Ухвала
від 02.04.2024 по справі 570/1362/24
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cправа № 570/1362/24

провадження № 1-кс/570/206/2024

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

02 квітня 2024 року

Рівненський районний суд Рівненської області

в особі слідчого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області (м.Рівне, вул.С.Петлюри,10) клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Рівненської окружної прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024181180000161, внесеному 05 березня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,

про арешт майна,

в с т а н о в и в:

З метою забезпечення збереження речового доказу слідчий у клопотанні від 01 квітня 2024 року просить накласти арешт на майно, яке вилучене 26 березня 2024 року під час особистого обшуку затриманого ОСОБА_5 , а саме: грошові кошти в сумі 1 140 грн. 00 коп. такими номіналами купор та серіями: 500 гривень серії БВ5332854, 500 гривень серії ВИ1182762, 100 гривень серії УП4727164, 20 гривень серії ЕД2251076, 20 гривень серії ЕИ5380025, мобільний телефон марки «1+» ІМЕІ НОМЕР_1 з сім-карткою «Київстар» з абонентским номером НОМЕР_2 , куртку чорного кольору з логотипом «PUMA», банківську картка "А банк" № НОМЕР_3 та під час проведення огляду місця події по АДРЕСА_1 , під час якого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 видав грошові кошти в сумі 500 гривень, а саме вилучена купюра номіналом 500 гривень серії АК0057338.

Згідно з клопотанням, ОСОБА_5 , порушуючи порядок, встановлений ст.6,7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовин і прекурсори», маючи умисел на незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин, з корисливих мотивів, за невстановлених досудовим слідством обставин, незаконно придбав та зберігав при собі з метою збуту до моменту проведення контролю за вчиненням злочину психотропну речовину «метамфетамін» та особливо небезпечну психотропну речовину «PVP», обіг якої заборонений, які 12 березня 2024 року близько 16 год. 24 хв., перебуваючи по АДРЕСА_1 , під час проведення оперативної закупівлі незаконно збув ОСОБА_7 (анкетні дані змінені) за 1 600 грн. у формі порошкоподібної речовини оранжевого кольору в прозорому поліетиленовому сліп-пакеті, яка згідно висновку експерта містить психотропну речовину амфетамін масою 0,1641 г, та особливо небезпечну психотропну речовину PVP масою 0,0976 г.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 , порушуючи аналогічний порядок, 26 березня 2024 року близько 13 год. 31 хв., перебуваючи по АДРЕСА_1 , під час проведення оперативної закупівлі незаконно збув ОСОБА_7 (анкетні дані змінені) за 1 500 грн. метамфетамін у формі порошкоподібної речовини біло-коричневого кольору в прозорому поліетиленовому сліп-пакеті.

05 березня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості №12024181180000161 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

26 березня 2024 року о 13.31 год. ОСОБА_5 затриманий за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України в порядку ст.208 КПК України.

Під час проведення особистого обшуку затриманого працівниками поліції виявлені та вилучені: грошові кошти в сумі 1 140 грн. 00 коп. такими номіналами купюр та серіями: 500 гривень серії БВ5332854, 500 гривень серії ВИ1 182762, 100 гривень серії УП4727164, 20 гривень серії ЕД2251076, 20 гривень серії ЕИ5380025. Також вилучений мобільний телефон марки «1+» ІМЕІ НОМЕР_1 з сім-карткою «Київстар» з абонентським номером НОМЕР_2 , куртка чорного кольору з логотипом «PUMA», банківська картка "А банк" № НОМЕР_3 .

Крім цього, 26 березня 2024 року проведений огляд місця події по АДРЕСА_1 , під час якого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 видав грошові кошти в сумі 500 гривень, а саме вилучена купюра номіналом 500 гривень серії АК0057338.

27 березня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.307 КК України.

Вилучені предмети визнані в кримінальному провадженні речовими доказами.

Розгляд даного клопотання проводився без участі власника даного майна з метою унеможливлення впливу на встановлення об`єктивної істини в кримінальному провадженні.

Старший слідчий та прокурор повідомлені про місце та час розгляду клопотання, але до суду не з`явилися.

Слідчий у поданій заяві просить провести розгляд клопотання без його участі у зв"язку із зайнятістю в інших кримінальних провадженнях, клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задоволити.

Враховуючи відсутність необхідності заслуховувати їх особисті пояснення, їх позицію, те, що в силу ч.1 ст.172 КПК України неприбуття слідчого та прокурора не перешкоджає розгляду клопотання, суд, беручи до уваги встановлені строки розгляду, дійшов висновку про можливість розглянути клопотання за відсутності вказаних осіб за наявними матеріалами справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши клопотання та дослідивши надані матеріали кримінального провадження, вважаючи їх достатніми для винесення рішення, прийшов до таких висновків.

Згідно з ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які, зокрема, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до вимог ст.131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження і застосовується тільки на підставах, передбачених ст.132, 170 КПК України. Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову /ч.1 ст.170 КПК України/.

Арешт майна застосовується з метою забезпечення виконання вироку в частині цивільного позову чи можливої конфіскації майна в провадженні щодо кримінальних правопорушень, за які може бути застосовано додаткове покарання у виді конфіскації майна. Арешт може бути накладено також на майно у виді речей, документів, грошей, якщо вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та /або зберегли на собі його сліди;

2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та /або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Право власності належить до основоположних прав людини, утілення яких у життя становить підвалини справедливості суспільного ладу. Захист зазначеного права гарантовано ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Як передбачено цією міжнародно-правовою нормою, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном і ніхто не може бути позбавлений власного майна інакше як в інтересах суспільства й на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Відповідно до практики ЄСПЛ утручання в це право повинне мати законні підстави й мету, а також бути пропорційним публічному інтересу. Особи, котрі зазнають порушення права мирного володіння майном, як і інших визначених конвенцією прав, відповідно до ст.13 цього міжнародно-правового акта повинні бути забезпечені можливістю ефективного засобу юридичного захисту в національному органі. На рівні національного законодавства гарантії захисту права власності закріплені в ст.41 Конституції, за змістом якої кожен має право володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю за винятком обмежень, установлених законом. Спеціальні підстави законного обмеження особи в реалізації права власності передбачені, зокрема, нормами кримінального процесуального закону для виконання завдань кримінального провадження як легітимної мети відповідного втручання в право мирного володіння майном.

Вважаю, що це майно в даному кримінальному провадженні відповідає критеріям, визначеним в КПК України. Крім того, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси володільця майна, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження.

Вважаю, що подавачем клопотання доведено необхідність арешту майна, який не порушуватиме справедливий баланс між інтересами власника, гарантованими законом, і завданнями цього кримінального провадження, арешт на зазначене у клопотанні майно накладається з метою його збереження, враховуючи і наслідки від вжиття такого заходу для інших осіб та забезпечивши своїм рішенням розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, тому клопотання, яке подане з передбачених законом підстав та у встановленому законом порядку, за формою і змістом відповідає КПК України, підлягає до задоволення. Це забезпечить справедливу рівновагу між інтересами сторін, що узгоджується з положеннями ст.6, 13 Конвенції про захист прав та основоположних свобод

Арешт майна, як правило, полягає у забороні розпоряджатися майном. Заборона на використання майна (вилучати корисні властивості речі для задоволення потреб власника чи інших осіб), а також заборона володіння таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню. Само по собі накладення арешту на належне відповідачу майно без передачі його на відповідальне зберігання іншій особі, не обмежує його права користування вказаним майном, так як накладення арешту на майно у виді заборони використання майна порушує передбачені ст.1 Протоколу міжнародної конвенції з прав людини та ст.21, 41Конституції України права на свободу володіння майном.

Згідно з ч.1 ст.174 КПК України арешт майна може бути скасований повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи судом під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано та за клопотанням осіб, які не були присутні при розгляді питання про його арешт.

Арешт майна носить тимчасовий характер, оскільки остаточне рішення про те, що належить вчинити з майном, яке арештоване, буде вирішено судом при ухваленні вироку.

З огляду на викладене, керуючись ст.131, 167, 170, 173 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

накласти арешт на майно, яке вилучено 26 березня 2024 року під час особистого обшуку затриманого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , по АДРЕСА_1 , а саме:

грошові кошти в сумі 1 140 гривень такими номіналами купор та серіями: 500 гривень серії БВ5332854, 500 гривень серії ВИ1182762, 100 гривень серії УП4727164, 20 гривень серії ЕД2251076, 20 гривень серії ЕИ5380025,

мобільний телефон марки «1+» ІМЕІ НОМЕР_1 з сім-карткою «Київстар» з абонентским номером НОМЕР_2 ,

куртка чорного кольору з логотипом «PUMA»,

банківська картка "А банк" № НОМЕР_3 .

Накласти арешт на майно, яке вилучено 26 березня 2024 року під час проведення огляду місця події по АДРЕСА_1 , під час якого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 видав грошові кошти в сумі 500 гривень, а саме купюру номіналом 500 гривень серії АК0057338.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення02.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118122391
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —570/1362/24

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Рівненський районний суд Рівненської області

Гнатущенко Ю.В.

Ухвала від 11.04.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 11.04.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

Ухвала від 27.03.2024

Кримінальне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні