Справа № 138/396/24
Провадження №:2/138/352/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.04.2024 м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області, в складі головуючого судді Київської Т.Б., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Проспект Незалежності, 301» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним вище позовом, який мотивовано тим, зокрема, що 18.06.2022 рішенням загальних (установчих зборів) співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , було створено ОСББ «Проспект Незалежності, 301». Протоколом №1 загальних зборів співвласників від 18.06.2022 було затверджено статут, а також обрано головою об`єднання ОСОБА_2 . Протоколом №2 від 20.07.2022 було затверджено тариф об`єднання з розрахунку 4,53 грн. за один квадратний метр житлової площі. Відповідач проживає у квартирі АДРЕСА_2 та користується послугами, що надаються ОСББ, однак нею неналежно виконується покладені на неї зобов`язання з приводу оплати послуг за утримання будинку та прибудинкової території, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 4791,62 грн.
Враховуючи наведене вище, позивач просить суд стягнути з відповідача на користь ОСББ «Проспект Незалежності, 301» заборгованості по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 4791,62 грн. та судові витрати.
Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 14.02.2024 відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами.
За змістом ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Позивач, належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, клопотань про розгляд справи в іншому порядку не подавав.
Відповідач отримала ухвалу суду про відкриття провадження в порядку спрощеного позовного провадження разом з позовом та доданими до нього документами. Вказаною ухвалою суду відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов.
07.03.2024 до суду надійшов відзив на позов, однак у зв`язку з тим, що він не був підписаний особою, яка його подала, ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 08.03.2024 повернутий без розгляду.
21.03.2024 до суду повторно надійшов відзив на позов, однак ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області його залишено без розгляду, оскільки відповідачем пропущено строк для подання відзиву, а також відповідач не клопотала про поновлення такого строку.
08.04.2024 відповідач подала до суду свої письмові пояснення, які фактично зводяться до не згоди відповідача з процедурою утворення самого ОСББ, а також обрання його голови та прийняття рішень позивачем, що в свою чергу не є предметом розгляду у даній цивільній справі. Також, відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи з викликом сторін та ухвалою суду від 09.04.2024 таке клопотання залишено без розгляду у зв`язку з тим, що відповідачем пропущено строк для подання вказаного клопотання, а також те, що відповідач не клопотала про поновлення такого строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази суд, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову, враховуючи таке.
Статтею 55 Конституції України та статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Виходячи з принципу диспозитивності цивільного судочинства та змагальності сторін (статті 12, 13 ЦПК України), суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Встановлено, що протоколом №1 установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за місцем знаходження: АДРЕСА_1 , вирішено створити ОСББ «Проспект Незалежності, 301» (а.с.18-37)
Відповідач є власником квартири АДРЕСА_3 , загальною площею 62,22 кв.м., з них 44,63 кв.м. житлової площі. Дана обставина підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових право на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №363659844 сформованого 29.01.2024 (а.с.56).
Управління багатоквартирним будинком, в якому знаходиться квартира відповідача, здійснюється ОСББ «Проспект Незалежності, 301», яке створене та зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 04.07.2022 (а.с.52)
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Так, згідно п. 1 ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», зокрема, до житлово-комунальних послуг належить послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає, зокрема, забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.
Згідно ч. 3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
Статтею 322 ЦК України передбачено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до абзацу 2 ст. 162 ЖК України плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Статтею 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що вищим органом управління об`єднання є загальні збори, рішення яких є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Статтею 15 вказаного Закону передбачено, що співвласник зобов`язаний, зокрема, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до частини 3 статті 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Протоколом №2 загальних зборів ОСББ «Проспект Незалежності, 301» було прийнято рішення про прийняття тарифу на утримання будинку та прибудинкової території ОСББ в розмірі 4,53 грн. за 1 кв.м. загальної площі (а.с.38-51).
Згідно довідки-розрахунку ОСББ «Проспект Незалежності, 301» за ОСОБА_1 утворилась заборгованість за період з 01.09.2022 по 01.02.2024 у розмірі 4791,62 грн., з розрахунку 62,22 кв.м.* 4,53 грн. = 281,86 грн *17 місяців (а.с.57).
Відповідно до вимог пункту 10 частини 1 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Згідно частин 1, 2 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Відповідно до статті 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Положеннями статей 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено у статті 610 ЦК України, - порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положень статті 611 ЦК України, - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.
Враховуючи те, що відповідач в період з 01.09.2022 по 01.02.2024 не проводила повну оплату наданих позивачем послуг з управління багатоквартирним будинком, в результаті чого утворилась заборгованість в розмірі 4791,62 грн., суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову та стягнення зазначеної заборгованості з відповідача користь позивача.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно зі ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
На підставі викладеного та ст. 5, 7, 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.10, 15, 23 Закону України «Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку»,ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 162 ЖК України, ст.509, 526, 530 ЦК України, керуючись ст.12,13,81,89, 141, 247, 263-265, 279 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Проспект Незалежності, 301» заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 4791 (чотири тисячі дев`яносто одна) гривня 62 копійки, а також судові витрати у виді судового збору в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення. Учасник справи якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Проспект Незалежності, 301», Код ЄДРПОУ 44633108, місцезнаходження: просп.Незалежності, 301, м.Могилів-Подільський Вінницької області.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_4 .
Суддя: Т.Б.Київська
Суд | Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118365930 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Київська Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні