Ухвала
від 09.04.2024 по справі 461/2996/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/2996/24

Провадження № 1-кс/461/2206/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

09.04.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС - криміналіста слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

слідчий в ОВС - криміналіст слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 22024140000000103 від 29.03.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про зв`язок, абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, стосовно абонента мобільних телефонних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , а саме: розгорнуті відомості щодо власника даних телефонних номерів (у випадку, якщо абонент є контрактним); дату, час і тривалість вхідних та вихідних телефонних з`єднань (з урахуванням нульових дзвінків та зазначенням відомостей щодо всіх абонентів цих з`єднань), з`єднань з абонентськими номерами операторів мобільного зв`язку за період з 00:00 год 01.01.2024 по 00:00 год. 09.04.2024, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, та їх адресу в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, із зазначенням дати, часу прив`язки; дату, час вхідних та вихідних SMS-повідомлень; дані про використання 1МЕІ терміналів і IP-адресів, а також GPRS- трафіку, які перебувають у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), тобто можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії, а також вилучити (здійснити виїмку в документальному або електронному вигляді) для запобігання їх зміні та знищенню.

Подане клопотання мотивує тим, що у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) перебувають документи з інформацією про зв`язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, способів оплати послуг мобільного зв`язку, тощо, стосовно абонента мобільних телефонних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , які використовуються ОСОБА_5 , який можливо причетний до вищевказаної протиправної діяльності, та які самостійно або в сукупності з іншими речами і документами даного кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення місця вчинення кримінального правопорушення, а також беручи до уваги можливість використання як доказу інформації, що міститься в даних документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).

У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі, та у відсутності слідчого та прокурора.

Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Управління СБ України у Львівській області розслідується кримінальне провадження№ 22024140000000103 від 29.03.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Ходорів Жидачівського району Львівської області, зареєстрований: АДРЕСА_2 , фактично проживає у АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 , використовуючи власну сторінку ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у соціальній мережі «Facebook», розмістив, у вільному доступі, матеріал (відеоролик), де містяться відомості, які дозволяють ідентифікувати на місцевості місцезнаходження приміщення (території) ІНФОРМАЦІЯ_5 , яке розташоване в с. Моквин Березнівського району Рівненської області, яке, визначене пунктом збору мобілізованих місцевих мешканців. На вказаному об`єкті розміщуються та несуть службу підрозділи Збройних Сил України.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження (відповіді оперативного підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_6 на доручення слідчого про проведення слідчих (розшукових) дій № 62/5/8-1930 від 08.04.2024) до вищевказаної протиправної діяльності причетний- громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який використовує номери мобільних телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .

Слідчий зазначає, що у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) перебувають документи з інформацією про зв`язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, способів оплати послуг мобільного зв`язку, тощо, стосовно абонента мобільних телефонних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , які використовуються ОСОБА_5 , який можливо причетний до вищевказаної протиправної діяльності, та які самостійно або в сукупності з іншими речами і документами даного кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення місця вчинення кримінального правопорушення, а також беручи до уваги можливість використання як доказу інформації, що міститься в даних документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).

Згідност. 2 КПК Україниосновним завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В порушення зазначеної норми слідчий у своєму клопотанні не довела наявність достатніх підстав вважати, що ця інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Положеннями частини 2статті 160 КПК Українизакріплено загальні вимоги щодо змісту клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Відповідно до вимог ч. ч.5, 6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, слідчий в клопотанні зазначає, що запитувана інформація може бути використана для підтвердження чи спростування фактів підтримання зв`язку та перепнскн із особами, причетними до вчинення вищевказаного правопорушення, для встановлення осіб, яким відомі обставини, що мають значення для проведення досудового розслідування, а також для встановлення місця вчинення кримінального правопорушення.

Суд звертає увагу на те, що рапорт оперуповноваженого, в якому зазначено, що до протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який використовує номери мобільних телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , є внутрішнім документом та не може бути доказом в розумінні ст. 84 КПК України.

Інших даних, які б свідчили про те, що ОСОБА_6 користується цими номерами телефону, немає.

Крім того, у цьому ж рапорті зазначається, що ОСОБА_6 розмістив у вільному доступі відеоролик з відомостями, які дозволяють ідентифікувати на місцевості місцезнаходження приміщення (території) Комунального закладу охорони здоров`я, яке визначене пунктом збору мобілізованих місцевих мешканців, однак слідчому судді не надано доазів того, що цей об`єкт є військовим, і що на вказаному об`єкті розміщуються та несуть службу підрозділи Збройних Сил України.

В матеріалах клопотання слідчим не долучено доказів, який саме об`єкт є військовим.

Також слідчий не довів слідчому судді, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що міститься у оператора мобільного зв`язку.

Такі обставини можуть доводитись, наприклад, допитом свідків, фото-, відеозаписами, самими поясненнями осіб, аналізом документів, тощо.

Потреби досудового розслідування не виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться у клопотанні сідчого.

Таким чином, в порушення вищезазначених вимог, слідчий не довів можливість використання як доказів інформації, що міститься у операторів мобільного зв`язку, а також не довів неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за їх допомогою, а тому суд приходить до висновку про необґрунтованість клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 - 166 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

у задоволенні клопотання слідчого в ОВС - криміналіста слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118239971
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/2996/24

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Галапац І. І.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 09.04.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні