Справа № 505/2130/21
Провадження №1-кп/503/47/24
УХВАЛА
11 квітня 2024 року Кодимський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
проводячи судовезасідання взалі судув м.Кодима усудовому провадженніза кримінальнимпровадженням,внесеним доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12019161800000707 від 31.05.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Романівка Котовського району Одеської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366 ч.1, 191 ч.2 КК України,
сторони кримінального провадження: прокурори ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , потерпіла особа Центральнавиборча комісія,представник потерпілого ОСОБА_6 , обвинувачена ОСОБА_3 ,захисник адвокат ОСОБА_7 ,
встановив:
В провадженні суду перебуває вище вказане кримінальне провадження.
В судове засідання обвинувачена ОСОБА_3 , яка була викликана у встановленому КПК України порядку, не з`явилася та не повідомила про причини свого неприбуття.
У зв`язку з чим судом на розгляд було постановлено питання щодо здійснення приводу обвинуваченої.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали судового провадження суд встановив, що обвинувачена ОСОБА_3 , яка була викликана у встановленому КПК України порядку, а саме під розписку безпосередньо в суді 29.03.2024 року (а.п.168), але не з`явилася в судове засідання та не повідомила про причини свого неприбуття.
Відповіднодо ст.323КПК України,якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Згідно положеньст.140КПК України,привід полягаєу примусовомусупроводженні особи,до якоївін застосовується,особою,яка виконуєухвалу проздійснення приводу,до місцяїї викликув зазначенийв ухвалічас.Рішення про здійснення приводу під час судового провадження приймається судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до обвинуваченого.
В свою чергу ч.3 і 4 ст. 142 КПК України передбачають, що суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку (зокрема, наявне підтвердження отримання нею повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), та не з`явилася без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Ураховуючи вище викладене суд вважає за необхідне здійснити привід обвинуваченої.
Керуючись ст. 140, 142-143, 323, 369-372 КПК України, суд
постановив:
Здійснити привід обвинуваченої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , до Кодимського районного суду Одеської області, який знаходиться за адресою: Одеська область, м. Кодима, пл. Перемоги, 1а, в судове засідання призначене на 08.15 годину 17 квітня 2024 року.
Виконання даної ухвали про здійснення приводу доручити відповідному органу Національної поліції Подільському районному управлінню поліції ГУНП в Одеській області (електронні пошти: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Копію даної ухвали про здійснення приводу, завірену печаткою суду, негайно надіслати органу, на який покладено її виконання.
Роз`яснити, що згідно ч.2-4 ст. 143 КПК України, ухвала про здійснення приводу оголошується особі, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу.
Особа,рішення проздійснення приводуякої прийнятослідчим суддею,судом,зобов`язана прибутидо місцявиклику взазначений вухвалі проздійснення приводучас усупроводі особи,яка виконуєухвалу. У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Ухвала оскарженнюне підлягаєта набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Кодимський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118286031 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Кодимський районний суд Одеської області
Вороненко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні