ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.04.2024м. СумиСправа № 920/307/24
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., розглянувши матеріали заяви від 04.04.2024 (вх. № 1853 від 10.04.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю Річ Харвест (04050, м. Київ, вул. Глибочицька, 40С, код ЄДРПОУ 37354979) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер (41000, Сумська область, Шосткинський район, с. Середина-Буда, вул. Вокзальна, буд.59, код ЄДРПОУ 38397547)
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Річ Харвест звернулось із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер, посилаючись на положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 10.04.2024, заяву у справі № 920/307/24 розподілено судді Соп`яненко О.Ю.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (з 21.10.2019 Кодексу України з процедур банкрутства).
За приписами ст. 30 Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
дата проведення підготовчого засідання суду;
прізвище, ім`я та по батькові арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд має право вирішити питання про:
зобов`язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство;
вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.
Підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів (ч.2 цієї ж статті).
Відповідно до ч. 3 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про прийняття заяви про відкриття провадження у справі надсилається сторонам та до органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, державному реєстратору за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника, до органу, уповноваженого управляти державним майном боржника, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків, арбітражним керуючим, визначеним шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Розглянувши подані матеріали, суд вважає за можливе прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду.
Згідно абзаців 1-4 пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних та положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява ТОВ Річ Харвест про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна Іваненко Наталії Олександрівни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 253 від 26.02.2013). Також до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, ТОВ Річ Харвест додано заяву арбітражного керуючого Іваненко Наталії Олександрівни про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер.
Разом з цим, ухвалою Господарського суду Сумської області від 26.03.2024 постановлено прийняти до розгляду заяву кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Франдеса Україна» від 15.03.2024 (вх. № 1532 від 21.03.2024) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер про відкриття провадження у справі про банкрутство; проведення підготовчого засідання призначено на 08.04.2024, 12:40.
Відповідно до ч. 4 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у разі, якщо до господарського суду до дня підготовчого засідання надійшло кілька заяв і одна з них прийнята судом до розгляду, інші ухвалою господарського суду приєднуються до матеріалів справи і розглядаються одночасно.
Заява кредитора ТОВ Річ Харвест надійшла до суду 10.04.2024, проте відповідно до відмітки на поштовому конверті направлена 08.04.2024, тобто до дня підготовчого засідання у справі.
Розглянувши матеріали заяви кредитора ТОВ Річ Харвест, суд вважає за можливе приєднати її для одночасного розгляду із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Франдеса Україна про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер.
Ухвалою суду від 08.04.2024 задоволені клопотання представника ініціюючого кредитора та боржника про відкладення розгляду справи; відкладено підготовче засідання на 08.05.2024, 12:30.
Керуючись ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти для одночасного розгляду разом із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Франдеса Україна заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Річ Харвест про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер (41000, Сумська область, Шосткинський район, с. Середина-Буда, вул. Вокзальна, буд.59, код ЄДРПОУ 38397547).
2. Повідомити кредитора про призначення підготовчого засідання на 08.05.2024, 12:30. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 6.
3. Зобов`язати боржника надати суду обґрунтований відзив на заяву кредитора ТОВ Річ Харвест.
4. Копію даної ухвали направити кредиторам, боржнику, арбітражним керуючим Солдаткіну С.В., Іваненко Н.О.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку, встановленому статтями 255-257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
Ухвалу підписано 15.04.2024.
СуддяО.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118355879 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні