Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 696/1136/20
номер провадження 1-в/695/70/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2024 рокум. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноші подання начальника Золотоніського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного судом покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 29.03.2021 вироком Кам?янського районного суду Черкаської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки,
ВСТАНОВИВ:
02 квітня 2024 року начальник Золотоніського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області ОСОБА_4 звернувся до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області з поданням про звільнення від призначеного покарання з випробуванням ОСОБА_5 після закінчення іспитового строку.
В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений 29.03.2021 вироком Кам?янського районного суду Черкаської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки. Засуджений, перебуваючи на обліку в Золотоніському районному відділі філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області, обов?язки, покладені на нього судом виконав, окрім неявки на реєстрацію 28.06.2022, про що 26.07.2022 винесено застереження у вигляді попередження. До адміністративної та кримінальної відповідальності за час іспитового строку не притягувався. Заходи, передбачені індивідуальним планом виконав. Провину свою визнав та в подальшому зобов`язується вести законослухняний спосіб життя. За місцем проживання характеризується задовільно, скарг від сусідів не надходило. Термін іспитового строку закінчився 29.03.2024.
У судовому засіданні прокурор - ОСОБА_3 подання підтримала.
Представник органу пробації у судове засідання не прибув, надавши перед початком судового засідання заяву про розгляд подання без його участі, на задоволенні подання наполягає.
Засуджений у судове засідання не прибув, що не перешкоджає розгляду подання.
Судом з досліджених матеріалів встановлено, що фахівцем Золотоніського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області встановлено дні явки на реєстрацію відповідно до постанов про встановлення днів явки на реєстрацію засудженого ОСОБА_5 від 14.05.2021, 22.02.2022, 24.05.2022, 26.07.2022, 27.12.2022, 12.12.2023. З листків реєстрації вбачаться, що ОСОБА_5 у визначені дні реєстрації прибував, крім 28.06.2022 про що свідчать його особисті підписи. 26 липня 2022 року винесено попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання. Окрім цього працівником органу пробації в ОСОБА_5 відібрано пояснення, складено анкету його особистих даних, долучено характеризуючі дані.
Згідно з ч. 1, 3, 4 ст. 164 КВК України уповноважений орган з питань пробації веде облік засуджених протягом іспитового строку; роз`яснює засудженим порядок виконання обов`язків, покладених на них судом; здійснює нагляд за засудженими; уживає заходів щодо припинення порушень вимог судових рішень; організовує першочергові заходи з виявлення засуджених, місце знаходження яких невідоме; звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, місцезнаходження яких невідоме; здійснює інші повноваження, передбачені Кодексом та Законом України «Про пробацію».
Чинним законодавством покладено обов`язок на орган пробацї запобігати засудженими особами скоєнню нових злочинів, виправлення таких осіб та ресоціалізації таких осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 164 КВК України, особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов`язані виконувати обов`язки, які покладені на них: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання; з`являтися за викликом до уповноваженого органу з питань пробації . У разі неприбуття до уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин до засудженого може бути застосовано привід, який здійснюється органами внутрішніх справ. Поважними причинами неявки засудженого до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк визнаються: несвоєчасне одержання запрошення, хвороба на інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і які документально підтверджені.
Засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання (ч. 1 ст. 78 КК України). При цьому, як зазначено у п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 р. № 7 «Про посилення судового захисту прав та свобод людини і громадянина», суддя несе особисту відповідальність за своєчасний і якісний розгляд справ.
Згідно з ч. 1 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Положення ч. 1 ст. 78 КК України спрямоване на стимулювання засудженого до законослухняної поведінки та виправлення. Якщо протягом іспитового строку засуджений довів своє виправлення, то суд зобов`язаний звільнити засудженого від призначеного йому покарання. Кримінальний кодекс не передбачає можливості звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням до закінчення іспитового строку.
Про сукупність умов, за яких випробування вважається успішним, передбачено ст. 75 КК України. Умовами, за яких випробування буде вважатися успішним є: 1) невчинення засудженим нового злочину протягом визначеного, судом іспитового строку; 2) виконання протягом цього ж строку покладених на нього обов`язків; 3) невчинення засудженим систематично правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення. Дотримання зазначених умов свідчить про те, що засуджений довів своє виправлення.
Пунктом 9 ч.1 ст. 537 КПК України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 КПК України має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
Відповідно до ст.152 КВК України передбачено, що підставами звільнення від відбування покарання є відбуття строку покарання, призначеного вироком суду; Закон України про амністію; акт про помилування; скасування вироку суду і закриття кримінального провадження; закінчення строків давності виконання обвинувального вироку; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; хвороба; інші підстави, передбачені законом.
Стаття 539 КПК України регулює порядок вирішення судом питань, пов`язаних з виконанням вироку.
Вимогами ч.1, 2 ст. 539 КПК України передбачено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, до суду, який ухвалив вирок.
Положеннями ч. 3 ст. 539 КПК України передбачено, що клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими ст.ст. 318-380 КПК України, з урахуванням положень розділу VIII КПК «Виконання судових рішень».
Суд, проводячи розгляд даного подання, керується вимогами Постанови Пленуму ВСУ №11 від 21.12.1990 року «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних з виконанням вироків», в якій зазначено, що суд сприяє формуванню у засудженої особи впевненості у невідворотності покарання, діє відповідно до засад кримінального провадження, до яких зокрема відноситься диспозитивність, закріплена у ст. 26 КПК України, відповідно до якої суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що віднесені на їх розгляд та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Таким чином, на підставі викладеного вище, враховуючи що ОСОБА_5 в період іспитового строку не вчинив нового кримінального правопорушення, до адміністративної відповідальності після винесення попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання не притягувався, систематично виконував обов`язки, покладені на нього вироком суду, тому він може бути звільнений від відбування покарання у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Керуючись ст. 78 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Подання начальника Золотоніського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області ОСОБА_4 про звільнення засудженого ОСОБА_5 від призначеного судом покарання - задовольнити.
Звільнити засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 від покарання, призначеного вироком Кам?янського районного суду Черкаської області від 29.03.2021 за ч. 3 ст. 185 КК України у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_6
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118180720 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Ватажок-Сташинська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні