», розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , від 23.10.2020 року, проведений Слідчим 2 СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_62 , в присутності понятих, та додатком до протоколу флешносієм із відеофіксацією слідчої дії. В ході обшуку було виявлено та вилучено: оригінал лісорубного квитка від 16.06.2020 серії 02ЛКБ№522857 на 1 арк.; оригінал посадової інструкції майстра лісу ДП «Березівське лісове господарство» на 1 арк.; оригінал посадової інструкції лісничого Березівського ДЛГ на 2 арк.; оригінал попередження про спеціальні обмеження встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про засади запобігання і протидію корупції» на 1 арк.; копію переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2020 рік по ДП «Березівське ЛГ» ООУЛМГ Одеської області на 2 арк.; оригінал наказу ДП «Березівське лісове господарство» від 31.03.2020 № 25 на 1 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 1 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 2 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 3 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 4 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 5 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 6 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 7 на 2 арк.; оригінал акту позапланової ревізії № 1 на 1 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 8 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 9 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 10 на 2 арк.; оригінал акту весняної планової ревізії № 11 на 2 арк.; копія журналу вхідної кореспонденції ДП «Березівське лісове господарство» на 1 арк.; оригінал особової справи помічника лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 на 14 арк.; оригінал особової справи лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_63 на 18 арк.; оригінал звіту про оплату праці за вересень 2020 року Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» на 65 арк.; оригінал звіту про оплату праці за серпень 2020 року Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» на 49 арк.; оригінал звіту про рух основних засобів та матеріальних цінностей Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» за вересень 2020 року на 57 арк.; оригінал звіту про рух основних засобів та матеріальних цінностей Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» за серпень 2020 року на 57 арк.; оригінал наказу від 16.01.2019 № 1-А на 1 арк.; оригінали протоколів про погодження вільної оптової ціни укладеного між ДП «Березівське лісове господарство» та Андрієво-Іванівською сільською радою на 6 арк.; оригінал журналу реєстрації наказів з прийняття, переведення та звільнення ДП «Березівське лісове господарство» на 48 арк.; (том 2 а.п. 87-90, флешносій а.п. 91)
-протоколом обшукубудівлі Андрієво-Іванівськоголісництва Державногопідприємства «Березівськелісове господарство»,розташованого заадресою: АДРЕСА_2 ,від 23.10.2020року,проведений Слідчим2СВ СУТУ ДБР,розташованого умісті Миколаєві ОСОБА_64 ,в присутностіпонятих,за участю ОСОБА_8 ,та додаткомдо протоколу флешносієміз відеофіксацієюслідчої дії.В ходіобшуку ОСОБА_8 добровільно виданогрошові кошти,які отримановід ОСОБА_11 23.10.2020року урозмірі 17600грн.купюрами по200грн.кожна укількості 88купюр,а саме:ГБ 0963921;ВД 7096762;ВД 3722911;ГГ 3111805;ГБ 8828211;ГД 2829741;ГГ 1802795;ГГ 1159492;ВД 8661367;ВД 6806542;ВД 2482909;ГГ 1014052;ГД 9832821;ВД 3722138;ГГ 1802803;ГД 0389055;ГД 1651840;ГБ 4735865;ГД 7351796;ГД 4579894;ГГ 6491535;ГД 2281048;ВД 7345265;ГГ 8605811;ГД 0658204;ГД 0139481;ВД 1873224;ГГ 6470945;ГГ 2297212;ГВ 9291652;ГГ 5275512;ГА 0279763;ГД 7544396;ВД 7097308;ВЖ 8521726;ГД 6611252;ГГ 0410484;ВД 3189965;ГД 1341509;ГГ 6491560;ГБ 2781821;ГГ 8103456;ГГ 4347381;ГГ 2649363;BE9051297;ГА 9320796;ВД 9543591;ГД 8237727;ГГ 2895594;ГД 0595648;ГГ 3111804;ВД 9793855;ГД 1092764;ВД 7440587;ГД 9832822;ВЖ 3600199;ГД 5843785;ГД 0139472;ГД 0139470;ВД 3225439;ГД 0139471;ГД 0139480;BE5576510;ГД 9228483;ГГ 3887436;ГГ 7607176;BE6816655;ВД 8680534;BE8241022;ВИ 1495352;ГД 6305718;ГГ 1802796;ГГ 9839196;ВД 0233629;ВД 9808596;ГВ 2989356;ВЖ 4809402;ГГ 9841131;ГД 0101008;ВД 1236945;ВЖ 1452439;ВД 3408188;ГБ 0455372;ВД 4354472;ГГ 4282598;ГГ 7607175;ГД 0389056;ВЖ 6281604.Також ОСОБА_8 добровільно виданогрошові кошти,які отримановід ОСОБА_11 під часминулої зустрічі,у розмірі10000грн.купюрами по 500грн.кожна укількості 20купюр,а саме:ЛГ 6147112; ГТ 2485357; АА 4450925; МБ 3527787; МБ 6474906; СБ 7039427; ФГ 9616337; ЛЗ 1931570; БР 5648996; СЗ 3430007; ВБ 1969552; БТ 3744550; ВГ 6710941; СГ 9539969; СБ 5509635; ВБ 8811561; УЖ 0932137; ФБ 0530921; БР 4858742; УГ 9749289. В ході обшуку також було виявлено та вилучено: журнал обліку надходжень виручки А-Іванівського лісництва за 2018-2019-2020 роки; журнал реєстрації товаро-транспортних накладних А-Іванівського лісництва за 2016-2017-2018-2019-2020 роки; справу (без номеру) «Корешки квитанції по касі, одержаних від зданої виручки по А-Іванівському лісництву в 1 томі; справу № 5 «виписка рахунків на оплату за лісопродукцію посадматеріал, послуги» в 1 томі; копія товарно-транспортної накладної № 526846 від 05.10.2020 на 1 арк. та пустий прибутковий касовий ордер до неї на 1 арк.; звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт без номерів від 17.10.2020 з накладною № 79, від 21.10.2020 з накладною № 80, від 13 жовтня 2020 року з накладною № 78, від 08.10.2020 з накладною № 77, від 06.10.2020 з накладною № 76 кожен на 1 арк.; аркуш паперу з чорновими записами щодо придбання палива на 1 арк.; (том 2 а.п. 107-112, флешносій а.п. 113)
- протоколом огляду та вручення грошових коштів від 23.10.2020року,з додаткамиу виглядіфотокопій,який складеноСт.оперуповноваженим ЮжногоМРВ УСБУв Одеськійобласті майором ОСОБА_41 ,за участю ОСОБА_11 та понятих.Згідно якогопроведено оглядта врученогрошові коштиу розмірі31000(тридцятьодна тисяча)гривень.Номіналом по200(двісті)гривень укількості 100(сто)купюр,наступними серіямита номером: 1) ГВ 9291652; 2) ВЖ 8521726; 3) ГГ 9841131; 4) ВД 2482909; 5) ГД 2281048; 6) ВД 8661367; 7) ВД 3722911; 8) ГГ 2895594; 9) ГГ 6491560; 10) ГГ 6491535; 11) ВД 3722138; 12) ГД 0101008; 13) ГД 1341509; 14) ВЖ 4809402; 15) ВД 9808596; 16) ВД 3189965; 17) ГГ 0410484; 18) ГД 2829741; 19) ГГ 1159492; 20) ГГ 5275512; 21) ГД 1092764; 22) ГГ 3111804; 23) ГГ 3111805; 24) ГД 8237727; 25) ГГ 1802796; 26) ВД 1873224; 27) ГА 0279763; 28) ГА 9320796; 29) ГГ 6470945; 30) ГД 1651840; 31) ГБ 2781821; 32) ГД 9832822; 33) ГГ 4347381; 34) ГД 9832821; 35) ГБ 0455372; 36) ВД 9793855; 37) ГД 0595648; 38) ВД 7440587; 39) ГГ 4282598; 40) ВД 4354472; 41) ВЄ 2564119; 42) ГД 2102660; 43) ГД 3879391; 44) ВЄ 2316950; 45) ВЄ 8733658: 46) ГГ 1802797; 47) ГГ 1802801; 48) ГГ 1802803; 49) ГГ 1802795; 50) ГД 4579894; 51) ВД 7097308; 52) ГГ 8103456; 53) ГД 0389055; 54) ГД 0389056; 55) ГД 5843785; 56) ГГ 2649363; 57) ГГ 9839196; 58) ВЖ 6281604; 59) ГВ 2989356; 60) ГГ 7607175; 61) ГБ 0963921; 62) ГГ 7607176; 63) ГГ 3887436; 64) ГД 7544396; 65) ГД 0139481; 66) ГД 0139472; 67) ГД 0139471; 68) ГД 0139480; 69) ГД 0139470; 70) ВД 7345265; 71) ВЄ 9051297; 72) ВД 7096762; 73) ГД 0115647; 74) ГГ 1056416; 75) ГВ 2232492; 76) ГГ 6086328; 77) ГГ 1014052; 78) ГГ 2862506; 79) ГД 9228483; 80) ВЄ 5576510; 81) ВЖ 1452439; 82) ВД 1236945; 83) ВД 3408188; 84) ВД 8680534; 85) ВД 0233629; 86) ВД 6806543; 87) ГД 6611252; 88) ГД 7351796; 89) ГБ 4735865; 90) ВЖ 3600199; 91) ВИ 1495352; 92) ГД 0658204; 93) ГГ 2297212; 94) ГГ 8605811; 95) ГД 6305718; 96) ВЄ 8241022; 97) ВД 9543591; 98) ГБ 8828211; 99) ВД 3225439; 100) ВЄ 6816655. Номіналом по 500 (п`ятсот) гривень у кількості 22 (двадцять дві) купюри, наступними серіями та номером: 1) ХЗ 2193229; 2) ЦА 3299792; 3) БА 6203264; 4) АД 2262336; 5) БА 0937333; 6) БГ 6105485; 7) ББ 0644227; 8) АЕ 5359697; 9) ХИ 5868898; 10) ХЖ 7271176; 11) ЦА 4088026; 12) ХЕ 7919338; 13) ЛВ 9868701; 14) ЛЗ 3699623; 15) ЗЗ 1631083; 16) УД 2475153; 17) СЖ 4290826; 18) ЛЗ 6976450; 19) ЛГ 3257730; 20) МА 6903733; 21) УИ 4513616; 22) ФГ 4237189. За допомогою копіювального апарату заздалегідь було знято фотокопії із вищевказаних грошових коштів, які надалі скріплені підписами понятих (додається до дійсного протоколу). Вказані грошові кошти раніше виділені ФВ УСБУ в Одеській області. Після огляду, вище вказані грошові кошти було передано для участі в негласних слідчих діях ОСОБА_11 ; (том. 2, а.п. 143-157)
- протоколом отримання речей та документів від 27 жовтня 2020 року, складеного Слідчим Другого СВ СУ ТУДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_64 , за участю ОСОБА_11 . В ході відповідної процесуальної дії ОСОБА_65 добровільно надав для долучення до матеріалів кримінального провадження: - товаро-транспортну накладну № 526846 від 05.10.2020 року з печаткою ДП «Березівське лісове господарство» на вивезення 5 метрів кубічних круглих лісоматеріалів твердолистяних порід класу якості С із верхнього складу на 1 арк., та квитанцію до неї видану на ім`я ОСОБА_11 на 1 аркуші (всього 2 аркуші); - товаро-транспортну накладну № 307829 від 23.10.2020 з печаткою ДП «Березівське лісове господарство» на вивезення 10 метрів кубічних круглих лісоматеріалів твердолистяних порід класу якості С із верхнього складу на 1 арк. та квитанцію до неї видана на ім`я ОСОБА_11 на 1 арк. (всього на 2 арк.); (том 2 а.п. 158-159)
- товаро-транспортною накладною (додаток 7 до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, форма № 1-ТН): у верхньому лівому кутку міститься прямокутний штамп Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «дата, місяць, рік» - 05 жовтня 2020 р.; в графі «№» - 526846; в графі «Автомобіль» - КАМАЗ ВН78-12СТ; в графі «Причіп/напівпричіп» - не заповнено; в графі «Вид перевезень» - Самовивоз; в графі «Автомобільний перевізник» - ПП «Чеське»; в графі «Водій» - ОСОБА_14 ; в графі «Замовник» - населення готівка; в графі «Вантажовідправник» - А. Іванівське лісництво ДП «Березівський лісгосп»; в графі «Вантажоодержувач» - ОСОБА_11 ; в графі «пункт навантаження» - обх.№1 Майстер лісу ОСОБА_34 ; в графі «Пункт розвантаження» - м. Одеса; в графі «Переадресування вантажу» - не заповнено; в графах «Переадресування вантажу», «відпуск за довіреністю вантажоодержувача» - не заповнено; в графі «вантаж наданий для перевезення у стані, що відповідає/не відповідає правилам перевезень відповідних вантажів» - відповідає; в графах «номер пломби», «кількість місць», «масою бруто», «отримав водій/експедитор» - не заповнено; в графі «Бухгалтер (відповідальна особа вантажовідправника)» - підпис, розшифровка підпису ОСОБА_66 ; в графі «Відпуск дозволив» - пом.л-го ОСОБА_13 , підпис; в графі «усього відпущено на загальну суму» - Тринадцять тисяч сімсот дев`яносто п`ять грн. 85 коп.; в графі «у т.ч. ПДВ» - прочерк; в графах «Супровідні документи на вантаж», «Транспортні послуги, які надаються автомобільним перевізником» - не заповнено; Зворотній бік, відомості про вантаж: 1. Лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С із нижнього складу; одиниця виміру м3; кількість місць 5.0; ціна без ПДВ за одиницю, грн 2759,17; загальна сума з ПДВ, грн 13795,85; специфікація: 1) 3,5х30=0,29; 2) 3,5х28 =0,25; 3) 3,5х 30 = 0,29; 4) 3,5х30 = 0,29; 5) 3,5х32 = 0,33; 6) 3,5х36 = 0,42; 7) 3,5х34 = 0,37; 8) 3,5х30 = 0,29; 9) 3,5х34=0,37; 10) 3,5х28=0,25; 11) 3,5х24=0,184; 12) 3,5х28=0,25; 13) 3,5х32=0,33; 14) 3,5х34=0,37; 15) 3,5х26=0,21; 16) 3,5х24=0,184; 17) 3,5х26=0,21; 18) 3,5х26 = 0,21, підсумок - 5,0 м3; в графі «Здав (відповідальна особа вантажовідправника)» - С. Мельніченко, підпис; графи «Прийняв водій/експедитор», «Здав» водій/експедитор» - не заповнені; в графі «Прийняв (відповідальна особа вантажоодержувача)» - підпис, ОСОБА_67 ; (том 2 а.п. 166)
- квитанцією до прибуткового касового ордеру: в графі «найменування підприємства/установи/організації» - прямокутний штамп Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «№» - 134; в графі «Прийнято від» - ОСОБА_11 ; в графі «підстава» - ТТН № 526846 за лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С; в графі «сума» - тринадцять тисяч сімсот дев`яносто п`ять грн. 85 коп.; « ОСОБА_68 » - кругла печатка Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «головний бухгалтер» - підпис, Г. Шупарська; в графі «касир» - підпис без розшифровки; (том 2 а.п. 167)
- товаро-транспортною накладною (додаток 7 до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, форма № 1-ТН): у верхньому лівому кутку міститься прямокутний штамп Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «дата, місяць, рік» - 23 жовтня 2020 р.; в графі «№» - 307829; в графі «Автомобіль» - РЕНО ВН47-17КА; в графі «Причіп/напівпричіп» - ВН25-25ХН; в графі «Вид перевезень» - Самовивоз; в графі «Автомобільний перевізник» - приватна особа; в графі «Водій» - ОСОБА_15 ; в графі «Замовник» - населення готівка; в графі «Вантажовідправник» - А.Іванівське лісництво ДП «Березівський лісгосп»; в графі «Вантажоодержувач» - ОСОБА_11 ; в графі «пункт навантаження» - обх. №1 Майстер лісу ОСОБА_34 ; в графі «Пункт розвантаження» - м. Одеса; в графі «Переадресування вантажу» - не заповнено; в графах «Переадресування вантажу», «відпуск за довіреністю вантажоодержувача» - не заповнено; в графі «вантаж наданий для перевезення у стані, що відповідає/не відповідає правилам перевезень відповідних вантажів» - відповідає; в графах «номер пломби», «кількість місць», «масою бруто», «отримав водій/експедитор» - не заповнено; в графі «Бухгалтер (відповідальна особа вантажовідправника)» - підпис, розшифровка підпису ОСОБА_66 ; в графі «Відпуск дозволив» - пом. л-го ОСОБА_13 , підпис; в графі «усього відпущено на загальну суму» - Двадцять сім тисяч п`ятсот дев`яносто одна грн. 70 коп.; в графі «у т.ч. ПДВ» - прочерк; в графах «Супровідні документи на вантаж», «Транспортні послуги, які надаються автомобільним перевізником» - не заповнено; Зворотній бік, відомості про вантаж: 1. Лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С із верхнього складу; одиниця виміру м3; кількість місць 10.0; ціна без ПДВ за одиницю, грн 2759,17; загальна сума з ПДВ, грн 27591,70; специфікація 3,5 м.: 1) 30х0,29; 2) 30х0,29; 3)28х0,25; 4)30х,29; 5)28х0,25; 6)34х0,37; 7)28х0,25; 8)24х0,184; 9)30х0,29; 10)30х0,29; 11) 26х0,21; 12) 32х0,33 см; 13) 28х0,25; 14)30х0,29; 15)30х0,29; 16)26х0,21; 17)30х0,29; 18)28х0,25; 19)32х0,33; 20)36х0,42; 21)32х0,33; 22)32х0,33; 23)32х0,33; 24)34х0,37; 25)32х0,33; 26)32х0,33; 27)28х0,25; 28) 32х0,33; 29)28х0,25; 30)24х0,184; 31)38х0,46; 32)40х0,50; 33)42х0,56, підсумок всього - 10,0 м3; в графі «Здав (відповідальна особа вантажовідправника)» - С. Мельніченко, підпис; графи «Прийняв водій/експедитор», «Здав» водій/експедитор» - не заповнені; в графі «Прийняв (відповідальна особа вантажоодержувача)» - підпис, В. Борісенко; (том 2 а.п. 168)
- квитанцією до прибуткового касового ордеру: в графі «найменування підприємства/установи/організації» - прямокутний штамп Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «№» - 158; в графі «Прийнято від» - ОСОБА_11 ; в графі «підстава» - ТТН № 307829 за лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С; в графі «сума» - двадцять сім тисяч п`ятсот дев`яносто одна грн. 70 коп.; « ОСОБА_68 » - кругла печатка Державного підприємства «Березівське лісове господарство» Код 00992668; в графі «головний бухгалтер» - підпис, Г. Шупарська; в графі «касир» - підпис без розшифровки; (том 2 а.п. 169)
- протоколом огляду від 27.10.2020 року, який проведено Ст. о/у Южного МРВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_69 , за участю спеціаліста ОСОБА_70 , а також в присутності понятих, та додатком до протоколу фотофіксацією. Відповідно до якого в смт. Раухівка, здійснено огляд 43 стовбурів лісоматеріалів круглих твердолистяних порід класу якості «С» із верхнього складу. Специфікація: 1) 30х0.29, 2) 30х0.29, 3) 28х0.25, 4) 30х0.29, 5) 28х0.25, 6) 34х0.37, 7) 28х0.25, 8) 24х0.184, 9) 30х0.29, 10) 30х0.29, 11) 26х0.21, 12) 32х0.33, 13) 28х0.25, 14) 30х0.29, 15) 30х0.29, 16) 26х0.21, 17) 30х0.29, 18)28х0.25, 19) 32х0.33, 20) 36х0.42, 21) 32х0.33, 22) 32х0.33, 23) 32х0.33, 24) 34х0.37, 25) 32х0.33, 26) 32х0.33, 27) 28х0.25, 28) 32х0.33, 29) 28х0.25, 30) 24х0.184, 31) 38х0.46, 32) 40х0.50, 33)42х0.56, 34) 26х0.21, 35) 30х0.57, 36) 30х0.57, 37)32х0.32, 38) 32х0.32, 39) 32х0.32, 40) 34х0.37, 41) 38х0.46, 42) 40х0.51, 43) 40х0.51. Загальний об`єм 13.658 м3 (куб.метрів); (том. 2 а. п. 175-180)
- протоколом огляду від 18.11.2020 року, який проведено Ст. о/у Южного МРВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_69 , за участю спеціаліста ОСОБА_70 , а також в присутності понятих. Відповідно до якого в смт. Раухівка, здійснено огляд наявних лісоматеріалів круглих твердолистяних порід класу якості «С» із верхнього складу. Оглянута деревина у кількості 43 стовбурів відноситься до промислового дубу і не являється сухостоєм, мають довжину 3м. 50 см. Специфікація 3,5 м.: 1) 30х0.29, 2) 30х0.29, 3) 28х0.25, 4) 30х0.29, 5) 28х0.25, 6) 34х0.37, 7) 28х0.25, 8) 24х0.184, 9) 30х0.29, 10) 30х0.29, 11) 26х0.21, 12) 32х0.33, 13) 28х0.25, 14) 30х0.29, 15) 30х0.29, 16) 26х0.21, 17) 30х0.29, 18)28х0.25, 19) 32х0.33, 20) 36х0.42, 21) 32х0.33, 22) 32х0.33, 23) 32х0.33, 24) 34х0.37, 25) 32х0.33, 26) 32х0.33, 27) 28х0.25, 28) 32х0.33, 29) 28х0.25, 30) 24х0.184, 31) 38х0.46, 32) 40х0.50, 33)42х0.56, 34) 26х0.214, 35) 30х0.285, 36) 30х0.285, 37)32х0.324, 38) 32х0.324, 39) 32х0.324, 40) 34х0.366, 41) 38х0.458, 42) 40х0.507, 43) 40х0.507. Загальний об`єм 13.594 м3 (куб.метрів); (том. 2 а. п. 181-183)
- протоколом огляду від 18.11.2020 року, який проведено Ст. о/у Южного МРВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_69 , за участю спеціаліста ОСОБА_70 , а також в присутності понятих. Відповідно до якого в с. Нові-Біляри, здійснено огляд здійснено огляд наявних лісоматеріалів круглих твердолистяних порід класу якості «С» із нижнього складу. Оглянута деревина у кількості 18 стовбурів відноситься до промислового дубу і не являється сухостоєм. Загальний об`єм оглянутого дубу складає 5 м3 (куб.м.) 18 стовбурів промислового дубу довжиною по 3 м. 50 см. Специфікація 3,5 м.: 1) 30х0.29, 2) 28х0.25, 3)30х0.29, 4) 30х0.29, 5) 32х0.33, 6)36х0.42, 7)34х0.37, 8)30х0.29, 9) 34х0.37, 10) 28х0.25, 11)24х0.184, 12) 28х0.25, 13) 32х0.33, 14) 34х0.37, 15) 26х0.21, 16) 24х0.184, 17) 26х0.21, 18) 26х0.21. Загальний об`єм 5,0 м3 (куб.метрів); (том. 2 а. п. 184-186)
- ксерокопією грошових коштів, які використовувалися в рамках кримінального провадження № 42020160000000763 від 28.08.2020 року: номіналом по 200 (двісті) гривень у кількості 100 (сто) купюр, наступними серіями та номером: 1) ГВ 9291652; 2) ВЖ 8521726; 3) ГГ 9841131; 4) ВД 2482909; 5) ГД 2281048; 6) ВД 8661367; 7) ВД 3722911; 8) ГГ 2895594; 9) ГГ 6491560; 10) ГГ 6491535; 11) ВД 3722138; 12) ГД 0101008; 13) ГД 1341509; 14) ВЖ 4809402; 15) ВД 9808596; 16) ВД 3189965; 17) ГГ 0410484; 18) ГД 2829741; 19) ГГ 1159492; 20) ГГ 5275512; 21) ГД 1092764; 22) ГГ 3111804; 23) ГГ 3111805; 24) ГД 8237727; 25) ГГ 1802796; 26) ВД 1873224; 27) ГА 0279763; 28) ГА 9320796; 29) ГГ 6470945; 30) ГД 1651840; 31) ГБ 2781821; 32) ГД 9832822; 33) ГГ 4347381; 34) ГД 9832821; 35) ГБ 0455372; 36) ВД 9793855; 37) ГД 0595648; 38) ВД 7440587; 39) ГГ 4282598; 40) ВД 4354472; 41) ВЄ 2564119; 42) ГД 2102660; 43) ГД 3879391; 44) ВЄ 2316950; 45) ВЄ 8733658: 46) ГГ 1802797; 47) ГГ 1802801; 48) ГГ 1802803; 49) ГГ 1802795; 50) ГД 4579894; 51) ВД 7097308; 52) ГГ 8103456; 53) ГД 0389055; 54) ГД 0389056; 55) ГД 5843785; 56) ГГ 2649363; 57) ГГ 9839196; 58) ВЖ 6281604; 59) ГВ 2989356; 60) ГГ 7607175; 61) ГБ 0963921; 62) ГГ 7607176; 63) ГГ 3887436; 64) ГД 7544396; 65) ГД 0139481; 66) ГД 0139472; 67) ГД 0139471; 68) ГД 0139480; 69) ГД 0139470; 70) ВД 7345265; 71) ВЄ 9051297; 72) ВД 7096762; 73) ГД 0115647; 74) ГГ 1056416; 75) ГВ 2232492; 76) ГГ 6086328; 77) ГГ 1014052; 78) ГГ 2862506; 79) ГД 9228483; 80) ВЄ 5576510; 81) ВЖ 1452439; 82) ВД 1236945; 83) ВД 3408188; 84) ВД 8680534; 85) ВД 0233629; 86) ВД 6806543; 87) ГД 6611252; 88) ГД 7351796; 89) ГБ 4735865; 90) ВЖ 3600199; 91) ВИ 1495352; 92) ГД 0658204; 93) ГГ 2297212; 94) ГГ 8605811; 95) ГД 6305718; 96) ВЄ 8241022; 97) ВД 9543591; 98) ГБ 8828211; 99) ВД 3225439; 100) ВЄ 6816655; номіналом по 500 (п`ятсот) гривень у кількості 22 (двадцять дві) купюри, наступними серіями та номером: 1) ХЗ 2193229; 2) ЦА 3299792; 3) БА 6203264; 4) АД 2262336; 5) БА 0937333; 6) БГ 6105485; 7) ББ 0644227; 8) АЕ 5359697; 9) ХИ 5868898; 10) ХЖ 7271176; 11) ЦА 4088026; 12) ХЕ 7919338; 13) ЛВ 9868701; 14) ЛЗ 3699623; 15) ЗЗ 1631083; 16) УД 2475153; 17) СЖ 4290826; 18) ЛЗ 6976450; 19) ЛГ 3257730; 20) МА 6903733; 21) УИ 4513616; 22) ФГ 4237189; (том 2 а.п. 188-200)
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 10.09.2020 року, за результатами проведення негласного розшукового заходу від 08.09.2020 у вигляді аудіо-,відеоконтролю особи ОСОБА_8 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 , складеного та проведеного на виконання доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій № 15/1-3699т від 07.09.2020, та постанов про проведення контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 15/1-3697т від 07.09.2020, № 15/1-3698т від 07.09.2020 прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань та слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_16 . В ході якого було встановлено, що 08.09.2020 року біля 12:28 год. відбулась зустріч ОСОБА_11 та ОСОБА_8 на території Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство». Під час якої між ОСОБА_8 і ОСОБА_11 були обговорені питання придбання деревини та відбулась передача грошових коштів ОСОБА_8 в сумі 7000 грн.
В цейдень між ОСОБА_11 та ОСОБА_8 відбувалась розмоватакого змісту: ОСОБА_8 Присажуйся. (далі ОСОБА_8 спілкується зі своїми підлеглими по робочим питанням) ОСОБА_11 - А это они делают отметки, что можно вырубить? ОСОБА_8 - Да-да, планируют нам. ОСОБА_11 - Да я подумал заеду к Вам по дороге, та думаю по пять капель. ОСОБА_8 - А я с Николаевки, с интерната Николаевки, санэпидемстанции, возив разнарядки по цим школам. И прямо с Николаевки поехал. ОСОБА_11 Понятно. ОСОБА_8 - Так я думаю ця неделя випадає, він вишле матеріали, десь після 20-го. ОСОБА_11 - ОСОБА_71 мы можем придумать под каким..., а то у меня там стоит горловое, может завтра, послезавтра? ОСОБА_8 - Не, на той неделе не, не дай бог... цих активистов бл...ть. Невстановлена особа- У нас еще нет разрешения на рубку. ОСОБА_8 Да. ОСОБА_11 Аааа... ОСОБА_8 - Документа, договор что бы переслали. Невстановлена особа- Як тільки документи прийдуть, так сразу начинаем. Я завтра поеду, документи привезу, сегодня, завтра. ОСОБА_8 - Сегодня, завтра він вивезе його на трасу, на Вінницю поедет, в свій офіс. ОСОБА_11 - Акитивисты, да. В нынешнее время это бл...ть. Невстановлена особа- Сейчас же каджый сліде. ОСОБА_8 - Да. В Интернет выставляют. ОСОБА_11 - А смысл? ОСОБА_8 - Ну … только. Воно ж не понимает, что законно, чи це незаконно. ОСОБА_11 - Типа, мы не имеем то будем …. по иному? ОСОБА_8 - Актевисты то самая востребованая профессия. Волонтёры и активисты. ОСОБА_11 - Ну, да. Ну, да. Увидеть этого активиста и задать вопрос - «Сколько тебе надо кубов?» ОСОБА_8 Угу. ОСОБА_11 - Может тогда отстанет. ОСОБА_8 - Ну нахрен. Перед ними еще отчитываться. Невстановлена особа- Давайте уже после 20-го нарежем. ОСОБА_11 - Я понял. Невстановлена особа- Як раз прийдуть документи. ОСОБА_11 - Так, у вас как оплата идёт? Через банк? Как сделать оплату?. Давайте так, я сейчас дам аванс 50% наличными 5 кубов по две… А дальше потом будем считать. ОСОБА_8 Да. Тебе потом надо будет договор составить, сколько ты возьмешь. ОСОБА_11 - Ну потом, когда я уже приеду. Сейчас я просто наличку дам, а Вы там уже дальше будете потом распределять как. Так 5 кубов по 2790? ОСОБА_8 НОМЕР_4 , 2791. ОСОБА_11 - (Считает на калькуляторе) Так 2791 умножаем на.... И разделить, 6977. Семь тысяч я сейчас дам. Потом наберу, уже подготовите. ( ОСОБА_11 рахує та передає 7000 грн) ОСОБА_11 - Так а дальше уже реквизиты как там оплачивать. ОСОБА_8 Да. ОСОБА_11 - Всё, тогда я сейчас перезвоню своему, скажу пусть что-то делают, а то там они идут один за одним, питаються что-то сделать, что бы куда то перескочили просто. ОСОБА_8 Что ты думаешь? Он прийдет. ОСОБА_11 - Да я понял. Невстановлена особа- Что это у нас полупається, 2200, это гектар будет, 75 и 127. 200 гектар на следующий год. ОСОБА_11 На вырубку? ОСОБА_8 Та это дрова. ОСОБА_11 - Ну я понял. Ну тогда ладно, тогда. Ну тогда уже и. ОСОБА_8 - Да, давайте, до связи.
Цей протокол відтворює аудіо-відеозаписи, які відповідають протоколу про результати проведення НСРД - аудіо-, відеоконтролю особи від 10.09.2020 року з додатком; (т. 2 а.п. 201-205, оптичний диск DVD-R а.п. 206)
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 07.10.2020 року, за результатами проведення 05.10.2020 року негласного розшукового заходу у вигляді аудіо-, відеоконтролю особи ОСОБА_8 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 ,, складеного та проведеного на виконання доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій № 15/1-3699т від 07.09.2020, та постанов про проведення контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 15/1-3697т від 07.09.2020, № 15/1-3698т від 07.09.2020 прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань та слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_16 . В ході якого було встановлено, що 05.10.2020 біля 13:40 годин відбулась зустріч ОСОБА_11 , ОСОБА_8 та ОСОБА_13 на території Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство». ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_11 6800 грн. в якості остаточної оплати за 5 кубічних метрів лісоматеріалів ( ОСОБА_11 надав Бричанчуку 7000 грн., а ОСОБА_8 повернув здачу в розмірі 200 грн.). Крім того, ОСОБА_11 передав ОСОБА_8 10000 грн., в якості попередньої оплати за лісоматеріали в кількості 10 кубічних метрів. Також було встановлено процес завантаження автомобіля КАМАЗ деревиною.
Між ОСОБА_11 , ОСОБА_8 та ОСОБА_13 відбувалась розмоватакого змісту: ОСОБА_11 - Добрый день. ОСОБА_8 Добрий. ОСОБА_11 - ОСОБА_71 , не казните, вообще понедельник, блин. ОСОБА_8 - Як його грузити, вот диви діаметр. А борти откриваються? ОСОБА_11 - Я ее же не видел, я так понимаю машина где-то не далеко от сюда. Та которая была, она с Одессы ехала, она поломалась. Я пробил два колеса. А эта машина где-то здесь недалеко. Какой-то Камаз, да пацаны позвонили и договорились. ОСОБА_13 - А тебя есть номер этого водителя Камаза? ОСОБА_11 - Да нет, я только что пацанов набирал, да сказали, что где-то уже на подъезде. ОСОБА_13 - Ну а вообще тебе какие размеры надо, может можно будет перерізать. Чи тобі треба іменно что би три с половиной? ОСОБА_11 - Мне так надо что бы было и доска и что будут пилять на эти самые, на паркет. ОСОБА_13 - Если у него боковой борт открывается, это еще пол беды, то может затолкаем якось, а если через задок, то мы все не впихнем, тем более что тяжелая она. ОСОБА_11 - Ну сейчас приедет машина, сейчас определимся. А вообще ничего такого нету? Ни трактора, ничего такого? ОСОБА_8 Да де тут в селі. У нас є один трактор. ОСОБА_13 - Трактор то їх повитягує до машини, а вот погрузить. (далі ОСОБА_8 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 виходять на подвір`я) ОСОБА_11 - Так ОСОБА_71 , что я Вам должен? ОСОБА_8 - Та сейчас, цей (далі ОСОБА_8 відходить в сторону та спілкується по телефону з невстановленими особами) ОСОБА_11 - АДРЕСА_5 . ОСОБА_8 Ну де це все буде. ОСОБА_11 На Фонтанке. ОСОБА_8 На Фонтанке? ОСОБА_11 - Да, на Фонтанке. Заедет во двор, пилорама и все сделают. Везде нужен глаз да глаз. Сейчас даже знакомые через знакомых, но завези и начнется. Накладные Вы мне дадите какие нибудь? ОСОБА_8 Да, конечно. ОСОБА_11 - Так я правильно понял, по безналу я ничего не плачу? ОСОБА_8 - Не, мы не маємо права продавать, только через торги. ОСОБА_11 - Не, мне так проще. ОСОБА_8 - Ми не маємо права, тільки бюджетні організації, школи, садіки, сільські ради. ОСОБА_11 - Я понял, как Вам надо, все под Вас. Как Вам надо так и. ОСОБА_11 Только что позвонили, где-то на подъезде уже. ОСОБА_71 , ну что получится? ОСОБА_8 Да, да. ОСОБА_11 Я имел ввиду еще. ОСОБА_8 - Да, получится. ОСОБА_11 - Я Вам тогда оставлю аванс, что бы Вы не переживали. Только тогда уже прийдет машина которая надо. И не будем на понедельник, любой другой день, только не понедельник. Посчетайте, сколько я должен. ОСОБА_8 - 6 800 (шість вісімсот) еще должен - 6 795 (шість сімсот дев`яносто п`ять). (проводиться розрахунок у розмірі 7 тис. грн та передаються ОСОБА_8 ) ОСОБА_8 - Сейчас дам здачи 200 гривень. ОСОБА_11 Тут десять. ОСОБА_8 - Десять? ОСОБА_11 Да. (проводиться розрахунок у розмірі 10 тис. грн. авансу та передаються ОСОБА_8 ) ОСОБА_11 - 15, а лучше 20. ОСОБА_8 Побачим. ОСОБА_11 - Машина проехала Исаево. ( ОСОБА_8 спілкується з ОСОБА_13 по робочим питанням) ОСОБА_8 - Це понеділок, це. Думаю ти позвониш. Думаю, я позвоню, ти подумаешь, что я оттягиваю. ОСОБА_11 - Да нет, нет. Я сам в понедельник ничего не планирую, ничего не делаю. ( ОСОБА_8 спілкується з ОСОБА_11 по побутовим питанням) ОСОБА_8 - Це не вони? ОСОБА_11 - Да нет, Камаз должен быть. Да нет, это не они. (очікування прибуття вантажнеого транспорту) ОСОБА_11 - Все, уже спускается возле дома культури ОСОБА_8 - Возле дома культури? ОСОБА_11 - Да, да. ОСОБА_8 - Знає він як проїхать в лесничество? ОСОБА_11 - Да, наверное знает. Если сказал знает, значит знает. ОСОБА_8 - Як це грузиться, розпилювать. ОСОБА_11 В смысле распиливать. На пополам? ОСОБА_8 Ну. ОСОБА_11 - Что там на пополам, что же с ним потом делать. ОСОБА_8 - Отож то. ( ОСОБА_8 та ОСОБА_13 . оглядають Камаз та обговорюють способи загрузки) ОСОБА_11 - А мне что делать? ОСОБА_8 Ну їдь за ними. ОСОБА_11 - ОСОБА_71 , я еще к Вам вернусь? ОСОБА_8 Что? ОСОБА_11 Мне еще к Вам вернуться? Или там все выпишут? ОСОБА_8 Толя там все випише. ОСОБА_11 - Все, добро. ОСОБА_8 Все давай.
Цей протокол відтворює аудіо-відеозаписи, які відповідають протоколу про результати проведення НСРД - аудіо-, відеоконтролю особи від 07.10.2020 року з додатком; (т. 2 а.п. 207-211, оптичний диск DVD-R а.п. 212)
- протоколом ідентифікації (помітки) грошових коштів від 23 жовтня 2020 року, відповідно до якого проведено огляд та ідентифікацію грошових коштів у розмірі 31000 (тридцять одна тисяча) гривень номіналом по 200 (двісті) гривень України у кількості 100 (сто) купюр та номіналом по 500 (п`ятсот) гривень України у кількості 22 (двадцять дві) купюри, наступними серіями та номерами: 1) купюри номіналом по 200 (двісті) гривень - ГВ 9291652, ВЖ 8521726, ГГ 9841131, ВД 2482909, ГД 2281048, ВД 8661367, ВД 3722911, ГГ 2895594, ГГ 6491560, ГГ 6491535, ВД 3722138, ГД 0101008, ГД 1341509, ВЖ 4809402, ВД 9808596, ВД 3189965, ГГ 0410484, ГД 2829741, ГГ 1159492, ГГ 5275512, ГД 1092764, ГГ 3111804, ГГ 3111805, ГД 8237727, ГГ 1802796, ВД 1873224, ГА 0279763, ГА 9320796, ГГ 6470945, ГД 1651840, ГБ 2781821, ГД 9832822, ГГ 4347381, ГД 9832821, ГБ 0455372, ВД 9793855, ГД 0595648, ВД 7440587, ГГ 4282598, ВД 4354472, ВЄ 2564119, ГД 2102660, ГД 3879391, ВЄ 2316950, ВЄ 8733658, ГГ 1802797, ГГ 1802801, ГГ 1802803, ГГ 1802795, ГД 4579894, ВД 7097308, ГГ 8103456, ГД 0389055, ГД 0389056, ГД 5843785, ГГ 2649363, ГГ 9839196, ВЖ 6281604, ГВ 2989356, ГГ 7607175, ГБ 0963921, ГГ 7607176, ГГ 3887436, ГД 7544396, ГД 0139481, ГД 0139472, ГД 0139471, ГД 0139480, ГД 0139470, ВД 7345265, ВЄ 9051297, ВД 7096762, ГД 0115647, ГГ 1056416, ГВ 2232492, ГГ 6086328, ГГ 1014052, ГГ 2862506, ГД 9228483, ВЄ 5576510, ВЖ 1452439, ВД 1236945, ВД 3408188, ВД 8680534, ВД 0233629, ВД 6806543, ГД 6611252, ГД 7351796, ГБ 4735865, ВЖ 3600199, ВИ 1495352, ГД 0658204, ГГ 2297212, ГГ 8605811, ГД 6305718, ВЄ 8241022, ВД 9543591, ГБ 8828211, ВД 3225439, ВЄ 6816655; 2) номіналом по 500 (п`ятсот) гривень у кількості 22 (двадцять дві) купюри, наступними серіями та номером: ХЗ 2193229, ЦА 3299792, БА 6203264, АД 2262336, БА 0937333, БГ 6105485, ББ 0644227, АЕ 5359697, ХИ 5868898, ХЖ 7271176, ЦА 4088026, ХЕ 7919338, ЛВ 9868701, ЛЗ 3699623, ЗЗ 1631083, УД 2475153, СЖ 4290826, ЛЗ 6976450, ЛГ 3257730, МА 6903733, УИ 4513616, ФГ 4237189. В процесі огляду із вказаних грошових коштів знято фотокопії, які також були ідентифіковані (помічені) за допомогою спеціального препарату «Світлячок-М» (аерозоль), його було нанесено на купюри з лицевої та тильної сторони шляхом розпилення. При освітленні лампою з ультрафіолетовим випромінюванням грошові кошти світяться яскраво-зеленим кольором. Спеціальний препарат «Світлячок-М» (аерозоль) було розпилено на чистий білий аркуш паперу формату А4, який поміщено в паперовий конверт та опечатано печаткою «Для пакетів № 1 Южного МРВ Управління Служби безпеки України в Одеській області»; (том 2 а.п. 223-224)
- протоколом про результати контролю за вчиненням злочину від 24 жовтня 2020 року, складеного на виконання доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій № 31/1/1-4120т від 13.10.2020, та постанов про проведення контролю за вичненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 31/1/1-4118т від 13.10.2020, № 31/1/1-419-т від 13.10.2020 прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Одеської обласної прокуратури ОСОБА_16 . В ході якого встановлено, що згідно попередньої домовленості, лісничим Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 , помічником лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 та ОСОБА_11 , відбулась зустріч 23.10.2020 з 10 години 46 хвилин до 15 годин 02 хвилини. 23 жовтня 2020 року ОСОБА_11 було вручено в присутності двох понятих грошові кошти в сумі 31000 грн, про що складено відповідний протокол. Цього ж дня, ОСОБА_11 відправився до Андріє-Іванівського лісництва з метою надання ОСОБА_8 залишку коштів в якості неправомірної вигоди за придбання 10 кубічних метрів лісоматеріалів «Дуба» в розмірі 17600 грн. Однак ОСОБА_8 відправив ОСОБА_11 до свого помічника ОСОБА_13 для того, щоб останній організував завантаження вантажного автомобілю деревиною. Згодом, ОСОБА_11 прибув на територію Анрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», де ОСОБА_13 запропонував ОСОБА_11 , що він особисто може відпустити йому 14 кубічних метрів ділової деревини "Дуб", хоча в документах він відобразить 10 кубічних метрів. При цьому кошти за 4 кубічних метра в розмірі 11000 грн ОСОБА_13 виказав вимогу надати йому особисто. Після завантаження автомобілю, ОСОБА_11 надав ОСОБА_13 11000 грн з суми 31000 грн, які раніше він отримав від співробітника СБУ. ОСОБА_13 у свою чергу видав ОСОБА_11 квитанцію до прибуткового касового ордеру № 158 від 23.10.2020 та товарно-транспортну накладну № 307829 від 23.10.2020 на автотранспорт Рено НОМЕР_2 із зазначенням «лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С із верхнього складу в кількості 10 кубічних метра". Далі, цього ж дня ОСОБА_11 направився до ОСОБА_8 та віддав йому залишок коштів за придбання 10 кубічних метрів ділової деревини «Дуб» в розмірі 17600 грн. (також з суми 31000 грн., які раніше він отримав від співробітника СБУ). Після проведених зустрічей, ОСОБА_72 повернув працівникам СБУ залишок коштів в сумі 2400 грн. з раніше виданої йому суми, а саме 12 купюр номіналом по 200 грн.: ГГ 1802801, ГВ2232492, ВЄ2316950, ГГ2862506, ГГ6086328, ГГ1802797, ВЄ2733658, ГД0115647, ВЄ2564119, ГД2102660, ГД3879391, ГГ1056416; (том 2 а.п. 225-226)
- протоколом про результати контролю за вчиненням злочину від 24 жовтня 2020 року, складеного на виконання доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій № 15/1-3699т від 07.09.2020, та постанов про проведення контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 15/1-3697т від 07.09.2020, № 15/1-3698т від 07.09.2020 прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Одеської обласної прокуратури ОСОБА_16 . В ході якого встановлено: «Так, згідно попередньої домовленості із особами ідентифікованими як лісничий Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 , помічник лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_3 та заявник, громадянин України ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_4 , відбулась їх зустріч 08.09.2020 о 12 годині 28 хвилин та 05.10.2020 о 13 годині 40 хвилин. 08 вересня 2020 року о 8 год. ранку, для документування протиправної діяльності фігурантів кримінального провадження лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 та його помічника ОСОБА_13 , у адміністративному приміщенні Южного МРВ Управління СБУ в Одеській області, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_6 , громадянину ОСОБА_11 було вручено в присутності двох понятих ОСОБА_73 та ОСОБА_43 суму 15000 грн, про що складено відповідний протокол. Цього ж дня під час особистої зустрічі ОСОБА_11 та ОСОБА_8 , яка відбулась о 12 годині 28 хвилин, останній повідомив, що вирубку 5 кубічних метрів лісоматеріалів «Дуба» він може здійснити 20-го вересня поточного року. Під час зустрічі було обговорено питання вирубки деревини, її вартості та термінів надання деревини в користування ОСОБА_11 . Надалі, цього ж дня ОСОБА_11 передав ОСОБА_8 грошові кошти в сумі 7000 грн. в якості попередньої оплати за лісоматеріали. Після зустрічі, ОСОБА_72 повернув працівникам СБУ залишок коштів в сумі 8000 грн. з раніше виданої суми 15000 грн (16 купюр номіналом по 500 грн.: СД 5108970; ЛЗ0677372; СЗ3043621; СБ8352355; СД2882225; ВЗ2674006; ГК4512522; ЛД0868796; ЗД3414940; ВХ4692494; ВГ7082445; ЛА7576422; ВГ3343667; ВЕ4477193; ЗГ0727101; ЗГ8013465). 05 жовтня 2020 року, для документування протиправної діяльності фігурантів кримінального провадження лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_8 та його помічника ОСОБА_13 , о 9 год. ранку громадянину ОСОБА_11 було вручено в присутності двох понятих ОСОБА_73 та ОСОБА_74 суму 20000 грн., про що складено відповідний протокол. Цього ж дня, під час особистої зустрічі о 13 годині 40 хвилин ОСОБА_11 та ОСОБА_8 , останній отримав від ОСОБА_11 6800 грн в якості остаточної оплати за 5 кубічних метрів лісоматеріалів «Дуба» ( ОСОБА_11 надав ОСОБА_8 7000 грн з отриманих від співробітника СБУ 20000 грн, та ОСОБА_8 віддав ОСОБА_11 здачу в розмірі 200 грн.). Крім того, цього ж дня, 05 жовтня 2020 року ОСОБА_11 передав ОСОБА_8 10000 грн з отриманих від співробітника СБУ 20000 грн, в якості попередньої оплати за лісоматеріали «Дуба» в кількості 10 кубічних метрів, які ОСОБА_8 найближчим часом планує реалізувати ОСОБА_11 . Після зустрічі, ОСОБА_72 повернув працівникам СБУ залишок коштів в сумі 2500 грн з раніше виданої йому суми 20000 грн (5 купюр номіналом по 500 грн: СД2882225, ЛД0868796, СД5108970, СБ8352355, СЗ3043621). Після передачі грошових коштів ОСОБА_11 поїхав на загрузку лісоматеріалів на територію ОСОБА_27 -Іванівського лісництва приблизно в 15 км від адміністративної будівлі лісництва. Прибувши до місця завантаження, 6 осіб, ймовірно працівники лісгоспу, почали завантажувати кругляк «Дуба». Після завантаження « ОСОБА_75 » на вимогу ОСОБА_8 , віддав помічнику ОСОБА_8 чоловіку на ім`я ОСОБА_76 , кошти в розмірі 700 грн за завантаження автомобілю (200 грн з тих, що в якості здачі віддав ОСОБА_8 , а 500 грн. з тих, що надавав ОСОБА_41 ). Після завантаження автомобіля, марки КАМАЗ (держномер НОМЕР_1 ), ОСОБА_13 видав ОСОБА_11 два документа: товарно-транспортна накладна № 526846 від 05.10.2020 року, де відображено кількість отриманої ним деревини, а саме 5 кубів «лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С із нижнього складу» із вказаною специфікацією та сумою 13795 грн 85 коп; а також квитанцію до прибуткового касового ордеру № 139 від 05.10.2020 року також із зазначенням виду лісоматеріалів «лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С із нижнього складу», суми 13795 грн 85 коп та ТТН № 526846. Дані два документи ОСОБА_11 передав співробітнику СБУ»; (том 2 а.п. 227-229)
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 24.10.2020 року, за результатами проведення 23.10.2020 року негласного розшукового заходу у вигляді аудіо-, відеоконтролю особи ОСОБА_8 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 , складеного на виконання доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань та слдчих регіональної прокуратури ОСОБА_16 № 15/1-3651т від 02.09.2020 року, № 31/1/1-4120т від 13.10.2020, та постанов про проведення контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 31/1/1-4119т від 13.10.2020, № 31/1/1-418-т від 13.10.2020 прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Одеської обласної прокуратури ОСОБА_16 . В ході якого встановлено, що 23 жовтня 2020 року з 11 год 00 хв. до 14 год 30 хв. відбувалося завантаження транспортного засобу марки «РЕНО» деревиною на території лісу Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», розташованого за адресою: Одеська область, Миколаївський район, с. Андрієво-Іванівка. Процес завантаження транспортного засобу відбувається за участю ОСОБА_13 та інших невстановлених осіб. В 12 год 38 хв ОСОБА_13 разом з водієм вантажного автомобілю знаходиться в автомобілі лісництва марки «ГАЗ», де ОСОБА_13 виписує документи на деревину «Дуб» в кількості 10 кубічних метра. В 13 год 01 хв ОСОБА_13 передає ОСОБА_11 заповнену товарно транспортну накладну та квитанцію до прибуткового касового ордеру на деревину «Дуб» в кількості 10 кубів.
В 14 год 30 хв ОСОБА_11 направився до адмінбудівлі Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», куди прибув в 14 год 52 хв. Під час зустрічі ОСОБА_11 з ОСОБА_8 відбулась розмова такого змісту: ОСОБА_11 - Наше вам с кисточкой. ОСОБА_8 - Привет. ОСОБА_11 - ОСОБА_77 , меня хоть раз тут кто-нибудь чаем чи кофе напоит? ОСОБА_8 - Есть, есть, сейчас, я поставлю. ОСОБА_11 - Что, на улицу пойдем? ОСОБА_8 - Давай. Загрузили? ОСОБА_11 - 4 бревна сказал осталось. ОСОБА_8 - Сейчас, довитягне.
В 14 годин 53 хвилини, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 виходять з приміщення на подвір`я, де продовжується діалог. ОСОБА_11 деякий час розповідає ОСОБА_8 , як в нього поламалась машина.
В 14годин 55хвилин продовжуєтьсянаступний діалог: ОСОБА_11 - Так. ОСОБА_8 - 17600.
ОСОБА_11 достає гроші та починає відраховувати 17600 грн. Купюри номіналом по 200 гривен ОСОБА_11 відраховує по 1000 гривен та передає кожну тисячу окремо ОСОБА_8 , який при цьому рахує кожну тисячу. Отримавши суму в 17600 грн, ОСОБА_8 кладе її в свій правий карман брюк. Далі після нетривалої розмови ОСОБА_11 та ОСОБА_8 , в 15 годин 01 хвилину до них підходять співробітники СБУ та ДБР.
23жовтня 2020року між ОСОБА_11 та ОСОБА_8 відбулась телефоннарозмова наступногозмісту: ОСОБА_8 Да. ОСОБА_11 - Але. ОСОБА_8 -Да. ОСОБА_11 - ОСОБА_71 , я выехал, там почти все закончилось, скажем так. Выехал, не на своей же ж машине. Я выехал на чужой машине, так документы забыл. Та вон товарищ мне привез документы, тут возле магазина стою. Это самое, шо ми робимо? Як? ОСОБА_8 - Ну пока, чуть чуть, немножко попозже. ОСОБА_11 - Мне вас подождать в смысле? Да? ОСОБА_8 - А что? Что, что, подождать? ОСОБА_11 - Не, я у вас спрашиваю - мне вас подождать? Вы где? Вы на месте, чи где? ОСОБА_8 -Я конторе. Толя выпишет, он выпишет, он документы взял. ОСОБА_11 - Все, та то я понял. Он уже выписал документы. Та то я ж хочу к вам заехать там еще надо переговорить по одной теме. ОСОБА_8 - Ну давай, я в конторе. ОСОБА_11 - Тогда я шо, я тогда дозагружусь. Уже сюда, это самое, и заскочу к вам. Да? ОСОБА_8 Ну да. Я могу - если не будет меня, потому что у меня два человека в степи. Я подъеду, ну буквально, 20 минут. ОСОБА_11 - А, все, все ОСОБА_77 . Все, добренько ОСОБА_8 - Да.
Цей протокол відтворює аудіо-відеозаписи, які відповідають протоколу про результати проведення НСРД - аудіо-, відеоконтролю особи від 24.10.2020 року з додатком; (т. 2 а.п. 230-240, оптичний диск DVD-R а.п. 241)
- висновком експерта№ 20-7032Одеського науково-дослідногоінституту судовихекспертиз (ОНДІСЕ)від 29.12.2020року,за результатамикриміналістичної експертизиспеціальних хімічнихречовин.Відповідно доякого: 1,7. На представлених88купюрах номіналомпо 200гривень кожназ серіямита номерамиГБ 0963921;ВД 7097308;ВД 3722911;ГГ 3111805;ГБ 8828211;ГД 2829741;ГГ 1802795;ГГ 1159492;ВД 8661367;ВД 6806542;ВД 2482909;ГГ 1014052;ГД 9832821;ВД 3722138;ГГ 1802803;ГД 0389055;ГД 1651840;ГБ 4735865;ГД 7351796;ГД 4579894;ГГ 6491535;ГД 2281048;ВД 7345265;ГГ 8605811;ГД 0658204;ГД 0139481;ВД 1873224;ГГ 6470945;ГГ 2297212;ГВ 9291652;ГГ 5275512;ГА 0279763;ГД 7544396;ВД 7097308;ВЖ 8521726;ГД 6611252;ГГ 04104894;ВД 3189965;ГД 1341509;ГГ 6491560;ГБ 27818221;ГГ 8103456;ГГ 4347381;ГГ 2649363;ВЕ 9051297;ГА 9320796;ВД 9543591;ГД 8237727;ГГ 2895594;ГД 0595648;ГГ 3111804;ВД 9793855;ГД 1092764;ВД 7440587;ГД 9832822;ВЖ 3600199;ГД 5843785;ГД 0139472;ГД 0139470;ВД 3225439;ГД 0139471;ГД 0139480;ВЕ 5576610;ГД 9228483;ГГ 3887436;ГГ 7607176;ВЕ 6816655;ВД 8680534;ВЕ 8241022;ВИ 1495352;ГД 6305718;ГГ 1802796;ГГ 9839196;ВД 0233629;ВД 9808596;ГВ 2989356;ВЖ 4809402;ГГ 9841131;ГД 0101008;ВД 1236945;ВЖ 1452439;ВД 3408188;ГБ 0455372;ВД 4354472;ГГ 4282598;ГГ 7607175;ГД 0389056;ВЖ 6281604, які поміщено до сейф-пакету № В 1017476, добровільно виданих ОСОБА_8 , в ході обшуку будівлі Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», яке фактично знаходиться за адресою: Одеська область, Миколаївський район, с. Ісаєве, вул. Дружби (стара назва - Щорса) буд. 100, на момент дослідження, є нашарування спец барвника - люмінесцентного порошку, який має спільнородову приналежність з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим як зразок препарату «Світлячок-М». 2,7. На наданих на дослідження 20 купюрах номіналом по 500 гривень кожна з серіями та номерами ЛГ 6147112; ГТ 2485357; АА 4450925; МБ 3527787; МБ 6474906; СБ 7039427; ФГ 9616337; ЛЗ 1931570; БР 5648996; СЗ 3430007; ВБ 1969552; БТ 3744550; ВГ 6710941; СГ 9539969; СБ 5509635; ВБ 8811561; УЖ 0932137; ФБ 0530921; БР 4858742; УГ 9749289, які поміщено до сейф-пакету № В 1017484, добровільно виданих ОСОБА_8 , в ході обшуку будівлі Андрієво- Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», яке фактично знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , на момент дослідження, є нашарування спец барвника - люмінесцентного порошку, який має спільнородову приналежність з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим як зразок препарату «Світлячок-М». 3,7. На наданихна дослідження12купюрах номіналомпо 500гривень кожназ серіямита номерами:БГ 6105485;ЗЗ 1631083;ЦА 4088026;АЕ 5359697;ХЕ 7919338;ХЖ 7271176;АД 2262336;БА 0937333;ББ 0644227;БА 6203264;ХИ 5868898;ЦА 3299792,які поміщенодо сейф-пакету№ 0035198,на моментдослідження,є нашаруванняспец барвника-люмінесцентного порошку,який маєспільнородову приналежністьз спецбарвником -люмінесцентним порошком,наданим якзразок препарату«Світлячок-М». 4,7. На наданих на дослідження 10 купюрах номіналом по 500 гривень кожна, а саме: ЛГ 3257730, УД 2475153, які поміщено в сейф-пакет № В1017487; МА 6903733, ФГ 4237189, які поміщено в сейф-пакет № В 1017477; ХЗ 2193229, ЛВ 9868701, які поміщено в сейф-пакет № В 1017483; СЖ 4290826, ЛЗ 3699623, які поміщено в сейф-пакет № В1017486; ЛЗ 6976450, УИ 4513616, які поміщено в сейф-пакет № В 1017482, на момент дослідження, є нашарування спец барвника - люмінесцентного порошку, який має спільнородову приналежність з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим як зразок препарату «Світлячок- М». 5. На наданих на дослідження ватних тампонах зі змивами з рук ОСОБА_8 , вилучених в ході проведення його освідування та поміщених до відповідних сейф-пакетів № S1031513 та № S..0315..2, на момент дослідження, є нашарування спец барвника - люмінесцентного порошку, який має спільнородову приналежність з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим для порівняльних досліджень, як зразок препарату «Світлячок-М». 6. На наданих на дослідження ватних тампонах, зі змивами з лівої та правої рук ОСОБА_13 , вилучених в ході проведення його освідування та поміщених до відповідних сейф-пакетів № 0034503 та № К0045563, на момент дослідження, є нашарування спец барвника - люмінесцентного порошку, який має спільнородову приналежність з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим для порівняльних досліджень, як зразок препарату «Світлячок-М». 8. Спец барвник - люмінесцентний порошок, виявлений на представлених купюрах та на ватних тампонах зі змивами з лівої та правої рук ОСОБА_8 , має спільнородову приналежність між собою та. з спец барвником - люмінесцентним порошком, наданим для порівняльних досліджень, як зразок препарату «Светлячок-М». 9. Спец барвник - люмінесцентний порошок, виявлений на представлених купюрах та на ватних тампонах зі змивами з лівої та правої рук ОСОБА_13 , має спільнородову приналежність між собою та з спец барвником люмінесцентним порошком, наданим для порівняльних досліджень, як зразок препарату «Светлячок»; (том 3 а.п. 2-10)
-висновком експерта№ 20-7033Одеського науково-дослідногоінституту судовихекспертиз (ОНДІСЕ)від 10.03.2021року,за результатамисудово-технічноїекспертизи документів,з ілюстрованимитаблицями.Відповідно доякого:- на 88грошових банкноткожна номіналомпо 200гривень зсеріями номерами:ГБ 0963921;ВД 7096762;ВД 3722911;ГГ 3111805;ГБ 8828211;ГД 2829741;ГГ 1802795;ГГ 1159492;ВД 8661367;ВД 6806542;ВД 2482909;ГГ 1014052;ГД 9832821;ВД 3722138;ГГ 1802803; ГД 0389055; ГД 1651840; ГБ 4735865; ГД 7351796; ГД 4579894; ГГ 6491535; ГД 2281048; ВД 7345265; ГГ 8605811; ГД 0658204; ГД 0139481; ВД 1873224; ГГ 6470945; ГГ 2297212; ГВ 9291652; ГГ 5275512; ГА 0279763; ГД 7544396; ВД 7097308; ВЖ 8521726; ГД 6611252; ГГ 0410484; ВД 3189965; ГД 1341509; ГГ 6491560; ГБ 2781821; ГГ 8103456; ГГ 4347381; ГГ 2649363; ВЕ 9051297; ГА 9320796; ВД 9543591; ГД 8237727; ГГ 2895594; ГД 0595648; ГГ 3111804; ВД 9793855; ГД 1092764; ВД 7440587; ГД 9832822; ВЖ 3600199; ГД 5843785; ГД 0139472; ГД 0139470; ВД 3225439; ГД 0139471; ГД 0139480; ВЕ 5576610; ГД 9228483; ГГ 3887436; ГГ 7607176; ВЕ 6816655; ВД 8680534; ВЕ 8241022; ВИ 1495352; ГД 6305718; ГГ 1802796; ГГ 9839196; ВД 0233629; ВД 9808596; ГВ 2989356; ВЖ 4809402; ГГ 9841131; ГД 0101008; ВД 1236945; ВЖ 1452439; ВД 3408188; ГБ 0455372; ВД 4354472; ГГ 4282598; ГГ 7607175; ГД 0389056; ВЖ 6281604 (сейф-пакет № В1017476); - 20 грошових банкнот кожна номіналом 500 гривень з наступними серійними номерами: ЛГ 6147112; ГТ 2485357; АА 4450925; МБ 3527787; МБ 6474906; СБ 7039427; ФГ 9616337; ЛЗ 1931570; БР 5648996; СЗ 3430007; ВБ 1969552; БТ 3744550; ВГ 6710941; СГ 9539969; СБ 5509635; ВБ 8811561; УЖ 0932137; ФБ 0530921; БР 4858742; УГ 9749289 (сейф-пакет № В1017484); - 2 грошових банкнот кожна 500 гривень з наступними серійними номерами: ЛГ 3257730, УД 2475153 (сейф-пакет № В 1017487); - 2 грошових банкнот кожна 500 гривень з наступними серійними номерами: ФГ 4237189, МА6903733 (сейф-пакет № В 1017477); - 2 грошових банкнот кожна 500 гривень з наступними серійними номерами: ХЗ 2193229, ЛВ 9868701 (сейф-пакет № В 1017483); - 2 грошових банкнот кожна 500 гривень з наступними серійними номерами: СЖ 4290826, ЛЗ 3699623 (сейф-пакет № В 1017486); 2 грошових банкнот кожна 500 гривень з наступними серійними номерами: ЛЗ 6976450, УИ 4513616 (сейф-пакет № В 1017482); - 12 грошових банкнот кожна номіналом 500 гривень з наступними серійними номерами: БГ 6105485; ЗЗ 1631083; ЦА 4088026; АЕ 35359697; ХЕ 7919338; ХЖ 7271176; АД 2262336; БА 0937333; ББ 0644227; БА 6203264; ХИ 5868898; ЦА 3299792 (сейф-пакет 0035198), відповідають за своїми характеристиками аналогічним банкнотам, що випущені в обіг Національним банком України та є грошовими банкнотами Національного банку України. (том 3 а.п. 22-31)
Крім зазначеноговинуватість ОСОБА_8 у вчиненнізлочину,передбаченого ч.1ст.368КК України,підтверджується оглянутимив ходісудового слідстваречовими доказамизібраними стороноюобвинувачення,зокрема: -грошовими коштамиу кількості88купюр,номіналом по200грн.кожна,а саме: ГБ 0963921; ВД 7096762; ВД 3722911; ГГ 3111805; ГБ 8828211; ГД 2829741; ГГ 1802795; ГГ 1159492; ВД 8661367; ВД 6806542; ВД 2482909; ГГ 1014052; ГД 9832821; ВД 3722138; ГГ 1802803; ГД 0389055; ГД 1651840; ГБ 4735865; ГД 7351796; ГД 4579894; ГГ 6491535; ГД 2281048; ВД 7345265; ГГ 8605811; ГД 0658204; ГД 0139481; ВД 1873224; ГГ 6470945; ГГ 2297212; ГВ 9291652; ГГ 5275512; ГА 0279763; ГД 7544396; ВД 7097308; ВЖ 8521726; ГД 6611252; ГГ 0410484; ВД 3189965; ГД 1341509; ГГ 6491560; ГБ 2781821; ГГ 8103456; ГГ 4347381; ГГ 2649363; BE 9051297; ГА 9320796; ВД 9543591; ГД 8237727; ГГ 2895594; ГД 0595648; ГГ 3111804; ВД 9793855; ГД 1092764; ВД 7440587; ГД 9832822; ВЖ 3600199; ГД 5843785; ГД 0139472; ГД 0139470; ВД 3225439; ГД 0139471; ГД 0139480; BE 5576510; ГД 9228483; ГГ 3887436; ГГ 7607176; BE 6816655; ВД 8680534; BE 8241022; ВИ 1495352; ГД 6305718; ГГ 1802796; ГГ 9839196; ВД 0233629; ВД 9808596; ГВ 2989356; ВЖ 4809402; ГГ 9841131; ГД 0101008; ВД 1236945; ВЖ 1452439; ВД 3408188; ГБ 0455372; ВД 4354472; ГГ 4282598; ГГ 7607175; ГД 0389056; ВЖ 6281604; -грошовими коштамиу кількості20купюр,номіналом по500грн.кожна,а саме: ЛГ6147112; ГТ2485357;АА 4450925;МБ 3527787;МБ 6474906;СБ 7039427;ФГ 9616337;ЛЗ 1931570;БР 5648996;СЗ 3430007;ВБ 1969552;БТ 3744550;ВГ 6710941;СГ 9539969;СБ 5509635;ВБ 8811561;УЖ 0932137;ФБ 0530921;БР 4858742;УГ 9749289;-ватним тампономзі змивамипальців такисті лівоїруки ОСОБА_8 ;ватним тампономзі змивамипальців такисті правоїруки ОСОБА_8 ;-журналом облікунадходжень виручкиА-Іванівськоголісництва за2018-2019-2020роки (зошитв клітинуз рукописниминаписами,прошитий тапронумерований 48листів);-журналом реєстраціїтоваро-транспортнихнакладних А-Іванівськоголісництва за2016-2017-2018-2019-2020роки (зошитв клітинуз рукописниминаписами,прошитий тапронумерований 48листів);-справою (безномеру)«Корешки квитанціїпо касі,одержаних відзданої виручкипо А-Іванівськомулісництву в1томі (всерединіквитанції доприбуткового касовогоордеру зарізні періоди2019-2020р.р.);-справою №5«виписка рахунківна оплатуза лісопродукцію,посадматеріал,послуги» в1томі; -копією товарно-транспортноїнакладної №526846від 05.10.2020на 1арк.та пустимприбутковим касовимордером донеї на1арк;-звітами провикористання коштів,виданих навідрядження абопід звітбез номеріввід 17.10.2020з накладною№ 79,від 21.10.2020з накладною№ 80,від 13жовтня 2020року знакладною №78,від 08.10.2020з накладною№ 77,від 06.10.2020з накладною№ 76,від 02.10.2020з накладною№ 75,від 15жовтня 2020року,кожен на1арк.;-аркушем паперуз чорновимизаписами щодопридбання паливана 1арк.;-шматком білогоаркушу паперу,який міститьрукописний текст:лісоматеріали круглітвердолистяних порідкласу якостіС;1м3=2759-17;5,013795,85;ост =17591-70;-прибутковим касовимордером:в графі«№» зазначено 158,інші графине заповнені;-копією товаро-транспортноїнакладної №307829; - оригіналом лісорубного квитка від 16.06.2020 серії 02ЛКБ№522857 на 1 арк.; - оригіналом посадової інструкції майстра лісу ДП «Березівське лісове господарство» на 1 арк.; - оригіналом посадової інструкції лісничого Березівського ДЛГ на 2 арк.; - оригіналом особової справи помічника лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 на 14 арк.; - оригіналом особової справи лісника Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_63 на 18 арк.; - оригіналом звіту про оплату праці за вересень 2020 року Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» на 65 арк.; - оригіналом звіту про оплату праці за серпень 2020 року Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» на 49 арк.; - оригіналом звіту про рух основних засобів та матеріальних цінностей Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» за вересень 2020 року на 57 арк.; - оригіналом звіту про рух основних засобів та матеріальних цінностей Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» за серпень 2020 року на 57 арк.; - оригіналом наказу про впровадження нових цін на продукцію від 16.01.2019 № 1-А на 1 арк.; - оригіналом журналу реєстрації наказів з прийняття, переведення та звільнення ДП «Березівське лісове господарство» на 48 арк.; - оригіналом попередження про спеціальні обмеження встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про засади запобігання і протидію корупції» на 1 арк.; - копією переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2020 рік по ДП «Березівське ЛГ» ООУЛМГ Одеської області на 2 арк.; - оригіналом наказу ДП «Березівське лісове господарство» від 31.03.2020 № 25 на 1 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 1 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 2 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 3 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 4 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 5 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 6 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 7 на 2 арк.; - оригіналом акту позапланової ревізії № 1 на 1 арк.;- оригіналом акту весняної планової ревізії № 8 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 9 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 10 на 2 арк.; - оригіналом акту весняної планової ревізії № 11 на 2 арк.; - копією журналу вхідної кореспонденції ДП «Березівське лісове господарство» на 1 арк.; - оригіналом протоколів про погодження вільної оптової ціни укладеного між ДП «Березівське лісове господарство» та Андрієво-Іванівською сільською радою на 6 арк.; - копією журналу вхідної кореспонденції ДП «Березівське лісове господарство» на 1 арк.
Наведені вище докази, досліджені у ході судового розгляду суд приймає як належні, оскільки вони підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, допустимі, адже вони отримані в порядку, встановленому КПК України, достовірні, оскільки фактичні дані, отримані з цих доказів, не спростовані жодним іншим доказом, наданим сторонами кримінального провадження, які у своїй сукупності не суперечать іншим доказам та доповнюють один одного.
Суд також дослідив документи і матеріали (рішення слідчих суддів, процесуальні рішення, інші документи та матеріали тощо), які надані стороною обвинувачення на підтвердження належності, допустимості та достовірності її доказів, і які мають значення для вирішення судом питань, які підлягають вирішенню при ухваленні вироку, а також і ті, на підставі яких до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення.
Суд дослідив документи, матеріали та докази сторони обвинувачення і сторони захисту, що характеризують особу обвинуваченого:
- відповідь на вимогу до УІАП ГУНП в Миколаївській області відносно ОСОБА_8 ; (том 2 а.п. 140)
- копію паспорта та РНОКПП ОСОБА_8 ; (том 3 а.п. 87-89, 91; том 5 а.п. 9,10, 20,21,22)
- копію пенсійного посвідчення з якого вбачається, що ОСОБА_8 перебуває на обліку в Пенсійному фонді України як пенсіонер за віком; (том 3 а.п. 90, 113; том 5 а.п. 11, 24)
- копію наказу ДП «Березівське лісове господарство» за № 15/к від 14.12.2021 року «Про звільнення з роботи ОСОБА_8 », відповідно до якого звільнено ОСОБА_8 лісничого А-Іванівського л-ва за власним бажанням у зв`язку з виходом на пенсію за віком (згідно ст. 38 КЗпП України) з 31.12.2021 р.; (том 3 а.п. 111; том 5 а.п. 27)
- довідку про доходи № 3008550930290017, відповідно до якої ОСОБА_8 перебуває на обліку в Березівському об`єднаному управлінні ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за віком - за лютий 2023 року в розмірі 4744,89 грн.; (том 3 а.п. 112)
- копію свідоцтва про смерть ОСОБА_78 (дружина ОСОБА_8 ) серії НОМЕР_5 від 02.02.2024 року; (том 5 а.п. 12,23)
- довідку про доходи № 1539055488521571 від 10.05.2024, відповідно до якої ОСОБА_8 перебуває на обліку в Березівському об`єднаному управлінні ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за віком сукупний дохід за 12 місяців 2023 року склав 64994,28 грн.; (том 5 а.п. 13,25)
- довідку про доходи № 6249222318181281 від 10.05.2024, відповідно до якої ОСОБА_8 перебуває на обліку в Березівському об`єднаному управлінні ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за віком сукупний дохід за 5 місяців 2024 року (січень-травень) склав 29057,76 грн.; (том 5 а.п. 14,26)
- довідку виконавчого комітету Андрієво-Іванівської сільської ради Березівського району Одеської області за № 321 від 03.05.2024, відповідно до якої ОСОБА_8 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Проживає один; (том 5 а.п. 15,19)
- довідку сімейного лікаря КНП «Андрієво-Іванівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Андрієво-Іванівської сільської ради Березівського району Одеської області за № 214 від 06.0.2024, згідно якої ОСОБА_8 знаходиться на «Д» обліку з приводу Гіпертонічної хвороби, ст ІІІ, ст ІІ ризик ІV, ішемічна хвороба серця, атеросклеротичний кардіосклероз, СН ІІ А; (том 5 а.п. 16,18)
Суд, з урахуванням заперечень сторони захисту, а також з огляду на невідповідність критерію належності доказів (ст. 85 КПК України), не враховує докази сторони обвинувачення:
- висновок експерта № 872ТГ Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру від 14.01.2021 року, з додатком у вигляді ілюстрованої таблиці, відповідно до якого: 1. Ринкова вартість 5 (п`яти) кубометрів (18 колод/стовбурів) промислового дубу за цінами ринку промислової деревини станом на 23.10.2020 могла становити 26449,17 грн. 2. Встановити до якого класу якості відноситься промисловий дуб об`ємом 5 кубометрів не представляється можливим, за підстав наведених в дослідницькій частині. Ринкова вартість 14 (чотирнадцяти) кубометрів (43 колоди/стовбури) промислового дубу за цінами ринку промислової деревини станом на 23.10.2020 могла становити 78419,54 грн. 4. Встановити до якого класу якості відноситься промисловий дуб об`ємом 14 кубометрів не представляється можливим, за підстав наведених в дослідницькій частині.
Вказаний висновок носить інформаційний характер та жодним чином не підтверджує і не спростовує обставин, що підлягають доказуванню у цьому кримінальному проваджені. (том 3 а.п. 15-20)
- речові доказами оглянуті в судовому засіданні, а саме: грошові кошти в сумі 6000 грн. номіналом по 500 грн. кожна: БГ 6105485, ЗЗ 1631083, ЦА 4088026, АЕ 5359697, ХЕ7919338, ХЖ 7271176, АД 2262336, БА 0937333, ББ 0644227, БА 6203264, ХИ 5868898, НОМЕР_6 (добровільно видані ОСОБА_13 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ЛГ3257730, УД 2475153 (добровільно видані ОСОБА_58 ); грошові коштами у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: МА 6903733, ФГ 4237189 (добровільно видані ОСОБА_28 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ХЗ 2193229, ЛВ 9868701 (добровільно видані ОСОБА_54 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: СЖ 4290826, ЛЗ 3699623 (добровільно видані ОСОБА_61 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ЛЗ 6976450, УИ 4513616 (добровільно видані ОСОБА_56 ); ватний тампон зі змивами пальців та кисті лівої руки ОСОБА_13 ; ватний тампон зі змивами пальців та кисті правої руки ОСОБА_13 .
Зазначені речові докази стосуються обставин діяння іншої особи, а саме помічника лісничого Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» ОСОБА_13 , жодним чином не підтверджують і не спростовують обставин, що підлягають доказуванню у цьому кримінальному проваджені відносно обвинуваченого ОСОБА_8 .
Крім іншого, під час огляду в судовому засіданні наданих прокурором речових доказів: - в сейфпакеті М1004424, крім інших речових доказів, містилася папка з надписом: «Державне підприємство «Березівське лісове господарство» ж/о № 6 лісопродукція 2020 рік», в якій за допомогою швидкозшивача скріплені відомості руху лісопродукції (додаток № 4 до журналу-ордеру) за січень-липень 2020 року на 21 аркуші; в сейфпакеті М1004426, крім інших речових доказів, містилися: шматок білого аркушу паперу з чорновими записами «067-121-83-85, М.І. ОСОБА_79 , 068-104-32-36- Лера бухгалтер, 0»; звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт без номеру від 02.10.2020; накладна від 02.10.2020 року на суму 2760,00; звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт без номеру від 15.10.2020; незаповнені бланки специфікації на товар, що поставляється ДП «Березівський лісгосп» з реквізитами, підписом та круглою печаткою ДП «Березівське лісове господарство» код 00992668, у кількості 26 шт. (аркуш формату А4); незаповнені накладні з круглою печаткою ДП «Березівське лісове господарство» код 00992668, у кількості 2 шт.; накладна № 12 без дати на суму 11424,00; накладна № 17 без дати на суму 3720,00; накладна № 16 без дати на суму 3720; накладна № 05 без дати на суму 26000,00; копірка синього кольору.
Між тим, прокурором не надано процесуального документу щодо вилучення цих доказів або їх добровільної видачі будь якою особою, а також визнання їх речовими доказами.
З огляду на вимоги ч. 2 ст. 100 КПК України речовий доказ або документ має бути надано стороні кримінального провадження добровільно або на підставі судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 КПК України, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Таки чином, оцінюючи законність отримання зазначених речових доказів, а саме: папка з надписом: «Державне підприємство «Березівське лісове господарство» ж/о № 6 лісопродукція 2020 рік», в якій за допомогою швидкозшивача скріплені відомості руху лісопродукції (додаток № 4 до журналу-ордеру) за січень-липень 2020 року (21 аркуш); шматок білого аркушу паперу з чорновими записами «067-121-83-85, М.І. ОСОБА_79 , 068-104-32-36- Лера бухгалтер, 0»; звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт без номеру від 02.10.2020; накладна від 02.10.2020 року на суму 2760,00; звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт без номеру від 15.10.2020; незаповнені бланки специфікації на товар, що поставляється ДП «Березівський лісгосп» з реквізитами, підписом та круглою печаткою ДП «Березівське лісове господарство» код 00992668, у кількості 26 шт. (аркуш формату А4); незаповнені накладні з круглою печаткою ДП «Березівське лісове господарство» код 00992668, у кількості 2 шт.; накладна № 12 без дати на суму 11424,00; накладна № 17 без дати на суму 3720,00; накладна № 16 без дати на суму 3720; накладна № 05 без дати на суму 26000,00; копірка синього кольору, - відповідно до вимог ст. 100 КПК України, суд визнає їх недопустимими доказами.
Сторона захисту покликалася також на визнанні протоколу допиту ОСОБА_11 від 28.08.2020 року недопустимим доказом у відповідності до положень ст. 87 КПК України, з чим суд погодитися не може з огляду на таке.
Так, у формі протоколу, зокрема, фіксуються показання свідків, отримані слідчим або прокурором під час проведення досудового розслідування. Однак, протокол допиту свідків не є доказом у кримінальному процесі, оскільки джерелом доказів відповідно до норм КПК України є саме показання свідків, а відтак і не містить доказів (фактичних даних, на підставі яких суд може встановлювати наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню), які можуть бути визнані недопустимими.
Також слід зазначити, що свідок ОСОБА_11 був допитаний в суді в порядку перехресного допиту під час якого надав відповіді на всі поставлені питання, зокрема відповів і на запитання сторони захисту, спрямовані на з`ясування достовірності його показань.
Під час судових дебатів, захисник обвинуваченого ОСОБА_9 , на підтвердження внесення ОСОБА_8 до каси ДП «Березівське лісове господарство» отриманих від ОСОБА_11 коштів у сумі 13800 грн. за лісопродукцію, долучив копію квитанції до прибуткового касового ордеру № 208 від 30 жовтня 2020 року. (том 5 а.п. 42)
У зв`язку з чим ухвалою суду від 11 червня 2024 року поновлено судовий розгляд шляхом відновлення стадії з`ясування обставин та перевірки їх доказів.
Обвинувачений ОСОБА_8 пояснив, що він вніс до каси ДП «Березівське лісове господарство» отримані від ОСОБА_11 кошти у сумі 13800 грн. за лісопродукцію, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру № 208 від 30 жовтня 2020 року. Згодом він разом зі своїм захисником оригінал зазначеної квитанції передав слідчим ТУ ДБР у м. Миколаєві, у зв`язку з чим у нього зберіглася лише її копія.
Суд, з урахуванням заперечень сторони обвинувачення, а також з огляду на невідповідність критерію допустимості доказів, не враховує доказ сторони захисту, а саме копію квитанції до прибуткового касового ордеру № 208 від 30 жовтня 2020 року, виходячи з наступного.
Як вбачається з повідомлення ОСОБА_8 і його захисника ОСОБА_10 від 18.03.2021 року, процесуальному керівнику у кримінальному провадженні № 4202016000000763 прокурору першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління ДБР Одеської обласної прокуратури, сторона захисту не володіє речовими доказами, чи матеріалами, які згідно з ч. 6 ст. 290 КПК України, необхідно надати для ознайомлення стороні обвинувачення. (том 5 а.п. 77)
З протоколу про надання доступу до матеріалів досудового розслідування від 18.03.2021 року, вбачається, що ОСОБА_8 і його захисником ОСОБА_10 будь-яких зауважень не висловлювалося. (том 5 а.с. 75-76)
Відповідно до ч. 3 ст. 99 КПК України, сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документу. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно ч. 6 ст. 290 КПК України, сторона захисту за запитом прокурора зобов`язана надати доступ та можливість скопіювати або відобразити відповідним чином будь-які речові докази або їх частини, документи або копії з них, а також надати доступ до житла чи іншого володіння, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем сторони захисту, якщо сторона захисту має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді. Сторона захисту має право не надавати прокурору доступ до будь-яких матеріалів, які можуть бути використані прокурором на підтвердження винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення. Вирішення питання про віднесення конкретних матеріалів до таких, що можуть бути використані прокурором на підтвердження винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення і, як наслідок, прийняття рішення про надання ви ненадання прокурору доступу до таких матеріалів, може бути відкладено до закінчення ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування.
Частини 11,12ст.290КПК України,визначають,що стороникримінального провадженнязобов`язані здійснювативідкриття однеодній додатковихматеріалів,отриманих доабо підчас судовогорозгляду. Якщо сторона кримінального провадження не здійснить відкриття матеріалів відповідно до положень цієї статті, суд не має права допустити відомості, що містяться в них, як докази.
Враховуючи ту обставину, що квитанція до прибуткового касового ордеру № 208 від 30 жовтня 2020 року, не відкривалася стороні обвинувачення в порядку, передбаченому ч. 11 ст. 290 КПК України, тому відповідно до ч. 12 вказаної статті, вона не може бути доказом у справі.
Крім того, вказана копія квитанції викликає сумнів у дійсності, квитанція має незаповнені графи та інші обов`язкові реквізити, відсутній підпис головного бухгалтера, а також прізвище касира. Інших відомостей на підтвердження зарахування відповідних коштів по ДП «Березівське лісове господарство» сторона захисту не надала, клопотань з цього приводу не заявляла.
Більше того, обвинувачений ОСОБА_8 в судовому засіданні повідомив, що у нього в розпорядженні постійно були незаповнені бланки квитанцій до прибуткового касового ордеру та ТТН з проставленими печатками і штампами ДП «Березівське лісове господарство».
Оцінивши у сукупності наявні у справі докази з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність наданих стороною обвинувачення доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку, в порядку ст. 94 КПК України за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, виходячи із засад справедливості, виваженості та неупередженості, керуючись законом, суд визнає доведеним в ході судового розгляду кримінального провадження того, що ОСОБА_8 вчинив інкриміноване йому кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 368 КК України, враховуючи наступне.
Системний аналіз суспільно небезпечного діяння, вчиненого обвинуваченим ОСОБА_8 , а саме: сукупність юридичних ознак, що визначають його як конкретний злочин, дають підстави вважати, що в діях обвинуваченого наявні усі елементи складу закінченого злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.
Так, дослідженими в судовому засіданні доказами беззаперечно встановлено, що ОСОБА_8 , займаючи посаду лісничого Андрієво-Іванівського лісництва Державного підприємства «Березівське лісове господарство», будучи службовою особою, наділеною владою, а також організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, які, згідно його посадової інструкції полягають, крім іншого у здійсненні керівництва виробничо-господарською діяльністю лісництва, забезпеченні виконання встановлених завдань, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, управлінні та розпорядженні майном підприємства, забезпеченні додержання правил відпуску лісу на пні, рубання лісу, побічного користування лісом, пожежної безпеки, санітарних і природоохоронних правил у лісах, проведенням огляду місць рубань і заготівельної деревини та іншої продукції лісу, складанні протоколів (актів) про лісопорушення, порушень правил полювання та пожежної безпеки в лісах, будучи відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» працівником правоохоронного органу та посадовою особою державної лісової охорони, згідно з приміткою до ст. 364 КК України будучи службовою особою, протиправно прохав та одержав для себе неправомірну вигоду від ОСОБА_11 в сумі 41400 грн. за відпуск деревини - лісоматеріалів круглих твердолистяних порід класу якості С, в загальній кількості 15 метрів кубічних, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 368 КК України.
Разом з тим, суд визнає необґрунтованим формулювання обвинувачення ОСОБА_8 у частині: «…без надання йому обумовленої суми неправомірної вигоди отримати лісоматеріали твердої породи деревини у зазначеному лісництві буде неможливо...», а також «…за безперешкодний відпуск …та не створення штучних перешкод у можливості їх придбання…», з огляду на таке.
Встановлені на підставі наданих прокурором і досліджених судом належних, допустимих і достовірних доказів фактичні обставини (події) вчиненого ОСОБА_8 кримінального правопорушення свідчать, що останній не здійснював на адресу свідка ОСОБА_11 погроз вчинення дій або бездіяльності з використанням свого службового становища або повноважень з метою шкоди його права та інтересам, а також і не створював додаткових умов цьому. Суд не може розглядати неодноразове відтермінування обвинуваченим вчинення дій в інтересах свідка ОСОБА_11 як прояв або наявність будь-яких погроз вчинення дій або бездіяльності з використанням свого службового становища або повноважень з його сторони щодо цього свідка. Такі обставини під час судового розгляду взагалі встановлені не були, оскільки вони не носили умисного характеру з боку ОСОБА_8 та обумовлювалися впливом реально існуючих сторонніх чинників, про які він повідомляв ОСОБА_11 , а саме про необхідність заготівлі відповідної кількості та якості лісоматеріалів, оскільки їх не було в наявності.
Показання обвинуваченого в тій частині, що він отримав грошові кошти від ОСОБА_11 в сумі 41400 грн., без наміру на отримання неправомірної вигоди, а лише в порушення правил ведення ним розрахункових операцій (стала практика на підприємстві), а потім мав намір їх облікувати та здати до каси ДП «Березівське лісове господарство», а також про відсутність винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, який йому інкримінують, суд оцінює як лінію захисту, спрямовану на уникнення від кримінальної відповідальності, встановленої законом.
Показання обвинуваченого в цій частині, не спростовують висновків суду, оскільки обвинуваченому ОСОБА_8 , як працівнику лісництва зі стажем більше 30 років, було достеменно відомо, що лісопродукція є майном державного підприємства, а він не є тією особою яка має право отримувати оплату за це майно (приймати готівкові кошти). Зазначені обов`язки також не містяться в посадовій інструкції лісничого, з якою обвинувачений ОСОБА_8 був ознайомлений під підпис (безпосередньо оглянута в судовому засіданні).
Якщо би версія сторони захисту про те, що обвинувачений ОСОБА_8 не мав наміру отримати для себе неправомірну вигоду від ОСОБА_11 , а отримані кошти хотів облікувати та внести до каси підприємства була правдивою, ця операція неодмінно би залишила слід в бухгалтерських чи інших обліках та звітностях ДП «Березівське лісове господарство». Однак, жодних документальних доказів на підтвердження цього надано не було.
Свідок ОСОБА_26 ,яка працювала головним бухгалтером в ДП «Березівське лісове господарство» суду пояснила загальний порядок придбання лісопродукції на підприємстві, підтвердила відсутність в ОСОБА_24 лісництві, як структурному підрозділі ДП «Березівське лісове господарство», каси та касира. Зазначала, що ні ОСОБА_8 , як лісничий, або інший працівник Андрієво-Іванівського лісництва не мали права отримувати готівкові кошти від замовників за реалізацію лісопродукції. Такої практики, щоб працівники чи керівники отримували готівкові кошти особисто від замовників, не було і їй про це не відомо. Зазначала, що розрахунки проводилися через центральну касу або на рахунки підприємства ДП «Березівське лісове господарство».
Судом не встановлено підстав для визнання недостовірними показань свідка ОСОБА_26 у цьому кримінальному провадженні.
Також судомбуло оглянуторечові докази,вилучені підчас обшуку23.10.2020року вприміщенні будівліАндрієво-Іванівськоголісництва ДП«Березівське лісовегосподарство»,зокрема:зошит (48листів прошитийі пронумерований)з надписом«Журнал реєстраціїтоваро-транспортнихнакладних А-Іванівськогол-ва2016р.-2017р.-2018р.2019р.2020р.»;зошит (48листів прошитийі пронумерований)з надписом«Журнал облікунадходження виручкиА-Іванівськогол-ваза 2018р.-2019р.-2020р.»;а такожпід часобшуку 23.10.2020року вприміщенні будівліДП «Березівськелісове господарство»: папку з рукописним написом «Матерільний звіт за вересень 2020 р. по А.Іванівському л-ві», яка містить 57 аркушів, з яких вбчається наступне.
Зошит (48 аркушів прошиті і пронумеровані) з надписом «Журнал реєстрації товаро-транспортних накладних А-Іванівського л-ва 2016 р.-2017 р.-2018 р. 2019 р. 2020 р.», містить відомості починаючи з 08 лютого 2016 по 16 жовтня 2020, а саме: прізвище, ім`я, по батькові особи якій відпущено продукцію, номер ТТН, дата відпуску, термін вивозки; № обходу (місце відвантаження), специфікація продукції (що виписано).
Зошит (48 аркушів прошиті і пронумеровані) з надписом «Журнал обліку надходження виручки А-Іванівського л-ва за 2018 р. -2019 р. -2020 р.», містить відомості починаючи з 04 січня 2018 по 16 жовтня 2020, а саме: в розділі прихід дата, № квитанції та ТТН, від кого, за що, сума; в розділі розхід дата, від кого, за що, сума.
Обвинуваченим ОСОБА_8 в судовому засіданні було підтверджено ведення зазначених вище журналів особисто.
Папка з рукописним написом «Матерільний звіт за вересень 2020 р. по А.Іванівському л-ві», містить 57 аркушів, а саме: звіт про рух основних засобів і матеріальних цінностей за вересень 2020 на 4 арк.; реєстр приходних накладних за вересень 2020 р. на 1 арк.; накладні на придбання мастильно-паливних матеріалів, інструменту, та послуги складу на 13 аркушах; таблиця руху пального, запчастин, матеріалів по ОСОБА_80 лісництву за вересень 2020 року на 12 арк.; реєстр видаткових накладних за вересень 2020 р. на 1 арк.; акт списання від 30.09.2020 року на 1 арк.; розподільча відомість за вересень 2020 року на 1 арк.; звіт переміщення лісопродукції за вересень 2020 року на 1 арк.; журнал реалізації (відпуску) деревини за вересень 2020 р. на 1 арк; жернал реалізації (відпуску) лісопродукції за вересень 2020 р. на 1 арк.; реєстр товаро-транспортних накладних з А.Іванівського лісництва (лісодільниці, лісопункту) за вересень 2020 року на 1 арк.; ТТН з серійними номерами від № 134566 до 134577 (12 аркушів), а також ТТН в електронному вигляді затверджені наказом Мінінфраструктури України, Мінагрополітики України 29.11.2013 р. № 961/707 (12 аркушів), які дублюють внесення інформації в електронному вигляді до відповідної бази з ТТН з серійними номерами від № 134566 до 134577; звіт по основним засобам за вересень 2020 р. на 7 арк.
Як встановлено судом обвинувачений ОСОБА_8 отримував від свідка ОСОБА_11 грошові кошти в наступні періоди: 08.09.2020 7000 грн., 05.10.2020 6800 грн. і 10000 грн., 23.10.2020 17600 грн., а 05 жовтня 2020 було здійснено відвантаження першої партії лісопродукції свідку ОСОБА_11 у кількості 5 метрів кубічних.
Враховуючи період відомостей відображених в «Журнал реєстрації товаро-транспортних накладних А-Іванівського л-ва 2016 р.-2017 р.-2018 р. 2019 р. 2020 р.», а також «Журнал обліку надходження виручки А-Іванівського л-ва за 2018 р. -2019 р. -2020 р.», записи про отримання коштів від ОСОБА_11 08.09.2020 та 05.10.2020 - відсутні. Не містять зазначені журнали і відомості про виписану ОСОБА_11 ТТН від 05.10.2020 за № 526846 (з урахуванням періоду відображених відомостей в журналах).
Слід додатково зазначити, що починаючи з 01 вересня 2020 по 16 жовтня 2020 в ОСОБА_24 лісництві використовувалися бланки ТТН з серійними номерами НОМЕР_7 , що підтверджується описаними вище речовими доказами.
Виписана ТТН від 05.10.2020 містить серійний номер 526846 (том 2 а.п. 166), а ТТН від 23 жовтня 2020 містить серійний номер 307829 (том 2 а.п. 168), тобто порядкові серійні номери не відповідають тим, які використовувалися у відповідний період ОСОБА_22 лісництвом під час обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення.
Як вбачається з «Журнал обліку надходжень виручки А-Іванівського л-ва за 2018р.-2019р.-2020р.», ТТН з серійним номером НОМЕР_8 , вже відображалася 29.11.2018 в розділі прихід, вантажоодержувач Миколаївська селищна рада, за дрова т/п 4,2 м3) (зворот аркушу 14 журналу). Відомості про ТТН з серійним номером 307829 також містяться в «Журнал реєстрації товаро-транспортних накладних А-Іванівського л-ва 2016 р.-2017 р.-2018 р. 2019 р. 2020 р.» - 29.11.2018, вантажоодержувач Миколаївська селищна рада під порядковим номером 15 (на аркуші 19).
Додатково слід зазначити, що ТТН від 05.10.2020 з серійним номером 526846 та ТТН від 23 жовтня 2020 з серійним номер 307829, не відповідають спеціалізованій формітоварно-транспортноїнакладної приперевезенні деревиниавтомобільним транспортом(ТТН-ліс),затвердженої спільним наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11.2013 р. № 961/707 «Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс)» (чинна на момент описаних подій). В пункті 3 згаданого спільного наказу, зокрема, сказано, що товарно-транспортна накладна при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс) за формою, затвердженою пунктом 1 цього наказу, є обов`язковою для державних лісогосподарських підприємств (структурні підрозділи: лісництва, склади, цехи) при обліку, первинному відпуску та перевезенні деревини автомобільним транспортом.
Додатково підтверджує ту обставину, що обвинувачений ОСОБА_8 не мав наміру обліковувати отримані від свідка ОСОБА_11 кошти, свідчить і незаповнений прибутковий касовий ордер до копії ТТН № 526846 від 05.10.2020, вилучені під час обшуку 23.10.2020 року в приміщенні будівлі Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство» і оглянуті судом під час судового слідства.
Сторона захисту також заявила суду про наявність провокації злочину з боку правоохоронних органів, а також провокаційні дії заявника і свідка ОСОБА_11 щодо обвинуваченого, які мали на меті створення умов для притягнення його до кримінальної відповідальності за вчинення злочину.
Сторона захисту, на обґрунтування зазначеної позиції покликається на те, що задокументувавши передачу ОСОБА_11 . 08.09.2020 року ОСОБА_8 7000 грн. у якості задатку, слідчі не зупинили злочинну діяльність, а продовжили підбурювати особу на вчинення злочину. Заявник і свідок у цьому кримінальному провадженні ОСОБА_11 систематично здійснював щодо обвинуваченого провокаційні дії, а його поведінка щодо нього (зустрічі, спілкування, розмови тощо) не була пасивною, а навпаки мала ініціативний та активний характер. Також посилалися на те, що ОСОБА_11 не писав власноруч заяву про вчинення злочину, а підписав надану йому надруковану заяву працівником правоохоронного органу, що є підставою вважати всі наступні дії досудового слідства та здобуті ними по справі докази недопустимими та неналежними.
Суд, за наслідками перевірки існування провокації злочину у цьому кримінальному провадженні, дійшов висновку про її відсутність з огляду на таке.
Суд виходить з того, що обов`язок доказування відсутності провокування покладається на сторону обвинувачення (прокурора), за умови, що заяви захисту не є повністю неправдоподібні, що не позбавляє сторону захисту права на доведення перед судом зворотного (рішення ЄСПЛ у справі «Баннікова проти Росії» від 04 листопада 2010 року).
Суд, з метою вирішення питання про наявність або відсутність провокації злочину у цьому кримінальному провадженні, застосовує «матеріальний» та «процесуальний» критерії (матеріально-правовий і процесуальний тести провокації вчинення злочину), які містяться, зокрема в рішеннях ЄСПЛ у справах «Раманаускас проти Литви» від 05 лютого 2008 року, «Баннікова проти Росії» від 04 листопада 2010 року і «Чохонелідзе проти Грузії» від 28 червня 2018 року. Суд повинен перевірити чи не були влаштовані пастки («матеріальний» критерій), а також міг або ні заявник скористатися цим для свого захисту в суді («процесуальний» критерій). ЄСПЛ визнає можливість використання таємних агентів у якості методу законного розслідування у боротьбі з серйозними злочинами, але вимагає чіткого відмежування дозволеної поведінки поліції від провокування на кримінально караний вчинок, а також і наявності відповідних та достатніх процесуальних гарантій такого відмежування, оскільки суспільним інтересом не можна виправдати використання доказів, здобутих шляхом підбурювання з боку поліції.
Суд вважає, що орган досудового розслідування мав вагомі підстави як для початку розслідування у цьому кримінальному провадженні, так і для проведення у межах цього розслідування негласних слідчих (розшукових) дій, оскільки мав перевірені конкретні об`єктивні фактичні дані для того, щоб здійснювати початкові кроки для фіксації дій, які складають кримінальне правопорушення, зокрема і з огляду на те, що злочинні дії були розпочаті до початку досудового розслідування.
Зі встановленихсудом фактичнихобставин справиі дослідженихфактичних данихвидно,що відомостідо ЄРДРу цьомукримінальному провадженнібули внесеніна підставізаяви ОСОБА_11 ,після чогоі булорозпочате досудоверозслідування. Після початку досудового розслідування ОСОБА_11 надав згоду на конфіденційне співробітництво. Поведінка свідка ОСОБА_11 щодо обвинуваченого ОСОБА_8 не мала ознак провокаційної, активної або ініціативної поведінки.
Свідок ОСОБА_11 на протязі певного часу неодноразово спілкувався з обвинуваченим ОСОБА_8 , що було обумовлено низкою об`єктивних і суб`єктивних обставин, зокрема неодноразовість зустрічей свідка з обвинуваченим обумовлювалися також і тим, що вони обговорювали кількість необхідної свідку деревини, строки її заготівлі та відвантаження, варіанти оплати тощо. Підтвердженням цього є також і те, що свідок ОСОБА_11 цікавився у обвинуваченого ОСОБА_8 про варіанти здійснення оплати за лісоматеріали, пропонував здійснити її на рахунок підприємства. В свою чергу обвинувачений ОСОБА_8 висловив категоричне бажання отримати кошти готівкою особисто.
Характер, спосіб і умови спілкування між свідком ОСОБА_11 і обвинуваченим ОСОБА_8 , які були об`єктивно зафіксовані при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, не дають підстав суду для висновку про провокаційні, активні та ініціативні дії з боку свідка щодо обвинуваченого.
Суд зазначає, що звернення свідка до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення, його конфіденційне співробітництво з правоохоронними органами у межах кримінального провадження, подальше надання неправомірної вигоди, не можуть свідчити про наявність провокації злочину у цьому кримінальному провадженні, а також визначатися судом як активні та ініціативні провокаційні дії.
Поведінка свідка ОСОБА_11 у цьому кримінальному провадженні відповідає критерію дозволеної поведінки і не містить ознак провокування обвинуваченого на вчинення злочину, а орган досудового розслідування мав вагомі підстави як для початку досудового розслідування, так і для проведення в його межах слідчих і негласних слідчих (розшукових) дій, які були забезпечені належним процесуальним і судовим контролем.
Під час судового розгляду судом не встановлено факту підбурювання обвинуваченого до вчинення злочину, не наведено стороною захисту і доводів, які би свідчили про «активність» дій працівників правоохоронних органів. Поведінка ОСОБА_11 та самого обвинуваченого ОСОБА_8 під час одержання коштів, свідчать про відсутність будь-якого тиску та створення «пасток» (поновлення пропозиції, незважаючи на його первинну відмову, наполегливі спонукання, підвищення ціни над середньою ціною або апелювання до співчуття заявника при згадках про ознаки «відмови»).
Суд вважає за необхідне зазначити, що негласні слідчі (розшукові) дії у цьому кримінальному провадженні супроводжувалися судовим контролем, оскільки проводилися на підставі відповідних рішень слідчих суддів.
Також слід зазначити, що свідок ОСОБА_11 був допитаний в суді в порядку перехресного допиту під час якого надав відповіді на всі поставлені питання, зокрема відповів і на запитання сторони захисту, спрямовані на з`ясування достовірності його показань. Показання свідка ОСОБА_11 узгоджуються з іншими доказами у цьому кримінальному провадженні в їх сукупності і не містять суперечностей.
За таких обставин, суд вважає, що підстави для визнання недостовірними показань свідка ОСОБА_11 у цьому кримінальному провадженні, відсутні.
З огляду на викладене, суд не вбачає у діях свідка ОСОБА_11 , або з боку працівників правоохоронних органів факту підбурювання до вчинення злочину, або будь-яких ознак провокації злочину, існування якої також спростовується сукупністю досліджених судом доказів і не відповідає встановленим судом обставинам.
До того ж захист від провокації обов`язково передбачає, що обвинувачений визнає вчинення інкримінованих йому дій, але стверджує, що вони були наслідком незаконного підбурювання. Істотна суперечність позиції захисту виключає сумніви у відсутності провокації злочину. Наведене відповідає практиці ЄСПЛ, який визнає необґрунтованими та не розглядає по суті заяви щодо провокації злочину, коли заявник заперечує факт вчинення ним злочину та одночасно заявляє про провокацію на його вчинення.
Зокрема, у справі Berlizev проти України ЄСПЛ зазначив, що з точки зору фактів вважає непослідовним заперечення заявником вчинення злочину та одночасне висунення ним скарги, що його спровокували його вчинити. Захист від провокації обов`язково передбачає, що обвинувачений визнає вчинення інкримінованих йому дій, але стверджує, що вони були наслідком незаконного підбурювання з боку працівників міліції. Однак, як вбачається з доводів заявника, він повністю заперечував свою причетність до злочину, що, на думку Суду, перешкодило йому висунути обґрунтовану скаргу на «таємного агента» (agent provocateur) (§45 згаданого рішення).
Суд вважає доведеною вину обвинуваченого ОСОБА_8 в інкримінованому злочині (кримінальному правопорушенні) і визнає його винуватим у вчиненні закінченого умисного злочину, який є предметом цього судового розгляду і кваліфікований за ч. 1 ст. 368 КК України.
Суд дійшов висновку, що обвинувачений ОСОБА_8 підлягає покаранню за вчинене ним кримінального правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 368 КК України.
При визначенні покарання, яке має бути призначене обвинуваченому ОСОБА_8 , суд виходить з того, що воно має бути необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень (ч. 2 ст. 50 і ч. 2 ст. 65 КК України).
Суд має призначити покарання обвинуваченому ОСОБА_8 у межах санкції ч. 1 ст. 368 КК України, яка встановлює покарання у виді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_8 суд враховує:
- що обставин, які згідно з вимогами ст.ст. 66 і 67 КК України пом`якшують або обтяжують його покарання, судом не встановлено;
- що ним було вчинено нетяжке кримінальне правопорушення (злочин) (ст. 12 КК України);
- дані про особу обвинуваченого, а саме що: він є особою похилого віку (пенсіонером за віком), не має судимості, не має характеристик негативного характеру, не перебуває на обліку у лікаря-психіатра та під наркологічним наглядом.
Судом також врахована складена Березівським районним сектором № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області досудова доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_8 від 22.10.2021 року. Відповідно до якої виправлення обвинуваченого ОСОБА_8 без позбавлення або обмеження волі можливе, за умови здійснення нагляду та застосування соціально-виховних заходів, що необхідно для виправлення та запобіганню вчинення повторних кримінальних правопорушень. (том 1 а.п. 72-75)
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_8 суд виходить з того, що вчинений ним злочин є корупційним кримінальним правопорушенням (примітка до ст. 45 КК України). Разом з тим, суд також враховує і те, що ступінь суспільної небезпеки, яку становить особа обвинуваченого для суспільства і держави, не є значним.
Судом не були встановлені обставини, які б свідчили про вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення у стані обмеженої осудності, а також і підстави для застосування до нього примусового заходу медичного характеру, передбачені ч. 2 ст.94 КК України.
За таких обставин, суд вважає необхіднім призначити обвинуваченому ОСОБА_8 основне покарання у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 368 КК України, а саме в розмірі 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 42500 грн., оскільки таке покарання є необхідним і достатнім для його виправлення і попередження вчинення ним нових злочинів, а застосування менш суворого покарання не зможе забезпечити мету покарання, встановлену ст. 50 КК України.
Щодо призначення додаткового покарання, суд виходить з усталеної судової практики, з урахуванням п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 «Про практику призначення судами кримінального покарання», відповідно до ст. 55 КК України, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю застосовується як додаткове покарання лише в тих випадках, коли вчинення злочину було пов`язане з посадою підсудного або із заняттям ним певною діяльністю. Якщо додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю за санкцією статті (санкцією частини статті) є обов`язковим, то воно застосовується лише до тих осіб, які обіймали посади чи займалися діяльністю, з якими було пов`язано вчинення злочину.
Враховуючи ту обставину, що кримінальне правопорушення було вчинено ОСОБА_8 із використанням посади, яку він займав, - лісничий Андрієво-Іванівського лісництва ДП «Березівське лісове господарство», з метою ефективного запобігання вчинення нових майнових злочинів після відбуття основного покарання, зважаючи на роль обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати у якості додаткового покарання позбавлення його права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських повноважень на підприємствах лісового господарства України, встановивши строк зазначеного додаткового покарання тривалістю 2 (два) роки.
Враховуючи приписи ст. 100 КПК, суд вважає, що після набрання вироком законної сили, долю речових доказів слід вирішити наступним чином:
-речові докази у вигляді документів, що були вилучені під час обшуків, та які надані сторонами до суду, належить залишити в матеріалах судового провадження;
-речові докази, а саме грошові кошти (гроші) у розмірі 17600 грн. номіналом по 200 грн. кожна у кількості 88 купюр, а також у розмірі 10000 грн. номіналом по 500 грн. кожна у кількості 20 штук повернути законному володільцю - Управлінню Служби безпеки України в Одеській області;
-лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, у кількості 18 шт. загальним об`ємом 5,0 метрів кубічних, а також лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, загальним об`ємом 10,0 метрів кубічних, повернути ДП «Березівське лісове господарство»;
-ватний тампон зі змивами пальців та кисті лівої руки ОСОБА_8 ; ватний тампон зі змивами пальців та кисті правої руки ОСОБА_8 знищити.
Оскільки речові докази, а саме: грошові кошти в сумі 6000 грн. номіналом по 500 грн. кожна: БГ 6105485, ЗЗ 1631083, ЦА 4088026, АЕ 5359697, ХЕ7919338, ХЖ 7271176, АД 2262336, БА 0937333, ББ 0644227, БА 6203264, ХИ 5868898, ЦА 3299792 (добровільно видані ОСОБА_13 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ЛГ3257730, УД 2475153 (добровільно видані ОСОБА_58 ); грошові коштами у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: МА 6903733, ФГ 4237189 (добровільно видані ОСОБА_28 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ХЗ 2193229, ЛВ 9868701 (добровільно видані ОСОБА_54 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: СЖ 4290826, ЛЗ 3699623 (добровільно видані ОСОБА_61 ); грошові кошти у сумі 1000 грн., дві купюри по 500 грн.: ЛЗ 6976450, УИ 4513616 (добровільно видані ОСОБА_56 ); ватний тампон зі змивами пальців та кисті лівої руки ОСОБА_13 ; ватний тампон зі змивами пальців та кисті правої руки ОСОБА_13 ; лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, загальним об`ємом 4,0 метрів кубічних, передані на відповідальне зберігання ОСОБА_81 ; а також аркуш паперу формату А4 на який було розпилено спеціальний препарат «Світлячок-М» (аерозоль), стосуються обставин діяння також іншої особи, тому їх доля підлягає вирішенню у кримінальному провадженні № 62021150020000014.
Згідно з ч. 2 ст. 124 КПК у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.
Як встановлено під час судового розгляду, витрати сторони обвинувачення на проведення судових експертиз складають:
1) висновок експерта від 29.12.2020 № 20-7032/7072 (том 3 а.п. 2-10), де вартість експертизи складала 9152,64 грн. (том 3 а.п. 11, 12);
2) висновок експерта від 14.01.2021 №872ТГ (том 3 а.п. 15-20), де вартість експертизи складала 1634,50 грн. (том 3 а.п. 14);
3) висновок експерта від 10.03.2020 № 20-7033 (т. 3, а.п. 22-31), де вартість експертизи складала 9266,94 грн. (том 3 а.п. 32).
Враховуючи, що висновок експерта від 14.01.2021 №872ТГ (том 3 а.п. 15-20) визнано неналежним доказом, а відповіді в висновках експерта від 29.12.2020 № 20-7032/7072 (т. 3 а.п. 2-10) та від 10.03.2020 № 20-7033 (т. 3 а.п. 22-31) стосуються як кримінального провадження № 42020160000000763 так і кримінального провадження № 62021150020000014, тому покладенню на обвинуваченого ОСОБА_8 підлягають лише витрати в частині відповідей на запитання в рамках кримінального провадження № 42020160000000763, а саме вартості експертиз.
Питання щодо решти витрат на проведення цих експертиз підлягає вирішенню у кримінальному провадженні № 62021150020000014.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне стягнути з обвинуваченого ОСОБА_8 на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експертів у розмірі 9209,79 грн.
Відповідно до ст. 96-1 КК, 96-2 КК гроші, цінності та інше майно, які одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого Особливою частиною КК, за який передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та/або є доходами від такого майна, підлягають спеціальній конфіскації, тобто примусовому безоплатному вилученню за рішенням суду у власність держави.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 96-2 КК, спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна.
Як вбачається із висновків, зроблених судом обвинувачений ОСОБА_8 отримав від свідка ОСОБА_11 неправомірну вигоду у загальному розмірі 41400 грн.
Разом із тим, в ході обшуку обвинувачений ОСОБА_8 добровільно видав грошові кошти, які отримано від ОСОБА_11 23.10.2020 року у розмірі 17600 грн., а також грошові кошти, які отримано від ОСОБА_11 05.10.2020 року, у розмірі 10000 грн.
Враховуючи встановлені обставини, приписи ст. 69-1, 69-2 КК України, завдання кримінального провадження, визначені в ст. 2 КПК України, суд приходить до висновку, що різниця між сумою, що складає 13800 грн., є грошовими цінностями, що одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 96-2 КК, а отже підлягають примусовому безоплатному вилученню (стягненню) у власність держави з обвинуваченого ОСОБА_8 .
Питання щодо заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арештів майна суд вирішує відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 КПК України.
Матеріальна шкода відсутня.
Цивільний позов не пред`являвся.
З огляду на обрану міру покарання, підстави для обрання запобіжного заходу стосовно обвинуваченого відсутні.
Керуючись вимогами статей 370, 371, 373, 374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України, та призначити йому основне покарання у вигляді штрафу в розмірі 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 42500,00 (сорок дві тисячі п`ятсот) грн. і додаткове покарання у виді позбавлення обіймати посади пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків на підприємствах лісового господарства України строком 2 роки.
Строк додаткового покарання обчислювати з моменту набрання вироком законної сили.
Роз`яснити ОСОБА_8 , що несплата штрафу за відсутності підстав для розстрочки його виплати тягне за собою наслідки, передбачені статтею 53 Кримінального кодексу України.
Стягнути з ОСОБА_8 на користь державного бюджету України витрати на залучення експерта в сумі 9209 (дев`ять тисяч двісті дев`ять) грн. 79 коп.
Застосувати спеціальну конфіскацію до грошових коштів у сумі 13800 (тринадцять тисяч вісімсот) грн., що одержані внаслідок вчинення злочину, стягнувши їх на користь державного бюджету України з обвинуваченого ОСОБА_8 .
Документи та інформаційні носії у вигляді флеш-носіїв та оптичних дисків, які містяться в матеріалах провадження, залишити в матеріалах судового провадження.
Речові докази після набрання вироком законної сили:
-документи, надані суду сторонами кримінального провадження, залишити в матеріалах судового провадження;
-грошові кошти (гроші) у розмірі 17600 грн. номіналом по 200 грн. кожна у кількості 88 купюр, а також у розмірі 10000 грн. номіналом по 500 грн. кожна у кількості 20 купюр повернути законному володільцю - Управлінню Служби безпеки України в Одеській області, скасувавши на це майно арешт;
-лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, у кількості 18 шт. загальним об`ємом 5,0 (п`ять) метрів кубічних, повернути Державному підприємству «Березівське лісове господарство»), скасувавши на це майно арешт;
-лісоматеріали круглі твердолистяних порід класу якості С, загальним об`ємом 10,0 (десять) метрів кубічних, повернути Державному підприємству «Березівське лісове господарство»), скасувавши на це майно арешт;
-ватний тампон зі змивами пальців та кисті лівої руки ОСОБА_8 ; ватний тампон зі змивами пальців та кисті правої руки ОСОБА_8 знищити, скасувавши на це майно арешт.
Вирок суду може бути оскаржений до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення через Миколаївський районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги.
Вирок суду набирає законної сили по завершенню строку на його апеляційне оскарження, а у разі оскарження вироку в апеляційному порядку - після постановлення судом апеляційної інстанції рішення за наслідками перегляду такого вироку суду.
Копія вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Не пізніше наступного дня після ухвалення вироку його копія надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Повний текст вироку складено 12 липня 2024.
Суддя ОСОБА_82
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120323312 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Одеської області
Банташ Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні