КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/4353/23
Провадження № 1-кп/552/509/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.04.2024 Київський районний суду м. Полтави в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали кримінального провадження №12023175420000300 від 26.05.2023 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст.263 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Київського районного суду м. Полтави надійшли матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст.263 КК України.
Кримінальне провадження підсудне Київському районному суду м. Полтави.
Підстав для повернення обвинувального акту прокуророві не встановлено.
Підстави для закриття провадження чи його зупинення відсутні.
На час проведення підготовчого судового засідання порушень вимог процесуального закону, що перешкоджають призначенню кримінального провадження до судового розгляду, не виявлено.
У підготовчому судовому засіданні клопотань, які перешкоджають призначенню судового розгляду, не заявлено.
Обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України.
Під час підготовчого судового засідання прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, оскільки ризики які існували під час досудового розслідування, передбачені ч. 1 ст.177 КПК України, не втратили актуальності і продовжують існувати, а саме останній може переховуватись від суду, впливати на потерпілих та свідків, вчинити нове кримінальне правопорушення, оскільки будучи раніше неодноразово судимим, обвинувачується у вчиненні злочинів, за які передбачене покарання у виді позбавлення волі до 15 років, що вчинені по спливу незначного періоду часу по відбуттю ОСОБА_5 покарання по попередньому вироку, не має законних джерел для існування, утриманців, достатнього рівня соціалізації, останньому відомі контактні данні потерпілих та свідків.
Заслухавши думку обвинуваченого та його захисника які просили змінити запобіжний захід з тримання під вартою на більш м`який, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
На досудовому слідстві обвинуваченому ОСОБА_5 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 27.07.2023 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Продовжений ухвалами Київського районного суду м. Полтави.
Метою продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 під час підготовчого судового засідання, відповідно до ст. 177 КПК України, є: забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання: спробам переховуватися від суду з метою уникнення відповідальності, впливати на потерпілих, свідків, та вчиняти інші кримінальні правопорушення, оскільки ОСОБА_5 не має постійного джерела існування, утриманців, неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, але на шлях виправлення не став, обвинувачується у вчиненні злочинів, за які передбачене покарання у виді позбавлення волі до 15 років, що вчинені по спливу незначного періоду часу по відбуттю ОСОБА_5 покарання по попередньому вироку, останньому відомі контактні данні потерпілих та свідків.
При цьому, застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави, відповідно до ч. 4 ст. 183 КПК України, є найбільш прийнятним, оскільки інші більш м`які запобіжні заходи не здатні усунути вищезазначені ризики, а тому клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 177, 181, 314, 315, 316 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Призначити судовий розгляд матеріалів кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст.263 КК України в приміщенні Київського районного суду м. Полтави у відкритому судовому засіданні 18.04.2024 о 10 год. 50 хв.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 06.06.2024 включно без визначення розміру застави.
В судове засідання викликати учасників справи.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту проголошення в частині продовження запобіжного заходу.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118180220 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Калько О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні