ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"09" квітня 2024 р. Справа№ 910/19801/23
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Євсікова О.О.
суддів: Алданової С.О.
Корсака В.А.
розглянувши матеріали апеляційної скарги
Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка"
на рішення Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 (повний текст складено 12.03.2024)
у справі № 910/19801/23 (суддя Зеленіна Н.І.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка"
до Комунального підприємства "Київпастранс"
про стягнення 305 825,88 грн,-
в с т а н о в и в :
Рішенням Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" задоволено частково. Стягнуто з Комунального підприємства "Київпастранс" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" 158 649 (сто п`ятдесят вісім тисяч шістсот сорок дев`ять) грн 60 коп суми основного боргу, 27 948 (двадцять сім тисяч дев`ятсот сорок вісім) грн 41 коп пені, 45 001 (сорок п`ять тисяч одна) грн 60 коп інфляційних втрат, 8 593 (вісім тисячі п`ятсот дев`яносто три) грн 16 коп 3% річних та 3 602 (три тисячі шістсот дві) грн 89 коп витрат по сплаті судового збору. У задоволенні іншої частини позову відмовлено.
Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою. У поданій апеляційній скарзі заявник просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 у справі №910/19801/23 в частині відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення з Комунального підприємства "Київпастранс" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" пені у розмірі 65 633,11 грн та прийняти у цій частині нове рішення, яким стягнути з Комунального підприємства "Київпастранс" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" пені у розмірі 65 633,11 грн. Змінити розподіл судових витрат у справі відповідно до нового рішення.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.03.2024 сформовано колегію у складі: головуючий суддя Євсіков О.О., судді Алданова С.О., Корсак В.А.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 01.04.2024 витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/19801/23 та відкладено вирішення питань, пов`язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" на рішення Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 до надходження матеріалів справи №910/19801/23.
08.04.2024 матеріали справи № 910/19801/23 надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення її без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються: 1)довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Частиною 2 ст. 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.
У свою чергу ч. 1 ст. 174 ГПК України містить положення, відповідно до якого суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що до скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1 п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставку судового збору встановлено у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставку судового збору встановлено у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Підпунктом 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" у поданій апеляційній скарзі просить: скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 у справі №910/19801/23 в частині відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення з Комунального підприємства "Київпастранс" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" пені у розмірі 65 633,11 грн та прийняти у цій частині нове рішення, яким стягнути з Комунального підприємства "Київпастранс" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" пені у розмірі 65 633,11 грн. Змінити розподіл судових витрат у справі відповідно до нового рішення.
Частиною 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на рішення суду у цій справі Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" має надати докази сплати судового збору у розмірі 3 220,80 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" з апеляційною скаргою надало докази сплати судового збору у розмірі 1 476,76 грн.
Таким чином, товариство має доплатити за подання апеляційної скарги 1 744,04 грн (3 220,80 - 1 476,76) судового збору.
Оскільки до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору в установленому законодавством розмірі, то така скарга не відповідає вимогам, визначеним ст. 258 ГПК України, та підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків. У випадку неусунення у встановлений термін вказаних вище недоліків апеляційної скарги апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Керуючись ст. ст. 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" на рішення Господарського суду міста Києва від 12.03.2024 у справі №910/19801/23 залишити без руху.
2. Надати Товариства з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка" строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме для:
- надання доказів сплати судового збору в сумі 1 744,04 грн у встановленому порядку.
3. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю Підприємства "Теплотехніка", що у випадку неусунення у встановлений термін недоліків, апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Північний апеляційний господарський суд повідомляє про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ПІК України ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Головуючий суддя О.О. Євсіков
Судді С.О. Алданова
В.А. Корсак
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118254405 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Євсіков О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні