Ухвала
від 10.04.2024 по справі 364/836/23
ТЕТІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10.04.2024 Справа № 364/836/23

Провадження по справі № 2-з/940/6/24

УХВАЛА

Іменем України

10 квітня 2024 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Косович Т.П., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення його позову дорегіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівської областях, Державної служби статистики України, товариства з обмеженою відповідальністю «Іскра-транс-логістик», третя особа на стороні позивача Володарська селищна територіальна громада, про визнання електронних торгів та протоколу про результати електронних торгів недійсними, в якій просить накласти арешт на нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що дане приміщення може бути відчужене на користь третіх осіб.

Розглянувши матеріали заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, а саме:

-дана заява не підписана заявником;

-в заяві відсутнє обґрунтування необхідності забезпечення позову, в тому числі і необхідність застосування саме такого виду забезпечення позову з підтвердженням належними доказами не підтверджено того, що невжиття заходів забезпечення позову у вигляді накладення арешту на нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у даній справі, оскільки предметом позову є визнання електронних торгів та протоколу про результати електронних торгів недійсними, а не право власності на вказане нежитлове приміщення.

Крім того,відповідно доп.7ч.1ст.151ЦПК Українизаява прозабезпечення позовуповинна містити інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Так, згідно із ч. 1 ст. 154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).

Ч. 3 ст. 154 ЦПК України передбачено випадки, за яких суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення.

Проте, у матеріалах справи відсутні докази, які підтверджують відсутність обставин, за наявності яких суд зобов`язаний застосувати зустрічне забезпечення.

Відповідно до п. 6Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Розглядаючи заявупро забезпеченняпозову,суд (суддя)має з урахуванням доказів,наданих позивачемна підтвердженнясвоїх вимог, пересвідчитися, зокрема, втому,що міжсторонами дійсновиник спір та існує реальна загроза невиконаннячи утрудненнявиконання можливогорішення судупро задоволенняпозову;з`ясуватиобсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а такожвідповідність видузабезпечення позову, якийпросить застосуватиособа,котра звернуласяз такоюзаявою,позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Оскільки заявник в своїй заяві не довів необхідності забезпечення позову та того, що дане забезпечення спрямовано на ефективний захист або поновлення порушених прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а тому вказану заяву про забезпечення позову у відповідності п. 10 ст. 153 ЦПК України необхідно повернути заявнику.

Керуючись ст. ст. 151, 153, 353, 354 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову,

ухвалив :

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявнику.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п?ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя : Т.П.Косович

СудТетіївський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено11.04.2024
Номер документу118247720
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —364/836/23

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Рішення від 20.11.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Рішення від 20.11.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Косович Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні