ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
"15" квітня 2024 р. Справа № 902/1070/23
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючої судді Коломис В.В.
судді Саврій В.А.
судді Миханюк М.В.
розглянувши заяву Приватного підприємства "Клінкер" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 902/1070/23
за позовом Приватного підприємства "Клінкер"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхово-будівельне управління - 58"
про стягнення 1 230 402,44 гривень
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Північно-західного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхово-будівельне управління - 58" на рішення Господарського суду Вінницької області від 02 лютого 2024 року у справі №902/1070/23 за позовом Приватного підприємства "Клінкер" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхово-будівельне управління - 58" про стягнення 1230402,44 гривень. Розгляд справи призначено на 25 квітня 2024 року об 12:00 год.
11.04.2024 через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС до Північно-західного апеляційного господарського суду надійшла заява представника ПП "Клінкер" - Алексеєвої Н.С. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції; проведення відеоконференції просить доручити Господарському суду Миколаївської області.
Суд, розглянувши вказану заяву, дійшов висновку про відмову в її задоволенні, з огляду на наступне.
За змістом ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.ч. 1,2,6,8,9,10 ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Слід зазначити, що перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений. У зв`язку з цим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається в кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
Суд зазначає, що ПП "Клінкер" дотримано всі вимоги чинного законодавства України щодо подання стороною заяви про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, однак згідно даних Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС станом на 11 квітня 2024 року неможливо забронювати зал в Господарському суді Миколаївської області на 25 квітня 2024 року об 12:00 год. у зв`язку із недоступністю для бронювання майданчика в даному суді з 12:00 до 12:45, що підтверджується довідкою Північно-західного апеляційного господарського суду від 11.04.2024.
Отже, у суду об`єктивно відсутня будь-яка можливість забезпечення участі представника ПП "Клінкер" в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №902/1070/23, яке призначене на 25.04.2024 об 12:00 год., з огляду на що заява ПП "Клінкер" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви Приватного підприємства "Клінкер" про участь у судовому засіданні, призначеному на 25 квітня 2024 року об 12:00 год. у справі №902/1070/23, в режимі відеоконференції.
2. Копію даної ухвали направити ПП "Клінкер".
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуюча суддя Коломис В.В.
Суддя Саврій В.А.
Суддя Миханюк М.В.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118391195 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Коломис В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні