Ухвала
від 03.04.2024 по справі 12/164
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

03 квітня 2024 року м. ЧернівціСправа № 12/164

Господарський суд Чернівецької області у складі судді Бутирського А.А. розглянувши

клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову

у справі №12/164

за позовом: Приватного підприємства « Промінь заходу», с. Прилипче , Чернівецька область

до відповідача-: Акціонерного комерційного промислово інвестиційного банку в особі філії « Відділення Промінвестбанку в м. Чернівці

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача

1. гр. ОСОБА_2 , с. Прилипче, Чернівецька обл.

2. гр. ОСОБА_1 , с. Кадубівці, Чернівецька обл.

3. приватний нотаріус Заставнівського районного нотаріального округу Бурдейний Ю.І., м. Заставна

про визнання договору недійсним

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

02.04.2024 р. гр. на електронну адресу Господарського суду Чернівецької області від ОСОБА_1 (третя особа на стороні відповідача) надійшло клопотання про скасування заходів забезпечення позову, у якому просить суд скасувати заходи забезпечення позову у справі №12/164, вжиті ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 01.10.2009 р. (суддя Бутирський А.А.)

Розглянувши клопотання про скасування заходів забезпечення позову 02.04.2024 р., суд дійшов висновку про повернення його без розгляду з таких підстав.

Відповідно до частин 1-2 статті 145 Господарського процесуального кодексу України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.

Частиною 1 ст. 144 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала господарського суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Згідно з ст. 169 Господарського процесуального кодексу України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Якщо Господарським процесуальним кодексом України передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення (частина 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України).

Як встановлено судом, заявником до клопотання про скасування заходів забезпечення позову від 02.04.2024 р. не додано доказів у підтвердження направлення такого клопотання з доданими документами на адресу інших учасників справи.

Оскільки клопотання про скасування заходів забезпечення позову вирішується судом в обмежений п`ятиденний термін, ненаправлення учасникам процесу копії поданого клопотання позбавляє сторін у справі права бути обізнаними про розгляд поданого клопотання та подачі своїх пояснень, заперечень тощо.

Частиною 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Відповідно до ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Згідно зі ст. 5 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.

Стаття 6 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг визначає, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Приписами ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги.

Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.

Судом встановлено, що надіслане гр. ОСОБА_1 електронною поштою клопотання не підписане електронним цифровим підписом, про що відділом документального забезпечення (канцелярією) суду на роздрукованому примірнику клопотання проставлено відповідний штамп.

Оскільки клопотання подане через електронну пошту та не скріплене електронним цифровим підписом, то вказане клопотання не вважається таким, що підписане гр. ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 4 ст.170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Крім того, в додатках до вказаного клопотання гр. ОСОБА_1 зазначає, що додає копію паспорта громадянина України та копія відомостей отриманих з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, які відсутні в даному клопотанні.

Враховуючи викладене вище, клопотання про скасування заходів забезпечення позову від 02.04.2024 р. підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Повернення клопотання не позбавляє заявника права на повторне звернення до суду після усунення недоліків.

Оскільки клопотання надійшло до суду електронною поштою, його роздруківка залишається в матеріалах справи.

Керуючись ст. 42, 145, 169-170, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання гр. ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову від 02.04.2024 р. повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені статтями 254-257 ГПК України.

Суддя А.А. Бутирський

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.04.2024
Оприлюднено08.04.2024
Номер документу118130960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —12/164

Ухвала від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Бутирський Андрій Анатолійович

Ухвала від 22.08.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Дьоміна С.Ю.

Ухвала від 20.04.2010

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Кузь В.Л.

Ухвала від 21.12.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 02.12.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 11.11.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 03.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 26.01.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 28.01.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Скапровська І. М.

Постанова від 29.10.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні