Справа №710/1699/23
Номер провадження 2/710/94/24
УХВАЛА
щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції
16.04.2024 м. Шпола
Суддя Шполянськогорайонного судуЧеркаської областіПобережна Н.П.,розглянувши клопотанняпредставника позивачів ОСОБА_1 проучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду уцивільній справіза позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Лип`янськоїсльської радипро визнаннянезаконним та скасуваннярішення,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шполянського районного суду Черкаської області перебуває вказана цивільна справа.
16.04.2024 до суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 , в якому він просить надати можливість участі у судовому засіданні по даній справі, в режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів в системі EASYCON.
Згідно з ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 2 статті 212 ЦПК України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч.3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до частин 1, 2 статті 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
За змістом частин 1, 4 статті 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За змістом направленого представником позивача ОСОБА_1 клопотання, будь-яких доказів на підтвердження направлення його копії іншим учасникам справи останнє не містить. Відомості, щодо виконання такої вимоги процесуального закону в тексті клопотання також відсутні.
Оскільки клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції від 16.04.2024 було подане представником ОСОБА_1 з порушенням вимог ч.2 ст. 212 ЦПК України, тому суд вважає, що вказане клопотання необхідно повернути заявнику без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст.14, 182, 183, 212, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивачів ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Лип`янської сльської ради про визнання незаконним та скасування рішення -повернутизаявникубез розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118389470 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні