Справа № 508/202/21
Номер провадження 1-кп/508/4/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2024 року селище Миколаївка
Миколаївський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
під час судового розгляду у кримінальному провадженні № 42020160000000763 від 28.08.2020 року стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України,
встановив:
На розгляді у Миколаївському районному суді Одеської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42020160000000763 від 28.08.2020 року стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.
На стадії судових дебатів захисник обвинуваченого до письмових пояснень у судових дебатах долучив копію квитанції до прибуткового касового ордеру № 208 від 30 жовтня 2020 року і повідомив про нові обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження.
У зв`язку з чим судом було поставлено на обговорення питання про поновлення судового розгляду шляхом відновлення стадії з`ясування обставин та перевірки їх доказів.
Сторони кримінального провадження не заперечували проти цього.
Відповідно до ст. 89 КПК України суд вирішує питання допустимості доказів під час їх оцінки в нарадчій кімнаті під час ухвалення судового рішення. У разі встановлення очевидної недопустимості доказу під час судового розгляду суд визнає цей доказ недопустимим, що тягне за собою неможливість дослідження такого доказу або припинення його дослідження в судовому засіданні, якщо таке дослідження було розпочате.
Сторони кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, мають право під час судового розгляду подавати клопотання про визнання доказів недопустимими, а також наводити заперечення проти визнання доказів недопустимими.
За приписами ч. 5 ст. 364 КПК України учасники судового провадження мають право в судових дебатах посилатися лише на ті докази, які були досліджені в судовому засіданні. Якщо під час судових дебатів виникне потреба подати нові докази, суд відновлює з`ясування обставин, встановлених під час кримінального провадження, та перевірки їх доказами, після закінчення якого знову відкриває судові дебати з приводу додатково досліджених обставин.
Отже очевидним є те, що у разі, коли сторона кримінального провадження під час дебатів посилається на докази, що можуть бути перевірені і спростовані іншою стороною під час з`ясування обставин, суд, не надавши можливості заперечити і спростувати такі доводи, позбавляє насамперед себе можливості виконати приписи ст. 94 КПК України і надати правильну оцінку доказам з точки зору їх допустимості, а також сторону провадження - права довести перед судом переконливість своєї позиції, що суперечить засадам змагальності сторін.
Згідно частини 1 статті 7 КПК України, зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься: законність, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини.
За частиною 6 статті 22 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність відновлення з`ясування обставин, встановлених під час кримінального провадження та перевірки їх доказами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 364, 365, 376 КПК України, суд,
постановив:
Поновити судовий розгляд шляхом відновлення стадії з`ясування обставин та перевірки їх доказів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020160000000763 від 28.08.2020, за обвинувальним актом, складеним у відношенні ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Повний текст ухвали складено 13.06.2024.
Суддя: ОСОБА_6
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119697794 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Одеської області
Банташ Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні