621/1339/20
2/621/201/24
У Х В А Л А
04 квітня 2024 року м.Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
судді - Бібіка О.В.
з участю: секретаря - Сосницької К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою заступника керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Національного природного парку "Гомільшанські ліси", до Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , третя особа - Департамент екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсними державного акта на право власності та договору купівлі-продажу, витребування земельної ділянки у власність держави,
ВСТАНОВИВ:
12.01.2024 р. до суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_7 про призначення судової земельно - технічної експертизи, на вирішення якої поставити питання: 1) Чи знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером 6321782500:01:012:0012, площею 2 га під об`єктом природно - заповідного фонду Національного природного парку "Гомільшанські ліси"? 2) Якщо так, то яка площа вказаної земельної ділянки знаходиться під цим об`єктом природно - заповідного фонду?
Проведення експертизи просить доручити експертам Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. Н.С. Бокаріуса".
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Учасник справи у судове засідання не з`явилися.
Прокурор Юр`єв І.Д. надав заяву, в якій просив вирішити питання про призначення експертизи за його відсутності, у зв`язку з зайнятістю у кримінальному провадженні. проти призначення експертизи заперечував.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо за положеннями ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина друга статті 247 ЦПК України).
Ознайомившись з матеріалами справи, клопотанням представника відповідача, суд дійшов наступного:
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову експертизу в кримінальних та цивільних справах» №8 від 30.05.1997, призначення експертизи в цивільних справах допускається як під час судового розгляду, так і в процесі підготовки до нього. У разі коли необхідність експертного висновку обумовлена обставинами, викладеними у позовній заяві, чи поданими доказами, суддя має призначити експертизу, як правило, при підготовці справи до судового розгляду, враховуючи при цьому думку осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог ст. 102 ЦПК України, предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.
Частиною 1 ст. 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Відповідно до вимог ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.
Одночасно з цим слід зазначити, що відповідно до вимог ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Таким чином, оскільки для вирішення даного питання необхідні спеціальні знання, суд вважає необхідним клопотання представника відповідача про призначення експертизи задовольнити і направити справу для проведення судової земельно - технічної експертизи та на час проведення експертизи провадження у справі зупинити до закінчення експертизи, оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу.
Керуючись ст. ст. 103-105, 197, 252, 253, 258, 260, 352, 353, 354 ЦПК України, суд, -
постановив:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_7 - задовольнити.
Призначити у справі судову земельно - технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. Н.С. Бокаріуса".
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1) Чи знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером 6321782500:01:012:0012, площею 2 га під об`єктом природно - заповідного фонду Національного природного парку "Гомільшанські ліси"?
2) Якщо так, то яка площа вказаної земельної ділянки знаходиться під цим об`єктом природно - заповідного фонду?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384-386 КК України.
Копію ухвали направити до Національного науковогоцентру "Інститутсудових експертизім.Засл.проф.Н.С.Бокаріуса"для проведення експертизи.
У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 621/1339/20.
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_1 , роз`яснивши положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо зупинення провадження у справі до Харківського апеляційного суду у п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118125150 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні